Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xbox series x

Xbox Series X, yeni tasarımı ve geliştirilmiş donanımı ile Microsoft’un piyasaya sürdüğü en güçlü konsol olmayı vaat ediyor.  X Serisi hakkındaki resmi bilgiler dikkat çekiyor. Hala kesin bir fiyat veya çıkış tarihi yok. Ancak Xbox Series X özellikleri genel olarak belli oldu, işte Xbox Series X özellikleri;

Xbox Series X Özellikleri

Xbox Series X özelliklerinin Xbox One’dan daha iyi olacağı kesindir. Her zaman her yeni sürüm bir önceki sürümden daha üstün olur. Bu iki cihaz arasında beklenenden daha fazla üstün farkı olacağı ve Xbox Series X konsolun Xbox One’dan  dört kat daha üstün olacağı söyleniyor.

X Serisi AMD’nin Zen 2 CPU’su, 16GB RAM ve özel yapım AMD Navi tabanlı 12 teraflop GPU’ya sahip olacak. Yeni Xbox konsolunda ayrıca saniyede 2 GB’a varan spekülasyon okuma hızları ile özel bir 1 TB NVMe SSD de bulunacak.

Ek depolama için konsolun arkasında, aynı hızları sağlamak için doğrudan anakarta takılan bir genişletme yuvası var. Amaç, yükleme sürelerini en aza indirgemek ve ultra hızlı çevre işleme sağlamaktır.

X Serisi, 4K, HDR10 ve Dolby Vision teknolojisi ile oyunlar ve filmler oynayabilen ayrıca bir Blu-ray disk okuyucusuna sahip olacak.

Yeni nesil konsol oyunlarda 120 fps ve 8K çözünürlüğe kadar destek vaat ediyor, ancak her ikisini de aynı anda başarması pek mümkün değil. Amaç, 4K’da tutarlı bir 60 fps sağlamak .

Xbox series x boyut

Tüm bu güçlü yeni Xbox donanımını barındırmak için konsolun fiziksel boyutu önemli ölçüde arttı. Xbox X Serisi , tabanda yaklaşık 6 inç x 6 inç ve 18 inç yüksekliğinde küçük bir PC kulesine benziyor.

Xbox Series X için Microsoft’un yeni bulut akışı platformu Project xCloud’dur. Google Stadia veya Geforce Now’a benzer şekilde, buluttan konsola, PC’nize veya akıllı telefonunuza oyun akışı yapmanızı sağlar.

İlgiliNvidia GeForce Now ve Google Stadia Karşılaştırma

Xbox Series X en güzel özelliklerden bir aynı anda ön yükleme yapılmış oyunlar arasında hızlı geçiş yapabilmek olacaktır. Konsol oyunlarında normalde bir oyundan diğer oyuna geçmek için oyunu sonlandırıp diğer oyunun önyüklemesini yaparak giriş yapmanız gerekiyor. Xbox Series X ile artık oyunlar arası hızlı geçiler yapılabilecek.

Muhtemelen aklınıza Xbox Series X’de Steam olacak mı? sorusu geliyordur. Xbox Series X’in, Steam desteğiyle konsolunuzu ikincil bir bilgisayar olarak kullanmanıza izin veren yeni bir Windows Moduna sahip olacağı söylentileri var. Ancak bunu ilerleyen süre de göreceğiz.

Xbox X Serisi Geriye Dönük Uyumluluğa Sahip Olacak mı?

Geriye dönük uyumluluk, konsol oyunlarında her zaman tartışmalı bir sorun olmuştur, ancak Microsoft, eski kitaplıkların ömrünü uzatmak için her zaman elinden geleni yapmıştır.  Xbox Series X, tüm Xbox One ve Xbox 360 oyunlarıyla tamamen geriye dönük olarak uyumlu olacaktır.  Eski oyunlar da eskisinden daha iyi bir görüntü kalitesine sahip olacak. Eskiden kullanılmayan teknoloji bu konsol ile birlikte eski oyunlar için kullanılacaktır.

Xbox Series X Çıkış Tarihi

Microsoft kesin bir çıkış tarihi açıklamadı,  Muhtemelen PlayStation 5’in piyasaya sürülmesi bekleniyor. Önceki Xbox konsolları Kasım ayında piyasaya sürüldü. Daha önce sızan bilgilerde Eylül veya Ekim 2020 tarihleri belirmişti. Ancak bu Xbox Series X için geçerli olacak gibi görünmüyor.

Xbox Series X Fiyatı

Xbox Series X fiyatı henüz açıklanmadı, ancak yeni Xbox konsolunun fiyatının ne olacağı konusunda bazı spekülasyonlar var. Konsol, PS5’den daha düşük fiyat ile piyasa sürülücektir.  Xbox Series X fiyatı, PS5’den 100 dolar daha düşük olşacağı söyleniyor.  PS5 499 dolar olursa Xbox Series X muhtemelen 399 dolar olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*

Sar değeri

SAR Değeri Nedir? SAR Değeri Düşük Olan En İyi Telefonlar Hangileridir?

Günlük hayatta sürekli olarak kullanılan akıllı telefonların çok sayıda özelliği bulunmaktadır. “Specific ...
avast batary saver

Avast Antivürüs Programı Bilgisayardan Nasıl Silinir ve Nasıl Kurulur?

“Avast antivirüs programı nasıl silinir?” sorusu, pek çok insanın kafasına takılmakta olan ...
nba 2k21

NBA 2K21 Sistem Gereksinimleri Resmi Olarak 2K Sports Tarafından Açıklandı!

Basketbol hayranları tarafından uzun zamandır beklenen oyun NBA 2K21, bu sene hem ...
windows-10-manager

Genel Bakım Programı Yamicsoft Windows 10 Manager Özellikleri

Yamicsoft Windows 10 manager programı ile aklınıza gelebilecek tüm bakımları yapabilirsiniz. Sisteminiz ...
vivo ys1

Vivo Y1s Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli teknoloji şirketi Vivo, düzenlediği özel bir etkinlikle teknik donanımıyla giriş ...
bilgisayar topla

İnternet Üzerinden Bilgisayar Nasıl Toplanır? Bilgisayar Toplama Sitesi!

İnternet üzerinden bilgisayar toplama sitesi son zamanlarda en çok arananlar arasında. Her ...
bilgisayar gece açık

Bilgisayarı Gece Boyunca Açık Bırakmak Zararlı Mı?

Bilgisayarı sabaha kadar açık bırakmak zararlı mı? Bilgisayarı gece boyunca açık bırakmak ...
whatsapp plus nedir

Whatsapp Plus Nedir Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Plus, orjinal Whatsapp programına ek özellikler içeren farklı bir programdır. WhatsApp ...