Telifsiz Fotoğraf ve Video Bulabileceğiniz İnternet Sitesi Pixabay | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Telifsiz Fotoğraf ve Video Bulabileceğiniz İnternet Sitesi Pixabay

pixabay

Günümüzde internet sitelerinde veya sosyal medya hesaplarında paylaşılan yazılarda, okuyucunun sıkılmaması için konu ile ilgili fotoğraf kullanılmaktadır. Kullanılan fotoğrafların birçoğu ne yazık ki telif kurallarını ihlal etmektedir. Telif kurallarını ihlal eden fotoğraflar için günümüzde oldukça ciddi cezalar bulunmaktadır. Hal böyle olunca bazı kullanıcılar telifsiz fotoğraf arayışına girmektedir. Telifsiz fotoğraf arayışı içerisine giren kişilerin ilk tercih etmesi gereken sitelerden biride Pixabay olarak bilinir. Söz konusu internet sitesi, kullanıcılara milyonlarca fotoğrafı telifsiz bir şekilde sunar. Şimdi gelin birlikte telifsiz fotoğraf sunan internet sitesini yakından inceleyelim.

Pixabay Nedir? Nasıl Kullanılır?

ücretsiz resimler

Pixabay internet sitesi, kullanıcılara ticari anlamda kullanabilecekleri fotoğrafları telifsiz bir şekilde sunmaktadır. İçerisinde milyonlarca fotoğrafın bulunduğu internet sitesinde kullanıcılar istedikleri fotoğrafı ücretsiz bir şekilde ve herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan indirebilmektedir. İndirilen tüm fotoğraflar, istenilen internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

pixabay kullanım

Tek yapmanız gereken ilgili siteye girmek ve istediğiniz görseli aratmak. Bulduğunuz fotoğrafın hemen sağ tarafından bulunan ücretsiz indirme butonuna basarak, istediğiniz çözünürlükte fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca görsel ile ilgili yorumunuzu da fotoğrafın altında bulanan bölüme yapabilirsiniz. Yorum yapmak ve en yüksek çözünürlükteki fotoğrafı indirmek için internet sitesine ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Pixabay İnternet Sitesinden Kazanç Elde Etmek Mümkün

pixabay ayarlar

Kullanıcılara milyonlarca telifsiz fotoğrafı ücretsiz olarak sunan Pixabay sitesinden kazanç elde etmek mümkün. Çektiğiniz birbirinden kaliteli fotoğrafları veya üzerinde çalıştığınız çizimleri siteye yükleyerek kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun yapılması gereken bir PayPal hesabınızın olması. Dünya çapında gösterilecek fotoğraflarınızı beğenecek kişiler, istemeleri durumunda hesabınıza bağış yapabilmektedir.

Pixabay Sitesinden Telifsiz Video İndirebilirsiniz

pixabay video mp4

Pixabay internet sitesi, kullanıcılara sadece ücretsiz bir şekilde sadece telifsiz fotoğraf sunmamaktadır. Genel anlamda sadece telifsiz fotoğraf sunan bir internet sitesi olarak bilinen Pixabay sitesinde aynı zamanda telifsiz video hizmeti de bulunmaktadır. Kullanıcılar istedikleri videoyu telif ihlallerine takılmadan ücretsiz bir şekilde indirebilmektedir. Ayrıca indirilen videolar, sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan paylaşılabilmektedir. Tıpkı fotoğraf da olduğu gibi isteyen kullanıcılar videolarını da sisteme yükleyerek, bağış sistemi ile kazanç sağlayabilmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*

mobil internet

Android Telefonlarda Veri Kullanımı Nasıl Sınırlandırır?

Mobil internet teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte, birçok kullanıcı da işlerini akıllı cihazlarından ...
Honor Play 4 Pro

Üst Düzey Özelliklere Sahip Akıllı Telefon Honor Play 4 Pro Tanıtıldı

Huawei firmasının alt markası olarak bilinen Honor şirketi, düzenlediği özel lansman kapsamında ...
windows 10 ağ

Windows 10 Bilgisayarda Görev Çubuğu Düzenleme

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarlarda görev çubuğu,  bilgisayar kullanımında en önemli özelliklerden ...
samsung akıllı telefon

Bütçe Dostu Telefon Samsung Galaxy M01 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman kapsamında bütçe dostu yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
Lenovo Legion

Lenovo Legion Özellikleri Belli Oldu

Lenovo firması, yeni oyuncu telefonu Lenovo Legion için çalışmaları sürdürüyor. Oldukça güçlü ...
Ağ güvenliği

Ağ Güvenliği Nedir Nasıl Sağlanır?

Ağ güvenliği konusu gelişen teknolojilerle birlikte her geçen gün daha önemli hale ...
adobe

Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe programları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve özellikle profesyoneller tarafından tercih edilirler ...
Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...