Ücretsiz Dosya Dönüştürme Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Ücretsiz Dosya Dönüştürme Nasıl Yapılır?

online-dönüştürücü

Bilgisayar kullanırken karşımıza bir çok dosya formatı çıkmaktadır ve bunları farklı formatlara dönüştürme ihtiyacı duymaktayız. PDF’den DOC’ye, JPG’den BMP’ye veya MP3’den WAV’a kadar belgeler, resimler, ses ve video dosyaları artık düşündüğünüzden kolaylıkla dönüştürülebilir.

Bu ücretsiz çevrimiçi hizmetlerin her biri, bir nokta halinde çeşitli dosya dönüştürme türleri sağladığı için idealdir. Bu listeden en çok hoşlandığınız birini seçebilirsiniz.

 

1. Online-Convert.com

Online-Convert.com‘da ilk dosya dönüştürmeyi denemeden önce, site üzerinde desteklenen dosya türlerini hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Sağ üstteki küçük kutuda, “search for supported file types” alanından dönüştürülecek dosya türlerin kontrolünü yapabilirsiniz.  Daha sonra, hazır olduğunuzda, ana sayfada doğrudan ses, video, resim, belge, e-kitap veya arşiv dönüştürücüsü arasından seçim yapabilirsiniz.

online converter

İlgili bölümdeki açılır kutudan hedef formatınızı seçin. Ardından dosyanıza göz atabileceğiniz, dosyanızı seçebileceğiniz veya bulut saklama hizmetinizden yükleyebileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Dosyayı Dönüştür’ü tıkladığınızda işlem tamamlanmış demektir.

 

2. Convert.Files

Convert.Files, çeşitli dosya formatları için basit bir seçenektir. Başlamak için dosyanıza göz atın veya dosyanızı bulun. Formatları belge, çizim, sunum, e-kitap, video, resim, arşiv veya ses türlerinden seçin. Dosyanızı yükledikten sonra, seçimleriniz destekleyici olduktan sonra dosyalarınız başarılı bir şekilde dönüştürülecektir.

convert files

Dönüşüm tamamlandığında, yeni dosyayı almak için sağlanan bağlantıyı tıklayın. Belirli ama nadir bulunan bir dosya türü arıyorsanız, desteklenen biçimleri gözden geçirebilirsiniz.

3. Convertio

Converito‘nun en güzel özelliklerinden biri de Türkçe desteğinin olmasıdır. Dosyaları bilgisayarınızdan hızlı bir şekilde Dropbox, Google Drive veya bilgisayarınızdan dönüştürmek için dosyayı seçin. Dosyanızı sıkıştırın ve ardından bir resim, belge, e-kitap, sunum veya vektör biçiminden dönüşüm türünüzü seçin. Convertio’nun hoşnutluğu, Daha Fazla Dosya Ekle düğmesini tıklatarak aynı anda birden çok dosyayı dönüştürebilmenizdir. İsterseniz dönüştürülen dosyalarınızı Dropbox’a veya Google Drive’a kaydedebilirsiniz.

convertio

 

Hazır olduğunuzda Dönüştür düğmesini tıklayın ve dosya boyutuyla birlikte dönüşümün ilerleyişini görebilirsiniz. Ardından, dönüştürülen her dosya için İndir düğmesine basın.

4. Zamzar

Zamzar, her türlü ihtiyaca yönelik 1.200’den fazla dosya dönüştürme türünü destekliyor. Başlamadan önce emin olmak isterseniz popüler dönüşüm türlerini doğrudan ana sayfada inceleyebilirsiniz. Ardından dosyanıza göz atın ve çıktı biçimini seçin. Resim, belge, müzik, video, e-kitap, sıkıştırılmış veya önceden ayarlanmış video seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

zambar

 

Zamzar, yeni dosyayı elde etmek için bir e-posta adresi girmeniz gerektiğinden diğer dönüştürücülerden biraz farklıdır. Site, dosyalarınızı ücretli bir hesapla yönetmek için bir gelen kutusu da sunar.

5. FileZigZag

FileZigZag, Zamzar’a benzer bir e-posta tabanlı dosya dönüştürücüsüdür ve belge, ses, resim, video ve arşiv dosya biçimlerini desteklemektedir. Dosyanızı yüklemeniz, çıktı biçimini seçmeniz, e-posta adresinizi girmeniz ve Dönüştür’ü tıklamanız yeterlidir.

filezigzag

 

Dosyanız dönüştürüldükten sonra, FileZigZag gelen kutunuza gelmeden önce gözden geçirmeniz için birkaç seçenek sunar. Dosyayı sunucudan silebilir (üç gün boyunca saklanır), dönüştürülen dosyayı bulut depolama alanınıza yükleyebilir veya kaynak dosyayı veya dönüştürülen dosyayı farklı bir türe dönüştürebilirsiniz. Yine, dosyanıza bir bağlantı içeren bir e-postaya sahip iseniz, FileZigZag iyi bir ücretsiz hizmettir.

6. FreeFileConvert

FreeFileConvert 8,300 dönüşüm kombinasyonunu destekler. Bir kerede dönüştürmek için aynı formatta beş dosyayı ekleyebilirsiniz. Dosyanızı yüklediğinizde çıktı biçimi kutusu otomatik olarak önerilen biçimlerle ayarlanır. Dönüştür’ü tıklayın ve hazır olduğunda dosyanızı almak için İndir düğmesine tıklayın.

freefile

FreeFileConvert ile, arşiv, belge, e-kitap, ses, görüntü, sunum, vektör, CAD ve yazı tipi dosya formatlarını dönüştürebilirsiniz. Ana sayfadaki bu desteklenen türlerden birini tıklatarak mevcut tüm dosya biçimlerini hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

7. Online File Converter

Online File Converter, Ses, video, resim, belge ve arşiv dosya biçimlerini ücretsiz olarak dönüştürür, İhtiyacınız olan dönüşüm türüne gidin ve hedef formatınızı seçin. Ardından, dosyanıza göz atın  dosyanızı bulun.

onlinefilexxx

Site, belirli dosya türlerini dönüştürürken birkaç mükemmel seçenek sunar. Örneğin, boyutunu, rengini değiştirebilir veya görüntü dosyalarını zenginleştirebilirsiniz. Veya ses dosyaları için, bit çözünürlüğünü, örnekleme oranını, ses kanallarının sayısını ayarlayabilirsiniz.  Ayarlar bittiğinde Dosyayı Dönüştür’ü ve ardından bitirdiğinizde dönüştürülen gosyayı İndir’i tıklayarak indirin.

 

Bir yorum bırakınız...

*

dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...