Ücretsiz Dosya Dönüştürme Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Ücretsiz Dosya Dönüştürme Nasıl Yapılır?

online-dönüştürücü

Bilgisayar kullanırken karşımıza bir çok dosya formatı çıkmaktadır ve bunları farklı formatlara dönüştürme ihtiyacı duymaktayız. PDF’den DOC’ye, JPG’den BMP’ye veya MP3’den WAV’a kadar belgeler, resimler, ses ve video dosyaları artık düşündüğünüzden kolaylıkla dönüştürülebilir.

Bu ücretsiz çevrimiçi hizmetlerin her biri, bir nokta halinde çeşitli dosya dönüştürme türleri sağladığı için idealdir. Bu listeden en çok hoşlandığınız birini seçebilirsiniz.

 

1. Online-Convert.com

Online-Convert.com‘da ilk dosya dönüştürmeyi denemeden önce, site üzerinde desteklenen dosya türlerini hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Sağ üstteki küçük kutuda, “search for supported file types” alanından dönüştürülecek dosya türlerin kontrolünü yapabilirsiniz.  Daha sonra, hazır olduğunuzda, ana sayfada doğrudan ses, video, resim, belge, e-kitap veya arşiv dönüştürücüsü arasından seçim yapabilirsiniz.

online converter

İlgili bölümdeki açılır kutudan hedef formatınızı seçin. Ardından dosyanıza göz atabileceğiniz, dosyanızı seçebileceğiniz veya bulut saklama hizmetinizden yükleyebileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Dosyayı Dönüştür’ü tıkladığınızda işlem tamamlanmış demektir.

 

2. Convert.Files

Convert.Files, çeşitli dosya formatları için basit bir seçenektir. Başlamak için dosyanıza göz atın veya dosyanızı bulun. Formatları belge, çizim, sunum, e-kitap, video, resim, arşiv veya ses türlerinden seçin. Dosyanızı yükledikten sonra, seçimleriniz destekleyici olduktan sonra dosyalarınız başarılı bir şekilde dönüştürülecektir.

convert files

Dönüşüm tamamlandığında, yeni dosyayı almak için sağlanan bağlantıyı tıklayın. Belirli ama nadir bulunan bir dosya türü arıyorsanız, desteklenen biçimleri gözden geçirebilirsiniz.

3. Convertio

Converito‘nun en güzel özelliklerinden biri de Türkçe desteğinin olmasıdır. Dosyaları bilgisayarınızdan hızlı bir şekilde Dropbox, Google Drive veya bilgisayarınızdan dönüştürmek için dosyayı seçin. Dosyanızı sıkıştırın ve ardından bir resim, belge, e-kitap, sunum veya vektör biçiminden dönüşüm türünüzü seçin. Convertio’nun hoşnutluğu, Daha Fazla Dosya Ekle düğmesini tıklatarak aynı anda birden çok dosyayı dönüştürebilmenizdir. İsterseniz dönüştürülen dosyalarınızı Dropbox’a veya Google Drive’a kaydedebilirsiniz.

convertio

 

Hazır olduğunuzda Dönüştür düğmesini tıklayın ve dosya boyutuyla birlikte dönüşümün ilerleyişini görebilirsiniz. Ardından, dönüştürülen her dosya için İndir düğmesine basın.

4. Zamzar

Zamzar, her türlü ihtiyaca yönelik 1.200’den fazla dosya dönüştürme türünü destekliyor. Başlamadan önce emin olmak isterseniz popüler dönüşüm türlerini doğrudan ana sayfada inceleyebilirsiniz. Ardından dosyanıza göz atın ve çıktı biçimini seçin. Resim, belge, müzik, video, e-kitap, sıkıştırılmış veya önceden ayarlanmış video seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

zambar

 

Zamzar, yeni dosyayı elde etmek için bir e-posta adresi girmeniz gerektiğinden diğer dönüştürücülerden biraz farklıdır. Site, dosyalarınızı ücretli bir hesapla yönetmek için bir gelen kutusu da sunar.

5. FileZigZag

FileZigZag, Zamzar’a benzer bir e-posta tabanlı dosya dönüştürücüsüdür ve belge, ses, resim, video ve arşiv dosya biçimlerini desteklemektedir. Dosyanızı yüklemeniz, çıktı biçimini seçmeniz, e-posta adresinizi girmeniz ve Dönüştür’ü tıklamanız yeterlidir.

filezigzag

 

Dosyanız dönüştürüldükten sonra, FileZigZag gelen kutunuza gelmeden önce gözden geçirmeniz için birkaç seçenek sunar. Dosyayı sunucudan silebilir (üç gün boyunca saklanır), dönüştürülen dosyayı bulut depolama alanınıza yükleyebilir veya kaynak dosyayı veya dönüştürülen dosyayı farklı bir türe dönüştürebilirsiniz. Yine, dosyanıza bir bağlantı içeren bir e-postaya sahip iseniz, FileZigZag iyi bir ücretsiz hizmettir.

6. FreeFileConvert

FreeFileConvert 8,300 dönüşüm kombinasyonunu destekler. Bir kerede dönüştürmek için aynı formatta beş dosyayı ekleyebilirsiniz. Dosyanızı yüklediğinizde çıktı biçimi kutusu otomatik olarak önerilen biçimlerle ayarlanır. Dönüştür’ü tıklayın ve hazır olduğunda dosyanızı almak için İndir düğmesine tıklayın.

freefile

FreeFileConvert ile, arşiv, belge, e-kitap, ses, görüntü, sunum, vektör, CAD ve yazı tipi dosya formatlarını dönüştürebilirsiniz. Ana sayfadaki bu desteklenen türlerden birini tıklatarak mevcut tüm dosya biçimlerini hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

7. Online File Converter

Online File Converter, Ses, video, resim, belge ve arşiv dosya biçimlerini ücretsiz olarak dönüştürür, İhtiyacınız olan dönüşüm türüne gidin ve hedef formatınızı seçin. Ardından, dosyanıza göz atın  dosyanızı bulun.

onlinefilexxx

Site, belirli dosya türlerini dönüştürürken birkaç mükemmel seçenek sunar. Örneğin, boyutunu, rengini değiştirebilir veya görüntü dosyalarını zenginleştirebilirsiniz. Veya ses dosyaları için, bit çözünürlüğünü, örnekleme oranını, ses kanallarının sayısını ayarlayabilirsiniz.  Ayarlar bittiğinde Dosyayı Dönüştür’ü ve ardından bitirdiğinizde dönüştürülen gosyayı İndir’i tıklayarak indirin.

 

Bir yorum bırakınız...

*

X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...