Ücretsiz Windows 7'den Windows 10'a Yükseltme | Sonsuz Teknoloji

Ücretsiz Windows 7’den Windows 10’a Yükseltme

Microsoft, Windows 7 desteğini bitirdi.  Windows 7, kullanıyorsanız Windows 10’a yükseltmek için ödeme yapmanız gerekmiyor. Microsoft, son birkaç yıldır Windows 10’a ücretsiz yükseltme desteği zaten veriyordu. Orijinal bir Windows 7 veya Windows 8 lisansına sahip herhangi bir PC’yi Windows 10’a yükseltebilirsiniz .

Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır?

Orijinal ve etkin bir Windows 7 veya Windows 8 anahtarına sahip bir Windows PC kullandığınızı varsayarsak, Windows işletim sisteminizi birkaç tıklamayla Windows 10’a yükseltebilirsiniz.

Herhangi bir işletim sistemi yüklü olmasa bile, yeni bir Windows 10 yüklemesi yaparak bir PC’yi yükseltebilirsiniz.

Yükseltmeden Önce Yedekleyin

Windows 7’yi Windows 10’a yükseltmeden önce dosyalarınızı yedeklemenizi öneririz . Yükseltme işlemi, siz silmeyi seçmediğiniz sürece dosyalarınızı silmeyecektir, ancak bir sorunla karşılaşılmasına durumuna karşın bu tür işlemlerde kesinlikle yedekleme yapmak gerekir.

Ücretsiz Windows 10’a Yükseltme

Windows 10 yükseltme

Ücretsiz yükseltmenizi almak için Microsoft’un resmi sitesinden

Windows 10 yükleme aracını “Aracı şimdi indirin” butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Exe dosyasını indirdikten sonra aracı çalıştırın, ve “Bu bilgisayarda şimdi yükselt” i seçin. Bundan sonra talimatları izleyin ve işlemi bitirin. Bu işlemi yaparken İntenet bağlantınız olmalıdır.

Yükseltme işlemini USB’ye yükleyerek başka bir bilgisayarda yükseltme yapmak için “Başka bir bilgisayar için yükseltme medyası (USB  flash sürücü, DVD veya İSO dosyası) oluştur” seçeneğini seçin. Bilgisayarınızda USB flash takılı olduğundan emin olun  ve USB’nize Windows 10 kurulumunu yükleyin. Daha sonra yükselme yapmak istediğiniz bilgisayara USB flash’ı takın ve bilgisayarınızı USB’den başlatın ve talimatları tamamlayın.

Bir yorum bırakınız...

*