Telegram'ın Kripto Parası Gram'a Büyük Darbe | Sonsuz Teknoloji

Telegram’ın Kripto Parası Gram’a Büyük Darbe

telegram

Dünya’nın en büyük iletişim uygulamalarından olan ve günden güne geliştirilmesiyle, artık kapalı devre çoklu iletişim ağı olarak da kullanılan Telegram, kendi kripto parasını üretmeye karar vermişti.

Çalışmalarına bu yönde hız veren Telegram, “Gram “ adını verdiği ve oldukça büyük ilgi toplayan kripto parasının satışlarına başlamışken, Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Telegram’ın yasadışı olarak bu faaliyetleri sürdürdüğünü ve satışın durdurulacağını bildirdi. Öyle ki, faaliyetleri durdurma yönünde açılan dava ile de, geçici bir kısıtlama ve yavaşlatma emri çıkartıldı.

Telegram, Gram’ın lansmanında ve ön satışında; Dünya genelinde 170 üzerinde yatırımcıdan toplam 3 milyar adet Gram satışı ile 1,8 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

Telegram yetkilileri ise, bu konuda resmi ve kanuni girişimlerde bulunulduğunu ve dava yaptırımını iptal ettirmek için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdiler. Ayrıca, satış aksiyonlarında alınan Gram’ların alıcılara teslim edileceği, aksi takdirde tüm ödemelerin geri yapılacağını da bildirdiler.

Bir yorum bırakınız...

*