Tumblr +18 Yasağı Üzerine Trafiğini Kaybediyor! | Sonsuz Teknoloji

Tumblr +18 Yasağı Üzerine Trafiğini Kaybediyor!

Tumblr +18 Yasağı Üzerine Trafiğini Kaybediyor

Sosyal medya platformlarından birisi olan Tumblr, 2007 yılında ABD’de açıldığından bu yana, milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Tumblr, geçtiğimiz yıl yetişkinlere yönelik olan içerik ve paylaşımlar için yasak getirmişti. Yani 18 yaş ve üzeri kişiler için uygun olan içerikler; kişi her ne kadar 18 yaşından büyük olsa da, yasaklı olduğu için görüntülenemiyordu. +18 yaş içeriklerin yasaklanması, kaldırılması nedeni ile Tumblr trafiğinde çok ciddi bir düşüş yaşandı.1 yıl önce yetişkinlere yönelik içerikler için oldukça radikal bir karar alan Tumblr, çıplaklık ve benzeri konuları yayımlamayı önlemeye başladı. Bu durum ise popüler sosyal medya platformunun çok ciddi bir şekilde düşüş yaşamasına neden oldu. Birçok kullanıcılar için yalnızca cinsellik amacı ile kullanılan bir platform olan Tumblr, artık bu konularda yayın yapmadığı için, oldukça yoğun bir düşüş yaşıyor.

Algoritma olarak da çok can sıkıcı olmaya başlayan Tumblr, birçok içeriğin kısıtlamasıyla dikkat çeken bir yapı ve algoritma ile çıkıyor karşımıza. Birçok sosyal medya platformu ile oldukça benzer yapılar ile ön plana çıkmakta olan Tumblr, esasında gayet hızlı ve aktif bir şekilde çalışıyor demek doğru bir ifade olacaktır.

Tumblr +18 Yasağı Üzerine Trafiğini Kaybediyor

İçerik yasakları sitenin sonu olacak!

Tumblr, Yeni politikasıyla beraber yasaklı sitelerle ilgili her bir seçim ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Tumblr, beklentileri de kendi içerisinde değerlendirmeye ve değiştirmeye devam ediyor. Bu nedenle de oldukça önemli bir yenilik ile karşımızda duruyor denilebilir.

Yasaklarla ilgili olarak ön plana çıkarılan düşünceler de insanlara ulaşmaya başladı. Sosyal medya platformlarından birisi olan Tumblr’ın yeni politikaları ile beraber çıplaklığın ve pornografinin yanı sır bir yıl içinde anime, kahvaltı ve hatta internet memeleri de Tubmlr’ın yasağından nasibini aldı. Hatta Tumblr’ın kendi paylaşımı olan yasak ile ilgili yaptığı açıklama bile NSFW olarak belirlendi.

Farklı ve hatalı bir algoritma ile kullanıcı kaybetmeye devam eden Tumblr, ilerleyen zamanlarda ne yapacak merak konusu. Apple’ın App Store’dan kaldırmasının ardından bu kararı alan Tumblr’ın akıbeti zaman içerisinde belli olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*