Oyuncu Monitörü İncelemesi | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Oyuncu Monitörü İncelemesi

oyu monitörü

Oyun monitörü seçerken nelere dikkat edilmeli? yazı dizimizde bu konuya açıklık getirmek için ele almıştık. Oyun işi günümüzde, öteden beri akıllarda kalan sadece eğlence ve zaman geçirme etkinliği olmaktan çıkıp, artık kazanç halini almış sosyal ve profesyonel bir meslek haline geldi. İnternet dünyasında hızla gelişen online oyunlar, rekabete dayalı oyun piyasasında önemli bir yer edindi. Oyuncu başarısını etkileyen oyuncu donanımları için birçok marka ve ürün kullanabilirsiniz.

Oyun donanımları içerisinde en önemli bölüm oyun monitörleridir. Oyun performansını etkileyen baş aktörlerden birisi oyun monitörleridir. Düşük tepkime süresi, yüksek hz, akıcılık, boyut ve çözünürlük performanslarına göre oyun monitörü fiyatları değişiklik gösterir.

Oyuncu monitörü olarak neyi tercih etmeli ve  satın almalıyım?

 Oyun monitörlerini editör ekiplerimiz sizler için araştırdı. Araştırma sonucunda en çok dikkat çeken ve ekibimizin tavsiye ettiği oyuncu monitörleri ve özellikleri şunlardır:

BenQ Zowie XL2740

BenQ Zowie XL2740

BenQ oyunculara yönelik ürünlerini Zowie adı altında pazarlamaya başladı. Oyun ve standart monitör konusunda, sıkça tercih edilen oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan BenQ özellik ve performans bakımından çok iddialı bir markadır. 27 inc boyutuna sahip olan ürün yenileme hızı ile tam bir e-spor canavarı diyebiliriz. Monitör Full HD desteklidir. 1920X 1080 piksel desteği ile yüksek çözünürlük sunar. 240 Hz tazeleme hızı ile üründen maksimum verim elde edersiniz. Renk ve kontrast konusunda yeterli performans sunan bu modeli sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu monitörün fiyatı 3.500 – 4.000 TL civarındadır.

Samsung C27FG73FQM

Samsung C27FG73FQM 

Samsung firması dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olarak bilinmektedir. 27 inc monitöre sahip olan bu model Full HD çözünürlüğe sahiptir. OLED aydınlatma ile mükemmel renk ve doygunluk veren ürün 144 Hz tazeleme hızı ile yüksek performans almanızı sağlar. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan bu model kavisli tasarımı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu monitörün fiyatı 2.500 – 3.000 TL civarındadır.

ViewSonic XG2730

ViewSonic XG2730

Bu marka sadece görüntülenme çözümü üretmektedir. Aradığınız sade bir tasarım ve yüksek performans ise bu ürünü seçebilirsiniz. Kullanıcı deneyimi olarak en çok tercih edilen özelliklerinden birisi, QHD 2K, yani 2560 X 1440 piksellik net bir çözünürlük performansı sunması. Ayrıca, TN panele sahip ürünüyle benzer rakiplerine kıyasla, 170/160 derecelik bakış açısı sunar. Renk doygunluğu mükemmel olan ürün fiyat ve performans açısından bakıldığında albenisi yüksek olan bir üründür. Kısıtlı bütçe ile kaliteli bir monitör arıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu monitörün fiyatı 1.500 – 2.000 TL civarındadır.

Bir yorum bırakınız...

*

excel metin sütun

Excel’de Metinleri Sütunlara Bölme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de metinleri sütunlara bölme işlemi oldukça pratik bir şekilde yapılır. Program içerisinde ...
netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...