Windows'ta Sürücü Nasıl Geri Yüklenir? | Sonsuz Teknoloji

Windows’ta Sürücü Nasıl Geri Yüklenir?

windows drivers

Bilgisayardaki sürücüyü güncellemek her zaman iyi sonuç vermez. Bazen, değişen sürüm iyi çalışmaz. Neyse ki, Windows, Windows 10’da önceki bir sürücüye geri dönmeyi kolaylaştırabiliyor.

Sürücü güncellemeleri genel olarak oldukça iyi olsa da, bazen sorunlar olabilir. Genellikle, güncellenmiş sürümler yeni özellikler ortaya çıkarır veya hataları giderir, ancak bazen kendi başlarına yeni sorunlarla gelir. Bu problemler düşük performanstan beklenmeyen davranışlara ve sistem çökmesine neden olan hatalara kadar değişebilir. Genel olarak, belirli bir sorunla karşılaşmazsanız ya da güncellemenin düzelttiği veya içerdiğini bildiğiniz belirli özelliklere ihtiyaç duymazsanız, sürücüleri güncellemenizi önermeyiz. Başka bir deyişle, arıza vermeyen donanım sürücüsünü güncellemeye gerek yoktur. Yine de, bazen yeni sürücüler yüklemek ve deneme yapmak isteyebilirsiniz. Bu deneme sonucunda sorunla karşılaşırsanız eski sürücüyü nasıl geri yüklersiniz

Sürücü Nasıl Geri Yüklenir?

Bir sürücüyü geri yüklediğinizde, Windows geçerli sürücüyü kaldırır ve ardından önceki sürümü yeniden yükler. Windows’un yalnızca bu sürüm için sürücülerin önceki sürümlerini koruduğunu, ancak yalnızca bir önceki sürümleri bulunduğunu unutmayın; daha eski sürücü arşivi tutmaz. Bir sürücüyü geri yüklemek için yönetici ayrıcalıklarına sahip bir hesapta oturum açmanız gerekir.

aygıtttt

Windows + X tuşlarına basarak ve ardından Uzman Kullanıcılar menüsünde “Aygıt Yöneticisi” seçeneğini tıklatarak Aygıt Yöneticisi’ni açın.

Aygıt Yöneticisi penceresinde, sorun çıkaran aygıtı bulun, aygıtı sağ tıklatın ve ardından “Özellikler” komutunu tıklayın. Pencerenin üstündeki “Sürücü

” sekmesini ve ardından “Sürücüye Geri Dön” düğmesini tıklayın. Windows bir uyarı verir ve neden önceki bir sürücüye geri döndüğünüzü sorar. Bir yanıtı ve ardından “Evet” i tıklayın. İhtiyacı hissederseniz, pencerenin altında bulunan Daha Fazla Bilgi Ver alanında ayrıntılı bir yanıt bırakabilirsiniz.

Windows daha sonra sürücünüzü, sürücünün boyutuna bağlı olarak 5-10 dakika kadar sürebilen önceki sürüme otomatik olarak geri yükler. Ekran kartı sürücüleri çok daha büyük ve geri almak için uzun sürüyor. Bilgisayarınız yeniden başlatılabilir, bundan sonra bilgisayarınız önceki sürüm sürücüsünü çalıştırır.

Bir yorum bırakınız...

*