Xiaomi Redmi 9T Özellikleri ve Fiyatı ∞ Sonsuz Teknoloji

Xiaomi Redmi 9T Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Redmi 9T

Xiaomi markasının geçtiğimiz aylarda tanıttığı ve Türkiye’de üretimini gerçekleştirilen Xiaomi Redmi 9T akıllı telefonu satışa sunuluyor. Giriş segmentine ait olan bu telefon aynı özelliklerdeki rakip telefonlara göre biraz pahalıdır. Türkiye teknoloji piyasasında satışa sunulacak olan akıllı telefonun özellikleri ve satış fiyatı hakkındaki bilgiler şu şekildedir.

Çin’in önde gelen teknoloji devlerinden biri olan Xiaomi, birkaç aydır Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapmaktadır. Üretmiş olduğu telefonlardan biri olan Xiaomi Redmi 9T akıllı telefonunu şimdilerde Türkiye teknoloji piyasasında satışa sunmaya hazırlanıyor. İnsanlar, telefon Türkiye’de üretilmiş olması nedeniyle satış fiyatının daha ucuz olabileceğini düşünüyorlardı. Fakat açıklanan fiyat bu segmenteki telefonlar arasında pahalı denebilecek bir seviyededir.

Xiaomi Redmi 9T Özellikleri

Xiaomi Redmi 9T özellikleri ile dikkat çekiyor. Xiaomi Redmi 9T akıllı telefonu 6.53 büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlük sunan IPS LCD ekrana sahiptir. Bu ekrandaki çentikli yapı içerisine 8 MP çözünürlüğünde bir ön kamera yer almaktadır. Telefonun yan paneline monte edilmiş bir parmak izi okuyucu vardır.

Telefonda işlemci olarak Snapdragon 662 kullanılmıştır. Telefonda iki farklı ram ve dahili depolama alanı seçeneğiyle piyasaya sürülecektir. Birinci modelde 4 GB Ram bellek ve 64 GB dahili depolama alanı varken, ikinci modelde 4 GB Ram bellek ve 128 GB dahili depolama alanı vardır. Telefonda yer alan işletim sistemi ise Android 10 tabalı MIUI 12 arayüzüdür. Redmi 9T akıllı telefonunun bataryası ise 6.000 mAh kapasitesine sahiptir ve bu batarya 18 W hızlı şarj özelliğini desteklemektedir.

Telefonun kasasında yer alan dörtlü kamera sistemi içerisinde yer alan kameralar düşük segment akıllı telefonlara göre iyi sayılabilecek seviyededir. Telefondaki ana kamera 48 MP çözünürlüğündedir ve telefonun geniş açılı çekim yapabilen kamerasının çözünürlüğü 8 MP’dir. Ayrıca telefonda 2 MP çözünürlüğünde derinlik algısı olan ve makro çekim yapa bilen iki kamera daha yer almaktadır. Telefonda kurulu olan kamera sistemine yapay zeka destekli olduğunu için video ve fotoğraf çekimi esnasında kullanıcılara kolaylıklar sağlayabilir.

Xiaomi Redmi 9T Fiyatı

Xiaomi yeni akıllı telefonu Redmi 9T’nin küresel piyasa değerini 159 – 199 Euro aralığında açıklamıştı. Ancak Türkiye teknoloji piyasasında satışa sunulacak Xiaomi Redmi 9T fiyatı şu şekildedir.

  • 64 GB dahili depolama alanı olan telefonun fiyatı 2.799 TL’dir.
  • 128 GB dahili depolama alanı olan telefonun fiyatı ise 2.999 TL’dir.

Bir yorum bırakınız...

*