TWİTTER'DA DAHA UZUN NASIL YAZILIR? | Sonsuz Teknoloji TWİTTER'DA DAHA UZUN NASIL YAZILIR? | Sonsuz Teknoloji

Twitter’da Daha Uzun Nasıl Yazılır?

twitter

 

Muhtemelen haberi duymuşsundur. Twitter 140 karakter sınırını hafifletiyor. Bazı kullanıcılar artık tek bir tweet’te 280 karaktere kadar yazabiliyorlar.

 

Artan sınırlılığın herkes tarafından görülebileceği veya sonunda ne olacağı konusunda şirketin kesin bir sözü yok.

 

Artık 280 karakter kullanabilen şanslı azınlıktan biri değilseniz endişelenmeyin. Daha uzun içerik oluşturabilirsiniz. İşte size daha uzun twitterda tweet yazmanıza izin veren  alternatifler.

 

1. TwitLonger

TwitLonger, belki de daha uzun tweetlemek için en iyi bilinen yıllardır kullanılan bir uygulamadır.

 

twitlonger

 

Başlamak için, TwitLonger web sitesine gidin ve sağ üst köşedeki “Write a post“‘u tıklayın. Uygulamayı ilk defa kullanıyorsanız, Twitter hesabınıza erişmek için TwitLonger’a izni vermeniz gerekecektir. İzin vermek için son ekranda “Sing in with twitter“ı tıklayarak yetkilendirerek yazmış olduğunuz uzun yazıyı da tweetlemiş olursunuz.

2. Ekran görüntüsü

Bu uygulama aracı değildir. Teknik bir harekettir.  Yazdığınız uzun uzadıya bir yazıyı bilgisayardan ekran çıktısı alarak fotoğraf formatında tweet atmaktır.  Bir word veya herhangi bir metin belgesinde hazırladığınız yazıyı ekran görüntüsünü aldıktan sonra ekran görüntüsünü fotoğraf olarak paylaştığınızda yazmak istediğiniz tüm düşünceleri sonuç olarak  twitter’da paylaşmış olacaksınız. Bilgisayarda ekran görüntüsü almayı öğrenin. Telefonlarda ekran görüntüsü almayı öğrenin.

 

3. Tall Tweets

TalTweets‘a da göz atabilirsiniz. Uygulamanın iki aracı var. Tweetstorms (text) ve Tweetstorms (image). Bir tweetstorm, içeriğinizi otomatik olarak 140 karakterli tweet’e ayıracak ve hızlı bir şekilde ardına gönderilecektir. Metin çekimi mesajınızı bir görüntüye dönüştürür. Yukarıda bahsettiğimiz ekran görüntüsü yöntemine çok benzer.

 

talltwitt

 

Başlamak için Twitter kimlik bilgilerinizi kullanarak “Sing in with twitter” tıklayarak  uygulamaya hesabınıza erişmesine izin verin.

Ardından, içeriğinizi ekran kutusunda yazın. Kutunun altında, tweetstorm (text) olarak veya tweetstorm (image) olarak gönderip göndermeyeceğinizi seçebilirsiniz. Tweetstorm (image)’i seçerseniz, tweet’lerinizin sayfanın alt kısmına bir ön izleme görebilirsiniz. Ne yazık ki, metin (text) çekimleri için kullanılabilir ön izleme yok. Hazır olduğunuzda, Tweet’e tıklayın. Uygulamanın bir dezavantajı var tweetstorm (image)’daki kesme noktalarını düzenlemek imkansız. Kendinizin ekran görüntüsü alarak yapmanız daha fazla avantajlı gözüküyor istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz.

 

4. JumboTweet

JumboTweet, daha uzun Twitter mesajları için kullanımı kolay bir web istemcisidir. TwitLonger’de olduğu gibi, mevcut Twitter kimlik bilgilerini kullanarak siteye giriş yapmış olursunuz. İstediğiniz kadar çok metin yazabilir ve genişletilmiş metninizle olan bir bağlantı tweetinize dahil edilir.

 

jumbo

 

Başlamak için Twitter’da oturum açın’ı tıklayın. Uygulamayı doğruladıktan sonra mesaj ekranına yönlendirilirsiniz. Devam edin ve mesajınızı yazın, ancak mesajı göndermeden önce sayfanın altındaki ayarlara dikkat edin. JumboTweet, uygulamada yazılmış içeriğin kendi içeriğini ekler. Tweetin, şirketin görünmesini önlemek için, Postayı JumboTweet akışında herkese açık olarak göster’in yanındaki kutunun işaretini kaldırın.

5. Pasted

Pasted, herhangi bir içeriği  paylaşmanın harika bir yoludur. Twitter’a özgü değildir. Bununla birlikte, daha uzun tweetlemek için harika bir araçtır.

 

pasted2

 

Ele aldığımız diğer her uygulamadan farklı olarak Yapıştırılan Metin biçimlendirmesi sunuyor. Yazı tipi boyutunu, metin stilini, metin rengini ve daha fazlasını düzenleyebilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra submit diyerek devam ettikten sonra size aşağıda gözüktüğü gibi bir url kısalması verecektir. Kısaltmayı kopyalayarak twitter’da tweetleyebilirsiniz. View paste’a basarak ön izleme yapalirisiniz.

pasted

 

Ele aldığımız bu uygulamaların her biri biraz farklı bir şekilde işliyor. Ancak hepsi aynı amacı yerine getiriyor. 

 

Bir yorum bırakınız...

*

Mekanik klavye

Mekanik Klavye Nedir, Avantajları Nelerdir, Normal Klavyeden Farkı Nedir?

Mekanik klavye, adını son dönemlerde sıklıkla duyduğumuz ve genellikle oyun severler tarafından ...
web sitesi için programlama dili

Web Sitesi Yapmak İçin Hangi Programlama Dilini Öğrenmek Gerekir?

Günümüzde bilgiler ve hizmetler artık internet aracılığıyla web sitesi üzerinden dolaşır oldu ...
Windows-10 dep

Windows 10 Veri Yürütme Engellemesi (DEP) Nedir?

Veri Yürütme Engellemesi (DEP), Windows bilgisayarlarda yer alan bir güvenlik özelliğidir. DEP ...
toplama bilgisayar mı hazır bilgisayar mı

Hazır Kurulu Bilgisayar mı? Toplama Bilgisayar mı?

Bir bilgisayar satın almak istediğimizde ne tür bilgisayar alacağımız konusunda tereddüt yaşarız ...
wayfair olayı nedir

Wayfair Olayı Nedir?

Gün geçmiyor ki, internetin hızı kesilmesin. Her geçen gün dünyada internet kullanımı ...
Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu

Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu? İşte Çözüm Yolları

Windows 10 bilgisayarlar artık bir çok kişi tarafından kablosuz mouse ile kullanılıyor ...
ses gürültü engelleyici

Bilgisayarda Ses Gürültü Engelleme Programı

Son bir yıldır evden çalışmak artık yeni normalimiz olmuş durumdadır. Durum böyle ...
İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...