Sony PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak? | Sonsuz Teknoloji

Sony PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

ps5

Sony’nin PS4 çok uzun zamandır piyasadadır ve zaman zaman yeni versiyonları çıkmaktadır en versiyonu PS4 pro’dur. Ancak halen PS5’e geçiş yapılmadı. Ama, PS5’le ilgili spekülasyonlar başladı. GTA 5 yayıncısı olan Take-Two, konsolun ne zaman piyasaya sürüleceğine ilişkin görüşlerini bildirdi. DualShockers’ın bir raporunda, Take-Two’ın CEO’su Strauss Zelnick, konsolun ne zaman başlayacağıyla ilgili tahminlerini sundu.

Şirketin  finansal konferansında konuşan Zelnick, PS5’in 2020‘de piyasaya sürülebileceğini düşündüğünü söyledi.  Sony gibi bir şirketin planlarını tam olarak bilemeyeceğini ancak göstergelerin 2020’yi işaret ettiğini belirtti.

2017 yılında PS5 ile ilgili çıkan haberlerde 2018 yılı içerisinde çıkacağı söylentileri vardı ancak şuana kadar görünen bir şey yok.  Hatta önümdeki günlerde çıkacağına dair herhangi bir belirti yok. Son zamanlarda PS5’in piyasaya çıkacağı tarih ile ilgili haberler 2020 yılını göstermektedir. Geçen ay bir analist raporu da 2020 lansmanını öngörmüştü. Başka bir raporda da en erken 2020’de başlayacağı belirtildi. Daha yakın zamanlarda, bazı PS5 bileşenlerinde üretimin çoktan başlamış olabileceği yönünde spekülasyonlar da olmuştur.

PS5’in kaçınılmaz olduğunu düşünürken, Sony ve Microsoft gibi şirketlerin mevcut gen konsollarına nasıl yaklaştıklarına dair bir değişim gördük. Sadece güncellenmiş bir tasarımı yayınlamak yerine, hem Sony hem de Microsoft, PS4 Pro ve Xbox One X gibi daha güçlü konsolları piyasaya sürdüler.

Bu, daha kısa bir zaman aralığı içinde artan yükseltmelere, çok büyük bir boşluğa ve çok daha güçlü bir konsolun piyasaya sürülmesine bakabileceğimizi gösteriyor gibi görünüyor. Her halükarda söylentilerin ortaya çıkıp çıkmadığını sadece zaman gösterecek. Ancak eğer PS4’te almak istiyorsanız, muhtemelen tadını çıkarmak için görünen önünüzde bir kaç sene var demektir. PS5’in 2020’de çıkması muhtemelen gözüküyor. Tabi bunu yine de zaman gösterecektir.

Konsollarda yeni model çıkığı zaman. Eski model hemen elden çıkartmakta fayda vardır. Genel olarak eski modellere oyun desteği yavaş yavaş zamanla kesilmektedir. Örnek PS3, Xbox 360 bu iki ürünün yeni modelleri çıktıktan sonra, oyun destekleri zaman içerisinde hızlı bir şekilde azalmıştır. O nedenle elinizde PS4 var ise PS5’in piyasaya çıktığını gördüğünüz zaman elinizdeki model artık eski model olacaktır ve cihazı elinizden çıkarmayı düşünebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

youtube yorum gözükmüyor

YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu

YouTube’da videolar için yorum yapmak, videoyu ve Youtube kanalını popüler hale getiren ...
kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...