WhatsApp Otomatik Mesaj Silme Özelliği Geliyor! İşte Tüm Detaylar | Sonsuz Teknoloji

WhatsApp Otomatik Mesaj Silme Özelliği Geliyor! İşte Tüm Detaylar

whatsapp otomatik silme

Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, ilerleyen günler içerisinde yepyeni bir özelliğe kavuşuyor. Kasım ayı içerisinde kullanıcılara sunulması beklenen yeni özellik sayesinde artık mesajlar otomatik bir şekilde 7 gün sonra silinebilecek. Uzun zamandır beklenen bu özellik ile birlikte depolama sorunu da tarihe karışacak. İşte, ilerleyen günler içerisinde kullanıcılara sunulacak yeni güncellemenin ayrıntıları;

Kaybolan Mesajlar Güncellemesi Geliyor!

whatsapp otomatik silme özelliği

WhatsApp kaybolan mesajlar güncellemesi, bu ay içerisinde mobil cihaz kullanıcılarına sunulacak. Söz konusu güncelleme ile birlikte mesajlar da otomatik bir şekilde 7 gün sonra silinebilecek. Kullanıcılar her ne kadar mesajların silinme zamanını manuel bir şekilde ayarlayamasa da uygulamanın otomatik silme özelliğini kapatıp açabilecek.

Hem Android hem de İOS kullanıcılarına eş zamanlı olarak sunulması beklenen güncelleme sayesinde de depolama sorunu ortadan otomatik bir şekilde ortadan kalkacak. Özellikle, eski model cihazlarda ve dahili depolama alanı düşük telefonlar da zamanla WhatsApp mesajları yüzünden depolama problemleri yaşanabiliyordu.

Diğer Önemli Özellik Depolama Alanını Yönet Kullanıcılara Sunuldu

whatsapp depolama alanı yönetme

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan özel bir güncelleme sayesinde WhatsApp kullanıcılarına oldukça önemli bir özellik sunuldu. Yayınlanan son güncelleme sayesinde kullanıcılar, artık tek tek dokümanlara ulaşmadan tek seferde sohbet geçmişini (Fotoğraflar ve Videolar) temizleyebilecek.

Son derece yararlı olan bu özellik sayesinde aynı zamanda depolama sorunu da otomatik bir şekilde tarihe karışacak. Fotoğrafları, dosyaları ve videoları WhatsApp

üzerinden silmek için aşağıda bulunan işlem basamaklarını takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak anlık mesajlaşma uygulamasını açın.
 • Daha sonra uygulama içerisinde yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayınız.
 • Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra “depolama ve veriler” seçeneğini seçin.
 • Hemen ardından “depolama alanını yönet” sekmesine tıklayın ve ardından istediğiniz bir sohbeti seçin.
 • Sohbet seçme işlemini tamamladıktan sonra dilerseniz tek tek dilerseniz tümünü seçerek sohbette bulunan dosyaları, videoları ve fotoğrafları oldukça kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Anlık Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp Nedir, Nasıl İndirilir?

whatsapp

WhatsApp, 2010 yılında kurulan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kurulduğu ilk dönemden itibaren kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan anlık mesajlaşma uygulaması, dünyanın en popüler uygulamaları arasında bulunmaktadır. Anlık mesajlaşma uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirmek ve kullanmak için aşağıda yer alan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 • Anlık mesajlaşma uygulamasını Android cihazlara indirmek için tıklayınız.
 • Anlık mesajlaşma uygulamasını İOS cihazlara indirmek için tıklayınız.

 1. Avatar
  İbrahim
  20:59 6 Kasım 2020 20:59

  Çok çok güzel bir bilgi olmuş çok bilgilendirici çok güzel

 2. Avatar
  İbrahim Burak Türker
  01:39 8 Kasım 2020 01:39

  Gerçekten çok güzel bir özellik olacağına benziyor sizde harika ve bilgilendirici bir yazı yazmışsınız elinize sağlık çok teşekkür ederim

Bir yorum bırakınız...

*