2020'de SEO Stratejileri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

2020’de SEO Stratejileri

seo

SEO uzmanlarının 2020 SEO taktikleri için kendilerini yenileme zamanı geldi. 2020’de SEO nasıl olacak? Eğilimler ne yönde olacak?

BERT ve Kullanıcı Odaklı Optimizasyon

2019’da Google’ın yeni BERT algoritmasının lansmanı büyük ilgi gördü. Doğal olarak, her SEO uzmanı BERT için optimizasyonların nasıl olacağını anlamaya odaklandı. Bu algoritma için nasıl optimizasyon yapacağınıza odaklanmak yerine, kullanıcı odaklı optimizasyona ve içeriğin teknik dağıtımına odaklanmak daha akıllıca bir strateji olarak gösterilmektedir. Bunun anlamı şu: arama yapma şekline odaklanmak! Kullanıcıların erişimi nasıl? Erişim noktaları neler? Sesli arama özelliğine dikkat!

Pek çok SEO stratejisi uzmanı bir şeyin arama ayarlarında nasıl tarandığı, dizine eklendiği ve sunulduğunun mekaniğine bakmayı anlamlı buluyor. Kullanıcıların bir şeyi nasıl aradıkları, tüm zamanlardan daha fazla seçeneğe sahip olmaları, SEO çalışmalarının en başında dikkate alınmalı… Temiz bir SEO mimarisi ve içerik dağıtımı için kullanıcıların arama yaparken erişimlerinin ne şekilde olduğu anlaşılmalıdır.

Öte yandan, içerik üreticiler yalnızca kullanıcının arayabileceği kelimelere, dizelere odaklanmak yerine “amaç” hakkında da hazırlı olmalılar!

Kullanıcının amacı ne?

Kitlelerin gerçekten ne istediğini öğrenmeye-anlamaya çalışan SEO uzmanları 2020’de bir kaç adım önde olacaklar gibi görünüyor. Niyet araştırması yaparak taktik geliştirecek SEO’cuları güzel sonuçlar bekliyor olacak.

Kullanıcılarla konuşun! Niyete Odaklanın!

Onlarla, kullanıcılarla, ziyaretçilerinizle konuşmadan, etkileşime girmeden, neden öyle davrandıklarını anlamadan akıllı ve bütünsel bir strateji geliştirilemez. Hele de 2020’den söz ediyorsak! Yani SEO’cuların anahtar içerikteki anahtar kelime eşleşmesine odaklanmak yerine, kullanıcıların amaçlarına odaklanması gerekiyor. Bu güncellemeyi anlamayanların çalışmaları gerilerde kalacak gibi görünüyor. İşte SEO uzmanı bu yıl bu nüans ile yüzleşecek ve bu eğilimin geçmiş algoritma güncellemelerine olan katkısının sağlam bir şekilde kavranması gerekiyor. Mesele şu ki, herkes niyete odaklanmalı… Müşteri ya da kullanıcıların web sitelerde nasıl bir yolculuk yaptığını görmeli ve hayatta kalma ya da büyüme kaygısı olanların bu konuyu dikkate alması gerekiyor. Müşterileri yakalamak ve dönüştürmek ancak böyle mümkün görünüyor.

İnternet Müşterisi Ne İstiyor?

İnternet müşterileri yanlarında olduğunuzu, size güvenebileceklerini ve uzun vadede ne olacağına dair güvenilir bir ortak olduğunuzu bilmek istiyorlar. 2020 niteliksel, insani yönlere geri döndüğümüz bir yıl olursa kazananlardan olabiliriz. “Ben yaptım, oldu” diyenler kaybedecek. Kullanıcılarınızla konuşun, satın alma deneyimleri nasıldı, arama özelliklerini nasıl kullandılar? Siteniz hakkında ne düşünüyorlar? Elde edeceğiniz bu verileri kullanarak kararlar almalısınız.

Bir yorum bırakınız...

*

footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...
Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...
bilgisayar dükkanı

Bilgisayarcı Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Sermaye Gerekir, Ne Kadar Kazandırır?

İş fikirleri arasında, bilgisayarcı dükkanı açmak, en temiz ve kar getiren işlerden ...
instagram içerik ihlali

Instagram İçerik Hak Talebi Güncellemesi Yayınlanıyor!

İnstagram içerik hak talebi güncellemesi ile adını yine zirveye taşımayı başarmış durumda ...