Akıllı Tartılar Kilo Vermeyi Nasıl Sağlıyor? | Sonsuz Teknoloji

Akıllı Tartılar Kilo Vermeyi Nasıl Sağlıyor?

akıllı tartı

Dijital teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren onlarca akıllı cihaz var. Evlerimizde sürekli varlığını sürdüren cihazlar, yavaş yavaş akıllanmaya başladı. İlk başta ampuller, sonra klimalar derken artık tartılar dahi akıllı. Fakat akıllı tartı deyip geçmeyin, size kilo bile verdiriyor. Peki akıllı tartı ne işe yarar? Tüm bunları nasıl başarıyor?Akıllı teknolojilerin nasıl ve ne kadar akıllı olduğu konusu tartışmaya açık da olsa bilinen bir gerçek var. Akıllı ev aletleri, hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Eve gelmeden önce klimaya telefon açıp “evi ısıt ben geliyorum” diyebildiğimiz bir teknolojide, akıllı tartı da “çok kilo almışsın, dikkat et kendine” diyebilir hale geldi. Peki bunu nasıl yapıyorlar? Tek özelliği ağırlık ölçmek gibi gözüken dikdörtgen tablanın arka planında neler yatıyor?

Akıllı tartı ne işe yarar diye soran, alıp kullanmayı başaramayanlar için bu yazıda tüm detaylar ile akıllı tartı hakkında bilgiler yer alacak. Üstelik akıllı tartı kullanarak hızlı kilo vermek de mümkün. Hepsiyle ilgili detaylar aşağıda.

Akıllı tartı Ne İşe Yarıyor?

Tartıların temel amacı, üzerine konulan, çıkan insanların ağırlığını hesaplamaktır. Bu hesaplamayı yaptıktan sonra ekrana sonucu yansıtır. Pekala, eğer akıllı tartı tek yapacağı bu ağırlıkları not alıp hangi gün ne kadar kilo olduğumuzu söyleyecekse, bunu bizler de evde not alarak yapabiliriz. O zaman akıllı tartı kullanımı gereksiz hale gelirdi değil mi?

Fakat akıllı tartı, sadece kilo ölçmekle kalmıyor. Bedenimizin vücut kitle endeksini ele alarak binlerce değeri önümüze koyuyor. Vücudumuzdaki yağ oranından tutun kas kütlesine kadar çok detaylı bilgiler bulabiliyoruz. Bunu, çok özel bir elektriksel teknoloji ile gerçekleştiriyor. Bu teknoloji sayesinde size son derece detaylı bilgiler verebiliyor. Bu bilgiler eşiğinde hızlı kilo vermek için neler yapabileceğinizi de görüyorsunuz.

Özellikle sağlık bakımından da son derece kullanışlı olan akıllı tartı, vücudunda yolunda gitmeyen bazı durumları sana bilgi verebiliyor. Örneğin eğer vücudunun suya ihtiyacı varsa sana bunu söyleyerek daha fazla su içmeni istiyor. Bununla birlikte yeterince spor yapmıyorsun ve yağ dengen bozulmaya mı başladı? Bunu da bildirerek seni uyarıyor.

Aynı zamanda akıllı tartı bir puanlama sistemine de sahip. Vücudunun puanını çıkartarak vücut kitle endeksin ve diğer bilgilerini göz önüne alarak sana bir puan veriyor. 1 ile 100 arasındaki puanlamada, puanın ne kadar yüksekse o kadar sağlıklı bir vücudunun olduğu anlamına geliyor.

Akıllı tartı Nerelerden Satın Alınır?

Ev aletleri akıllanmaya, teknolojide yerini bulmaya başlasa da ne yazık ki mağazalar bu teknolojik ilerlemeden biraz uzak kalıyor. Bunun bir sonucu olarak da son teknoloji ürünleri bulmakta zorluk yaşayabiliyoruz.

Akıllı tartı teknolojisini bulabileceğiniz bir kaç nokta var Türkiye’de. Öncelikle özel olarak teknoloji ağırlıklı satış yapan mağazalarda bulabilirsiniz. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, hem kıyaslama yapmak hem de alacağınız ürünü önceden detaylı incelemek açısından online olarak sipariş verebilirsiniz. Özellikle akıllı teknolojilerden satın almak istiyorsanız, internetten sipariş vermek en doğru karar olacaktır.

İnternet sitelerinde akıllı teknolojilere sahip cihazlara ağırlık verilirken mağazalar ve yerel dükkanlarda geleneksel ürünlere ağırlık veriliyor. 2020 yılında, son teknolojide tartılar ve standart tartılar neredeyse aynı fiyatta satılırken, akıllı tartı yerine geleneksel, işlevsiz tartıların bu kadar fazla satılmaya devam edilmesinin nedenleri tartışılır.

Yağ Oranını Ölçerek Detaylı Bilgi Veriyor

Akıllı tartılardan bir tane alıp köşeye koydunuz. Üzerine çıktığınızda ışıkları yanıp sönmeye başladı. Bir dakika içinde ölçümü tamamladı ve telefonunuzdaki tartının uygulamasına bildirim geldi. Ölçümün tamamlanmasıyla birlikte vücudunuza ait tüm bilgiler uygulamaya bluetooth yoluyla aktarılır. Böylece hemen sonuçları görebilirsiniz.

Dakikalar içinde size vücudunuz ile ilgili detaylı bilgileri aktaran bu tartılar, bir elektrik yöntemi kullanıyor. Vücudunuza çok düşük voltajli bir elektrik gönderip alıyor. Böylece elektriğin vücudunuzda ne kadar süre dolaştığını hesaplıyor. Böylece vücudunuzda ne kadar yağ olduğuna dair yüksek doğruluk ile tahminlerde bulunabiliyor.

Aynı zamanda vücudunuzdaki su, kas, viseral yağ gibi pek çok farklı bilgiyi de size aktarıyor. Uygulama içerisinde size verdiği değerlerin normalin üstünde mi altında mı olduğunu söylüyor. Eğer normalde olmayan bir değer çıkarttıysa size o değeri normal seviyeye çekebilmeniz için bazı önerilerde bulunuyor. Hızlı kilo vermek için de tartınızın verdiği önerilere kulak verebilirsiniz. Böylece sizin ihtiyacınız olan gerçekten ne? Bunun cevabını verebiliyor.

Örneğin viseral yağ oranınız biraz yüksek çıktıysa size gün içinde daha fazla egzersiz yapmanızı, yürüyüşe çıkmanızı öneriyor. Böylece hem gün gün kendinizi izleyebiliyorsunuz hem de bunları bir kayıt halinde cebinizde tutabiliyorsunuz.

Motive Ederek Kilo Vermeyi Sağlıyor

Akıllı tartı teknolojisini enine boyuna anladığınıza göre şimdi işin bir de psikolojik boyutu var. Özellikle kilo almaya, kilo vermeye çalışan insanların bu tartıyı alarak istedikleri kiloya çok daha kolay ulaştıkları gözlemlenmiştir. Bunun altında ise psikolojik olarak kendimizi buna zorlamamız geliyor.

Gün gün tartıya çıkıp tüm bilgilerimize erişebiliyoruz. Bu da daha az yemek yiyerek daha az kiloda gözükme isteği yaratıyor otomatik olarak. Her gün yemeğinizi azaltarak yediğiniz için de kilo verdiğinizi gözlerinizle rakamsal olarak görebiliyorsunuz.

Vücudunuzdaki kilo azalışına kanıtlı, rakamlı bir şekilde ulaştığınız için de motive olabiliyorsunuz. Kilo vermenin aslında ne kadar kolay ve basit bir iş olduğunu kavrayabiliyor ve bunun için çok daha fazla çalışma isteği bulabiliyorsunuz. Size motive edici bilgiler sunan akıllı tartı, tek başlarına bir sağlık koçuna dönüşmeye başladı.

Elbette size fiziki olarak kilo verdirecek herhangi bir şey yapmıyor. Fakat sizin için, kilo vermeniz konusunda en çok ihtiyaç duyduğunuz şeyi veriyor. Eğer yeterli motivasyonu edinemezseniz, kilo vermeniz ya da kilo almanız konusunda çok başarılı sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. Bu nedenle hayat kurtaran bir teknoloji olarak değerlendirebiliriz akıllı tartı teknolojilerini.

Eğer akıllı tartı kullanımı hakkında daha detaylı bir tecrübe edinmek ve hızlı kilo vermek için akıllı tartı özelliklerini kullanmak istiyorsanız, kendinize bir tane tartı alıp deneyebilirsiniz. Tartıyı elinize ilk aldığınız andan itibaren adeta aşık olacaksınız. Size, bugüne kadar tartıların vaat dahi edemediği yüzlerce şey sunarak kendine hayran bırakan bir teknoloji.

Özellikle uygun fiyatlı oluşuyla da alınabilirlik durumunu daha da yükseltiyor. Akıllı tartı almak için dev bir servet ödemeye gerek yok. Klasik tartılar ile neredeyse aynı, hatta bazı klasik tartılardan dahi daha uygun fiyata bulmanız mümkün.

Bir yorum bırakınız...

*

X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...