VidIQ Uygulaması Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji VidIQ Uygulaması Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

VidIQ Uygulaması Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

idlQ 

Gün geçtikçe dünya genelinde Youtube platformunun kullanım oranı artmaktadır. Gerek izleme yönünden olsun gerek kanal açıp kanal büyütme için olsun pek çok sebepten dolayı oldukça ilgi görmektedir. İnsanlar aktif sosyal medya kullanımında para kazanmak ve daha fazla kitleye ulaşarak popüler olmak için Youtube platformunda bir takım yollara başvurmaktadırlar. Youtube platformunda VidlQ uygulaması kullanılarak çok daha fazla izleyiciye ulaşıp, daha fazla izlenme oranı sağlayabilirsiniz.Günümüzde birçok Youtuber bu uygulamayı kullanmaktadır. Çünkü en doğru analizi bu uygulama sayesinde sağlayabilirsiniz. Daha fazla izlenme oranı bir yandan popülerliği arttırırken diğer yandan daha fazla para kazanmanızı da sağlar.

VidIQ Nasıl Kullanılır?

VidlQ kullanımı oldukça basittir. Öncelikle VidıQ reklentisini yükleyin. Eklentiyi internet tarayıcısında aktivite ederek VidlQ uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

üyelik işlemleri

VidlQ üyelik işlemi oldukça basittir. Youtube’a girdinizde sayfanın sağ tarafında uygulamanın uzantısı açılır. E-mail ve parola oluşturarak veya Google hesanınızla direkt olarak hesap açabilirsiniz. Hesap oluşturma işlemini resmi web sitesinden de yapabilirsiniz. Hesabı oluşturduktan sonra Youtube hesabınıza doğrulama yapmanız gerekecek. Google hesabınızla giriş yaparak işlemlernizi daha hızlı yapabilirsiniz.

vidıq üyelik

Uygulama sizi en doğru şekilde yönlendirecektir ve sayfanızı rahat takip etmenizi sağlayacaktır. Eklenti üzerinen veya eklenti kullanmak istemiyorsanız VidlQ uygulamasını web istesi üzerinden de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

VidIQ Ne İşe Yarar?

VidlQ uygulamasındaki asıl amaç, anahtar kelimeler kullanarak doğru hedef kitleye ulaşmaktır. Doğru hedef kitle sizi tatmin edecek izlenme kitlesini de sağılacak ve daha çok para kazandıracaktır. Bunların yanı sıra uygulamada videonuzun parametresi yapılır. Vadeonuz hakkında değerlendirme yapar ve sizi bu doğrultuda yönlendirir. Videodan maksimum verim almak için size, video optimizasyon listesi sunar. SEO skoru altında size yardımcı olur. Skor ne kadar yüksekse video o kalitelidir.

Örneğin; başlık, etiket, açıklama, kişisel yorum, facebook paylaşımı, para kazanma etkin kılma… Yani bu verilere göre sizin video verimlilik oranını değerlendirir. Video için yaptığınız etiketlerin yanında, araması yapılan etiketlerin listesi çıkar. Bu durumda videonuz etiketlere göre kaçıncı sırada çıkıyorsa size gösterir. Siz anahtar kelime eklerken unutsanız bile bu konuda size öneriler sunarak daha fazla insan kitlesine ulaşmanızı mümkün kılar. Anlaşılacağı üzere VidlQ kullanımı Youtuberlara göre bir uygulama olup, bir nevi sizin yardımcınız ve asistanınızdır. Uygulama sayesinde rakip kanalların ismini girerek onlara karşı olan durumunuzu görebiliyorsunuz. Video skorlarınızı görebileceğiniz uzantı da mevcuttur.

Uygulamanın bir başka güzel yanı görüntülenmenizde geçen aya göre yüzde kaç artış olmuş, kaç abone gelmiş, izlenme süresi ne kadar artmış gibi istatistiğe dayalı durumları takip edebilmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca tüm abone ve izlenme oranlarını hangi video içeriğinden elde ettiğiniz de göstermektedir. Bu sayede benzer içeriğe sahip videolar çekerek, kazanç oranınızı arttırabilirsiniz. Uygulamayı indirip VidlQ üyelik işlemini yaptıktan sonra artık sizin de bir yardımcı asistanınız olacak.

Bir yorum bırakınız...

*

web sitesi için programlama dili

Web Sitesi Yapmak İçin Hangi Programlama Dilini Öğrenmek Gerekir?

Günümüzde bilgiler ve hizmetler artık internet aracılığıyla web sitesi üzerinden dolaşır oldu ...
Windows-10 dep

Windows 10 Veri Yürütme Engellemesi (DEP) Nedir?

Veri Yürütme Engellemesi (DEP), Windows bilgisayarlarda yer alan bir güvenlik özelliğidir. DEP ...
toplama bilgisayar mı hazır bilgisayar mı

Hazır Kurulu Bilgisayar mı? Toplama Bilgisayar mı?

Bir bilgisayar satın almak istediğimizde ne tür bilgisayar alacağımız konusunda tereddüt yaşarız ...
wayfair olayı nedir

Wayfair Olayı Nedir?

Gün geçmiyor ki, internetin hızı kesilmesin. Her geçen gün dünyada internet kullanımı ...
Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu

Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu? İşte Çözüm Yolları

Windows 10 bilgisayarlar artık bir çok kişi tarafından kablosuz mouse ile kullanılıyor ...
ses gürültü engelleyici

Bilgisayarda Ses Gürültü Engelleme Programı

Son bir yıldır evden çalışmak artık yeni normalimiz olmuş durumdadır. Durum böyle ...
İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...
google takvim

Google Takvim Masaüstü Bilgisayarda Çevrimdışı Kullanılabiliyor mu?

Google Takvim, masaüstü kullanıcıları için bir dönem çevrimdışı olarak kullanılabiliyordu. Ancak 2018 ...