Temsili Mars Bileti Nasıl Alınır? Marsa İsim Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Temsili Mars Bileti Nasıl Alınır? Marsa İsim Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Temsili Mars Bileti Nasıl Alınır? Marsa İsim Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

marsa yolculuk

Mars bileti nasıl alınır? Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, geçtiğimiz günlerde başlattığı proje ile dikkatleri üzerine çekti. Söz konusu proje kapsamında NASA, isteyen kişilerin isimlerini özel bir çip yardımıyla 2026 yılında yapılacak uçuş ile Marsa yollayacak. Peki, milyonlarca insanın kayıt olduğu ve oldukça merak edilen Mars bileti nasıl alınır?

Adım Adım Mars Bileti Alma

İsminizi Marsa göndermek ve temsili bir bilet alabilmeniz için özel olarak oluşturulan internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Söz konusu internet sitesine girebilmek için aşağıda yer alan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

Mars bileti alabilmek için tıklayınız.

 mars başvuru sitesi

Mars bileti için Nasa internet sitesine girdikten sonra karşınıza yukarıdaki gibi özel bir arayüz çıkacaktır. İsminizi Marsa başarılı bir şekilde gönderebilmek için öncelikli olarak “Name” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

mars başvuru kayıt

“Name” sekmesine tıkladıktan sonra karşınız yukarıda ki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Burada öncelikli olarak adınızı ve soyadınız doğru bir şekilde girmelisiniz. Daha sonra yaşadığınız ülkeyi seçmeli ve hemen ardından posta kodu ile e-mail adresini yazarak söz konusu işlemi tamamlamanız gerekmektedir.

mars bilet

Söz konusu işlemi tamamladıktan sonra karşınıza biletiniz çıkacaktır. Adınıza özel olarak yapılan bileti indirebilir, yazdırabilir veya herhangi bir internet sitesinde yayınlayabilirsiniz. Proje kapsamında kayıtlarını yaptıran kişilerin isimleri, 2026 yılında yapılacak uçuş ile uzaya bir çip eşliğinde gönderilecektir.

Katılım Oldukça Fazla

mars katılım

NASA tarafından özel olarak hazırlanan projeye ilgi oldukça fazla. Dünya genelinde milyonlarca insan isimlerini Marsa gönderebilmek için sisteme kayıt olmuş durumda. Ülkemizde ise 3 Ağustos tarihi itibariyle 29,152 kişi isimlerini sisteme yazdırmış.

İlk Uçuş Geçtiğimiz Günlerde Yapıldı

mars ilk uçuş

NASA tarafından oluşturulan projenin ilk ayağı geçtiğimiz günler içerisinde yapıldı. Kısa bir süre öncesinde yola çıkan ve 2021 yılında Marsa varması planlanan uzay aracıyla birlikte milyonlarca kişinin ismi Marsa gönderildi.

Projenin ikinci ayağında ise NASA, 2026 yılında yapılması planlanan uçuşta yine milyonlarca kişinin ismini özel bir çip ile Marsa gönderecek. Söz konusu proje ile birlikte isminizi Marsa göndermek için yukarıda yer alan bağlantı seçeneğini kullanabilir ve özel olarak hazırlanan internet sitesine girebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...