Windows 10 Akıllı Güncelleme Sunacak | Sonsuz Teknoloji

Windows 10 Akıllı Güncelleme Sunacak

windows 10 akıllı güncelleme

Windows işletim sistemi güncellemeleri zaman zaman olmaktadır. Hiç beklenmedik anda Windows güncelleme yapar, o an bilgisayarın yavaşlamasına ve bilgisayarın tekrar açılması zaman alır. Artık Microsoft’un Windows işletim sistemini kullananlar için, Windows bilgisayarınızın kullanımının yoğun olmadığı zamanı tahmin ederek nasıl güncelleme gerektiği hakkında tahminde bulunmak için çalışmalar yapıyor.

Bilgisayarda video izlerken veya bir şeylerle uğraşırken Microsoft bunu bilecek ve gelecekte Windows 10 güncellemelerini daha akıllı hale getirmeyi planlıyor. Çalışma anınızda sizi meşgul etmeden güncellemeleri yapmaya çalışacak.

Microsoft’a göre, “Cihazı yeniden başlatmanın doğru zamanını doğru bir şekilde tahmin edebilen bir tahmin modeli geliştirdi. Anlamı, biz sadece yeniden başlatmadan önce cihazınızı kullandığınız zamanda değil, aynı zamanda bir fincan kahve almak ve kısa bir süre sonra geri dönmek için cihazı bırakmış olup olmadığını tahmin etmeye de çalışacağız. ” Şirket bilgisayarınızı kullanırken kullanıma ara verdiğinizi tahmin ederek güncellemeyi o anda gerçekleştirmeyi planlıyor.

Şirket, “ümit verici sonuçlar” gördüklerini iddia ediyor. Bu değişikliklerin bir gelişme olup olmadığını  zaman gösterecek.

Bir yorum bırakınız...

*