Yeni Chorme Güncellemesi ile Biyometrik Kimlik Doğrulama Kullanılacak | Sonsuz Teknoloji

Yeni Chorme Güncellemesi ile Biyometrik Kimlik Doğrulama Kullanılacak

Android cihazlarda, Google Chrome, satın alma işlemlerini doğrulamak için biyometri kullanılacak,

google_chrome

Google, Android cihazlara Chrome için gelecek olan yeni güncellemesi ile, online satın alma işlemlerini daha pratik ve daha güvenli yapılması amacıyla Chrome Otomatik Doldurma özelliğine biyometrik kimlik doğrulama özelliğini tanıtacak.

Chrome kullanıcısı tarayıcıda alış veriş yaptığında ilk kez kredi kartı kullanırken kredi kart bilgilerini manuel olarak girecek. Daha sonraki işlemlerde Android cihazlarda Chrome kullanıcıları kimlik doğrulama için yüz tanıma kimliği veya parmak izi kullanabilecekler.

Google Chrome’da, çevrimiçi diğer hizmetlere giriş yapmak için de bu özellik kullanılabilecek. Otomatik doldurma için yeni biyometrik özellik kullanımında, kullanıcının bir web sitesine bağlı hesaplarında biyometrik kullanarak kimliğini doğrulamalarını yapabilecekler.

Güvenliğe önem veren kullanıcılar tarayıcının otomatik doldurma işlevini kullanmak yerine güvenli bir şifre yöneticisini kullanmayı tervih ediyordu. Ancak, Android Chrome’a ​​yakında gelecek biyometrik güncelleme

ile üçüncü taraf uygulamalara gerek kalmadan Google chrome kullanıcıları otomatik doldurma özelliğini kullanabilecekler.

Biyometrik Bilgiler Nerede Sakalanacak?

Chrome, biyometrik bilgilerin güvenli kalmasını sağlamak için, parmak izi ve yüz verilerini kaydederken WebAuthn standardını kullanacak. Google ayrıca kullanıcılara biyometrik verilerin her zaman cihazda kalacağını ve hiçbir zaman bulut depolamaya aktarılmadığını temin etmektedir. Yeni özellik, kimlik avı dolandırıcılıklarını önemli ölçüde azaltacaktır.

Mac ve Windows bilgisayarlarda Chrom tarayıcılarda zaten mevcut olan biyometrik kimlik doğrulama, önümüzdeki birkaç hafta içinde Android cihazlarda güncellenecek şekilde planlandı.

Bir yorum bırakınız...

*