Oyuncu Monitörü İncelemesi | Sonsuz Teknoloji

Oyuncu Monitörü İncelemesi

oyu monitörü

Oyun monitörü seçerken nelere dikkat edilmeli? yazı dizimizde bu konuya açıklık getirmek için ele almıştık. Oyun işi günümüzde, öteden beri akıllarda kalan sadece eğlence ve zaman geçirme etkinliği olmaktan çıkıp, artık kazanç halini almış sosyal ve profesyonel bir meslek haline geldi. İnternet dünyasında hızla gelişen online oyunlar, rekabete dayalı oyun piyasasında önemli bir yer edindi. Oyuncu başarısını etkileyen oyuncu donanımları için birçok marka ve ürün kullanabilirsiniz.

Oyun donanımları içerisinde en önemli bölüm oyun monitörleridir. Oyun performansını etkileyen baş aktörlerden birisi oyun monitörleridir. Düşük tepkime süresi, yüksek hz, akıcılık, boyut ve çözünürlük performanslarına göre oyun monitörü fiyatları değişiklik gösterir.

Oyuncu monitörü olarak neyi tercih etmeli ve  satın almalıyım?

 Oyun monitörlerini editör ekiplerimiz sizler için araştırdı. Araştırma sonucunda en çok dikkat çeken ve ekibimizin tavsiye ettiği oyuncu monitörleri ve özellikleri şunlardır:

BenQ Zowie XL2740

BenQ Zowie XL2740

BenQ oyunculara yönelik ürünlerini Zowie adı altında pazarlamaya başladı. Oyun ve standart monitör konusunda, sıkça tercih edilen oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan BenQ özellik ve performans bakımından çok iddialı bir markadır. 27 inc boyutuna sahip olan ürün yenileme hızı ile tam bir e-spor canavarı diyebiliriz. Monitör Full HD desteklidir. 1920X 1080 piksel desteği ile yüksek çözünürlük sunar. 240 Hz tazeleme hızı ile üründen maksimum verim elde edersiniz. Renk ve kontrast konusunda yeterli performans sunan bu modeli sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu monitörün fiyatı 3.500 – 4.000 TL civarındadır.

Samsung C27FG73FQM

Samsung C27FG73FQM 

Samsung firması dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olarak bilinmektedir. 27 inc monitöre sahip olan bu model Full HD çözünürlüğe sahiptir. OLED aydınlatma ile mükemmel renk ve doygunluk veren ürün 144 Hz tazeleme hızı ile yüksek performans almanızı sağlar. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan bu model kavisli tasarımı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu monitörün fiyatı 2.500 – 3.000 TL civarındadır.

ViewSonic XG2730

ViewSonic XG2730

Bu marka sadece görüntülenme çözümü üretmektedir. Aradığınız sade bir tasarım ve yüksek performans ise bu ürünü seçebilirsiniz. Kullanıcı deneyimi olarak en çok tercih edilen özelliklerinden birisi, QHD 2K, yani 2560 X 1440 piksellik net bir çözünürlük performansı sunması. Ayrıca, TN panele sahip ürünüyle benzer rakiplerine kıyasla, 170/160 derecelik bakış açısı sunar. Renk doygunluğu mükemmel olan ürün fiyat ve performans açısından bakıldığında albenisi yüksek olan bir üründür. Kısıtlı bütçe ile kaliteli bir monitör arıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu monitörün fiyatı 1.500 – 2.000 TL civarındadır.

Bir yorum bırakınız...

*