Android 11 İle Hayatımıza Girecek Yeni Özellikler! | Sonsuz Teknoloji

Android 11 İle Hayatımıza Girecek Yeni Özellikler!

Android 11 ile hayatımıza girecek yeni özellikler resmen duyuruldu! Son zamanlarda artan güncelleme ve özellik ekleme furyasına Android 11 de katılıyor. Henüz Android 9 cihazlara yeni geçen kullanıcılar varken 11 in çıkıyor olması teknolojinin ne kadar hızlı ilerlediğinin ufak bir kanıtı.

android 11 öne çıkan

Android ve IOS pazarında bitmek bilmeyen bir güncelleme furyası sürüyor. Android 11 ve IOS 14 ile birlikte yeni özellikler cihazlara eklenmeye devam ediyor. Yazılım geliştiricileri getirdikleri yeni özellikleri genellikle kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik planlıyor. Gelen güncellemeler ile birlikte cihazların performansı arttığı gibi yeni özelliklere de kavuşuyor.

Android 11 İle Gelecek Özellikler Neler?

Android 11 ile gelecek özellikler neler olduğu Android severler tarafından oldukça fazla merak ediliyor. Gelecek özellikler Android 11 ile birlikte desteklenen cihazlara sunulacak. Her ne kadar yeni ve güzel özellikler olsa da bazı cihazların donanımsal desteğinin yetersiz olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım. Donanımsal olarak yetersiz olan cihazlar bazı özelliklerden ister istemez muaf kalıyor.

android 11

İşte Android 11 ile birlikte cihazlara eklenecek efsane özellikler!

  • Dokunmatik Hassasiyeti Ayarlama
  • Geri Dönüşüm Kutusu (Silinen Uygulamaları Geri Alma)
  • Uçak Modunda Bluetooth Kullanma
  • Video Kaydında Bildirimleri Otomatik Sessize Alma
  • Android ile Entegre Ekran Kaydı Uygulaması
  • Yeni Metin Seçim Özelliği
  • Eski Bildirimleri Görüntüleyebilme
  • Duyarlı Karanlık Mod

Eklenen yeni özellikler arasında en çok ilgiyi ayarlanabilir dokunmatik hassasiyeti ve eski bildirim görüntüleme özellikleri çekiyor. Eski bildirim görüntüleme özelliği ek yazılımlar ile sağlanan bir özellikti. Özellikle WhatsApp üzerinden silinen mesajları okumak için taktik halinde kullanılan bu eski bildirim okuma durumları Android 11 ile birlikte cihazların içerisinde gelecek. Her şey güzel peki bu güncelleme özelliklerinin detayları neler ve hayatımıza ne gibi pratiklikler katacak?

android 11 özellikleri

Dokunmatik Hassasiyeti Ayarlama

Dokunmatik hassasiyeti ayarlama,  Android 11 ile birlikte gelen yeni özellikler arasında en çok ilgi çeken özelliklerden birisi de dokunmatik hassasiyetini ayarlama özelliği. Android 11 ile birlikte hayatımıza girecek olan bu özellik sayesinde ekran dokunmatiğinin hassasiyetini manuel olarak ayarlayabiliyoruz. Özellikle kalın ekran koruyucu ürünleri kullanan kişilerin yaşadığı dokunmama sorunun önüne yeni özellik ile birlikte büyük ölçüde geçilebilecek.

android 11 geri dönüşüm

Geri Dönüşüm Kutusu (Silinen Uygulamaları Geri Getirme)

Geri dönüşüm kutusu, Android 11 ile birlikte gelecek olan devrim niteliğindeki bu özellik pek çok dalgın kullanıcının hayatını kurtaracak. Yeni güncelleme ile birlikte eklenecek olan bu özellik, özellikle yanlışlıkla silinen uygulamaları geri getirmekte işe yarayacak. Uygulamaları toplu bir şekilde temizleyen birisi iseniz yanlışlıkla silme sepetine silmek istemediğiniz bir uygulamayı ekleyerek silebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Android 11 in yeni özelliği olan geri dönüşüm kutusu özelliği hayatınızı kurtaracak. Tek bir tıklama ile yanlışlıkla sildiğiniz uygulamayı hiçbir ayarı kaybetmeden tekrar getirebileceksiniz.

Uçak Modunda Bluetooth Kullanma

Uçak modunda bluetooth kullanma, cihazınızda hali hazırda bu özellik mevcutsa olmadığına karşın şaşırabilirsiniz. Ancak bu özellik her cihazda bulunmuyor, Android 11 ile birlikte gelecek özellikler arasında uçak modu açıkken Bluetooh kullanımı da yer alıyor. Özellikle kablosuz ses sitemlerinde telefonu uçak modunda müzik dinlemek isteyenlerin hayatını kolaylaştıracak bu özelliğe Android 11 ile birlikte kavuşacağız.

android 11 ekran kaydı

Video Çekiminde Otomatik Bildirim Susturma

Video çekiminde otomatik bildirim susturma. Bu özellik pek çok Android kullanıcısının hayatını kolaylaştıracak. Android 11 ile birlikte gelecek olan bu özellikte Video çekimi yaptığınız sırada bildirimler otomatik olarak sessize alınabilecek. Acil olarak ya da dalgınlığımıza gelerek bildirimleri açık bırakarak video kaydına girdiğimiz durumlarda bildirimlerin sesi yüzünden anılarımız mahvolabiliyordu. Tüm kullanıcılar için kapatılacak olan bildirim sesleri artık video kaydı sırasında gelen sinir bozucu bildirimleri ve seslerini engelleyecek.

android 11 çıkış zamanı

Ekran Kaydı Programı

Ekran kaydı programı, bu özellik Xiaomi, Huawei ve Samsung cihazlarda hali hazırda bulunuyor. Ancak diğer Android cihazlarda bu özelliklere denk gelmemiz oldukça düşük bir şans. Android 11 ile birlikte eklenecek olan ekran kaydı özelliği her cihazda program kullanmadan kayıt yapabilmemize olanak sağlıyor. Oldukça basit olan bir özelliğin bunca zaman neden eklenmediği sorgulanıyor olunsa da sonunda ekleniyor olması kullanıcıların sevinmesine neden oluyor.

android 11 ne zaman çıkacak

Eski Bildirimleri Görüntüleyebilme

Eski bildirimleri Görüntüleyebilme, Android 11 ile birlikte gelecek olan en büyük hayat kurtarıcı özellik elbet ki eski bildirimlere erişme özelliği. Yeni gelecek olan güncelleme sonrasında eklenecek olan bildirim saklama özelliğini Ayarlar kısmından aktif hale getirdikten sonra 24 saat boyunca bildirimlerin saklanmasına imkân tanıyorsunuz. Android işletim sistemi sizin için bildirimleri tüm detayları ile birlikte 24 saat boyunca saklayacak. Hani uygulamalardan gelen bildirimlerin saklanacağını seçebilecek olmanız telefonların boşa yavaşlamasını da engelleyecektir.

Android 11 Ne Zaman Yayınlanacak?

Bu kadar güzel özellikler ile donatılmış olan işletim sistemi Android 11’in ne zaman yayınlanacağına dair oldukça fazla söylenti bulunuyor. Android’in yapacağı yeni güncellemenin tahmini tarihi 3 Ağustos. Öncelikle Pixel cihazlara gelecek olan güncelleme ilerleyen tarihlerde amiral gemileri, Android One anlaşmalı cihazlar ve sonrasında tüm cihazlara gelecek. Güncellemenin yeni nesil telefonları kapsayacağı söz konusu, eski cihazların bu durumdan muaf kalacağına dair oldukça güçlü söylentiler bulunuyor.

Bir yorum bırakınız...

*