Samsung Health Nedir ve Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

Samsung Health Nedir ve Ne İşe Yarar?

Samsung Health

Samsung Health, Samsung şirketinin kullanıcılarının fitness, spor ve sağlık aktivitelerini takibini yapmalarını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sadece Samsung telefonlara özgü bir uygulama değildir. Android telefonu olan herkes Google Play Store‘dan yükleyebilir.

Samsung Health uygulamasının en bilinen ve en çok kullanılan özelliği adım sayacıdır. Elbette sadece  bir adım sayar değil. Kilonuzu, kalori alımını/yanmasını, basamakları, kalp atış hızını, stres düzeyini, kafein alımını, kan basıncını, uykuyu, kan şekerini, bisiklet sürmeyi, yürüyüşleri ve çok daha fazlasını takibine imkan sağlamaktadır.

Ana Sayfa: “Ben”

samsung health anasayfa

Sağlık ana sayfası, uygulama ile başlayacağınız ve zamanınızın çoğunu büyük olasılıkla geçireceğiniz yerdir. İlk başta biraz bunaltıcı olabilir, ama buna çabuk alışacaksınız. Bu alanın ana unsuru adım sayacı göstergesidir. Bu alnada daha fazla bilgi gösterilmesini  sağlayabilirsiniz. Bunun için; Ana ekranın sağ alt kısımında yer alan “Öğeleri Yönet” düğmesi, ekleyebileceğiniz her şeyi getirir. Sizin için neyin işe yaradığını seçin ve bu bilgi ana ekranda görünecektir.

samsung health önerileri yönet

Buradaki bilgilerin, örneğin kan basıncı veya glikoz gibi verilerini manuel olarak girmelisiniz. Buradaki verileri telefonun algılaması şuan için mümkün değildir. Bu özellikler dönemsel olarak girdiğiniz verilerin takibini yapmanızı sağlar.

“Ben” menüsünün ana unsuru adım sayardır. Yürüş yaparken günlük adımlarınızı sayar. Tabi telefonun üzerinizde olması şarttır.

Birlikte

Ana sayfa – Ben seçeneği  tek tek istatistiklerinizi takip etmekle ilgilidir. “Birlikte” sayfanın tamamı adımlarınızı ve eklediğiniz arkadaşlarla birbirlerinizin verilerinizi karşılaştıracağınız bir alandır.

Ana sayfa – Birlikte seçeneğinde arkadaşlarınızla yaptığınız yürüyüşlerin karşılaştırmasını yapabilir bunu yarış haline dönüştürerek eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yürüyüşleri farklı yerlerde yasanızda uygulama size arkadaşınızın verilerini gösterecektir. Bu uygulamanın da arkadaşlarınızda yüklü olması yeterlidir.

Sağlık Hedefleri

samsung health sağlık hedefleri

Uygulamanın üst kısmında bulunan Lamba işareti tıklayarak Sağlık Hedefinizi belirleyebilirsiniz. Burada hedeflediğiniz seçenekleri takip etmenizi sağlayacaktır.

 

Programlar

samsung health programlar

Uygulamanın sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın. Açılan menüden “Programlar” seçeneğini tıkladığınızda farklı kategorilerde size rehberlik edecek spor ve fitnes eğitim programları göreceksiniz.

İş Ortakları

İş ortakları bölümünde Samsung Health ile uyum sağlayacak olan benzer spor ve sağlık uygulama tavsiyelerinin yer aldığı bölümdür.

 

Bir yorum bırakınız...

*