Windows 10X Ne Zaman Çıkacak? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10X Ne Zaman Çıkacak?

windows 10zx ne zaman çıkacak

Çift ekranlı cihazlar için geliştirilen ve piyasaya sürülmesi bugünlerde beklenen Microsoft’un Windows 10X işletim sistemi, 2021 yılında karşımıza çıkabilir. Microsoft, Windows 10X’in Surface Neo gibi çift ekranlı cihazın yanı sıra  tek ekranlı cihazlar için de yeniden gözden geçirildiğini belirtti. Bu değişiklik, Microsoft’un bu yıl planladığı gibi Windows 10X’i yayınlamayacağı anlamına geliyor. Peki Windows 10X ne zaman çıkacak?

Windows 10X Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft, Windows 10X’in  2021 yılı ilkbaharına kadar çıkmayacağını belirtti. Windows 10X’in piyasaya sürülmesi muhtemelen 2022 yılında gelmesi bekleniyor. Söylentiler doğruysa Microsoft için böyle ürünün piyasaya sürülmesi önemli bir gecikmedir. Microsoft, Windows 10X’te değişiklik yapılmasının ve gecikmesinin nedeninin bir parçası olarak coronavirus pandemisini gösterdi.

İlgiliÇift Ekranlı Microsoft Surface Duo ve Neo

Microsoft, Microsoft Teams ve Windows 10 kullanımında bir artış gördükten sonra, uzaktan çalışan PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar gibi daha önemli cihazlara daha iyi hitap etmek için birçok ürününü yeniden gözden geçiriyor ve bu ürünleri geliştirmek üzerinde çalışıyor.

İlgili: Windows 10X Nedir?

Microsoft’un Windows 10X’te win32 uygulamalarıyla performans sorunları yaşadığı ve işletim sistemine entegre olan daha karmaşık uygulamalarla uyumluluk sorunları yaşadığı belirtiliyor. Bu sorunların da gecikmeye etkisi olduğu belirtilmektedir. win32, desteğinin gelmesinin en az 2022 yılında gerçekleşmesi bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*