5G Özelliğine Sahip İlk Laptop “Lenovo Yoga 5G” | Sonsuz Teknoloji

5G Özelliğine Sahip İlk Laptop “Lenovo Yoga 5G”

Lenovo Yoga 5G

Bu yıl düzenlenen CES 2020 fuarında oldukça önemli gelişmeler yaşanıyor. Teknoloji firmaları birçok yeniliği arka arkaya açıklıyor. Önce ASUS firması dünyanın en hızlı e-spor monitörü tanıttı. Son olarak dünyanın ilk 5G özelliğine sahip laptopu tanıtıldı. Lenovo Yoga 5G ismi verilen cihaz özellikleriyle dikkatleri üzerine çekti. Yakın zamanda hayatımıza girmesi beklenen 5G için teknolojileri firmaları şimdiden atağa geçti. IPS Ekrana sahip cihazı gelin birlikte inceleyelim.

Lenovo Yoga 5G Özellikleri

Dünyanın ilk 5G özelliğine sahip laptopu Lenovo Yoga 5G, CES 2020 fuarında tanıtıldı. 14 İnç IPS ekrana sahip cihazın çözünürlüğü ise 1920 x 1080 olarak açıklandı. Çözünürlüğü ile dikkat çeken cihazın grafik kartı ise Adreno 680 olduğu görülüyor. 8 GB RAM ile piyasaya çıkmaya hazırlanan cihazın 2 farklı modeli bulunuyor.

Lenovo Yoga 5G cihazında bulunan 1 adet nanoSIM girişi oldukça dikkat çekici. Cihaz aynı zamanda eSIMteknolojisini’ de destekliyor. Firma, kullanıcıların dert yandığı en büyük sorunlardan biri olan şarj problemini’ de düşünmüş. 60 Wh pile sahip cihaz 24 saat boyunca kullanabilecek.

Lenovo Yoga 5G Fiyatı

24 Saat kullanabilecek dünyanın ilk 5G teknolojisine sahip laptopu, kuşkusuz birçok kişinin ilgisini şimdiden çekmişe benziyor. Firma yakın zamanda piyasaya süreceği laptopun fiyatını da açıkladı. 1500 Dolar olarak açıklanan cihazın ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Özellikleri baz alındığında fiyatının normal olduğu konuşulan konular arasında.

Bir yorum bırakınız...

*