Steam Oyunları İçin Sistem Gereksinimleri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Steam Oyunları İçin Sistem Gereksinimleri

steam performans

Steam’deki tüm oyunlar her bilgisayarda çalışmaz. Steam, oyunların cracksiz olarak satılmasına imkan veren aracı bir uygulamadır. Performansı düşük oyunların çalıştıracağı oyunlarda var çalıştıramayacağı oyunlar da vardır. Steam’den oyun almadan önce bilgisayarınızın oyunun sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamayacağını kontrol etmeniz gerekir.

Steam üzerinden yüklemek istediğiniz oyunun indirme sayfasını ziyaret edin. Steam web sitesinde ve Steam istemcisinde bir Steam oyunu için sistem gereksinimlerini kontrol edebilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz sayfada aşağıya doğru ilerleyin “Sistem Gereksinimleri” adı verilen özel bir bölüm var. Bu bölüm, oyunu oynamak için gereken minimum donanım gereksinimlerini listeler. Ayrıca, hangi donanım veya yazılım bileşeninin daha iyi bir oyun deneyimi sunacağını belirten “Önerilen” bölümü vardır.

Steam Sistem gereksinimleri

Bir Steam oyunu için minimum sistem gereksinimlerini tabanınız olarak kullanın ve bunları kendi sisteminizin donanım yapılandırmasıyla karşılaştırın. Eşleşen veya listelenenlerden daha iyi olan donanım bileşenleriniz varsa, oyunu satın alabilirsiniz.Ayrıca bir oyun almadan önce her zaman oyun ile ilgili açıklamaları ve yorumları okuyun kararınızı ona göre verinç Her oyun size göre olmayabilir.

Mümkün olan en iyi oyun deneyimini elde etmek için geliştiricinin veya diğer oyuncuların hangi donanımı önerdiğine bakın. Oyun ve oyun PC’leriyle ilgili haberleri özellikle içeren bloglara ve web sitelerine de göz atmalısınız. Ayrıca, “yüksek” ayarlarda belirli bir oyunu oynamanız için gereken donanımı  öğrenebilirsiniz.

İyi bir donanıma sahipseniz oyunlar mükemmel çalışır. Hiçbir oyun sizi belirli bir GPU markası ve modeli ile sınırlandırmaz. En azından sahip olmanız gereken minimum model ve serileri ve daha iyi bir oyun deneyimi anlamına gelir. Bir oyun bilgisayarı oluşturmak istiyorsanız, hangi oyunları oynatacağına bakın ve oyunlarınızı en yüksek ayarlarda oynamanıza izin veren donanım gereksinimlerini bulun ve öğrenin. Eğer hevesli bir oyuncuysanız, muhtemelen mevcut olan en yeni donanımı istersiniz

Bir yorum bırakınız...

*

excel microsoft

Excel’de Tekrarlanan Veriler Nasıl Silinir?

Excel’de tekrarlanan veriler oldukça kolay bir yöntem sayesinde otomatik bir şekilde silinir ...
windows

Windows 10’da Görev Çubuğunu Otomatik Gizleme

Windows 10 görev çubuğu, bilgisayarda sık kullanılan programlara ulaşmak için kullanışlı bir ...
cymera kamera

Cymera Camera Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Mobil uygulama sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde günümüzde birçok akıllı telefon ve ...
Sosyal medya para kazanma

Sosyal Medya Platformlarından Nasıl Kazanç Elde Edilebilir?

Günümüzde sosyal medya platformları, iletişim aracından ziyade kazanç kapısı haline gelmiştir. Özellikle ...
cool cleaner

Cool Cleaner Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren mobil cihazlar zamanla yavaşlayabilmekte ve eski ...
Atmaca füzesi

Milli Teknoloji Hamlesi: Atmaca Gemisavar Füzesi

Türkiye son yıllarda savunma sanayisine oldukça başarılı hamleler yapmaktadır. Gerek sınır içerisinde ...
windows 10 ağ

Windows 10’da Varsayılan İndirme Konumu Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 bilgisayarda internet’ten indirilen dosyalar, bilgisayarda varsayılan olarak “İndirilenler”  klasörüne indirilir ...
microsoft-excel

Excel’de Başka Bir Sayfadan Veri Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de başka bir sayfadan veri çekme işlemi oldukça hızlı ve basit bir ...