OnePlus 8 ve 8 Pro için Güncelleme Yayınlandı | Sonsuz Teknoloji

OnePlus 8 ve 8 Pro için Güncelleme Yayınlandı

OnePlus, yakın bir zamanda bazı cihazları için bir güncelleme yayınlamıştı. OnePlus 8 ve 8 Pro’nun aldığı güncellemenin ardından ekrandaki ve kameradaki bazı problemler ortadan kaldırılıyor.

OnePlus düzenleme

Hong Kong merkezli bir firma olan OnePlus Türkiye dahil olmak üzere ürettiği cihazlarının yanı sıra cihazlarına sunduğu uzun süreli desteklerle biliniyor. Firma, Android akıllı telefon üreticileri arasında cihazlarına en uzun süre destek sunanlar arasında yer alıyor. Yazılımsal olarak cihazlarına güncellemelerle uzun süreli destekler veren şirket yakın zamanda 8 ve 8 Pro telefonlarını satışa sunmuştu. Bu cihazlar için yakın dönemde bir güncelleme yayınlandı. Firma daha önce telefonları için ard arda güncellemeler yayınlayacağını söylemişti ve güncelleme yayınlamaya hala devam ediyor. Yeni güncelleme ile birlikte kamera da bazı iyileştirmeler ve bazı görüntü efekti optimizasyonları da dahil birçok sayıda düzeltme mevcut.

yrıca yeni çıkan 8 ve 8 Pro OnePlus telefon modellerinde yeşil renk tonu şikayetleri git gide artıyordu. Yeşil renk tonu hakkında resmi bir güncelleme duyurulmadı. Ancak resmi olarak duyurulmasa da 8 ve 8 Pro’da oluşan yeşil renk tonu problemi için güncellemeler cihazlara gönderiliyor. Güncellemelerin sürümleri 8 modeli için 10.5.4, 8 Pro modeli için ise 10.5.5 olarak belirtiliyor.

Yeni OnePlus Telefon Modellerinde Ekranda Bazı Düzeltmeler Yapılıyor

OnePlus 8 güncelleme

Cihazların yeşil renk probleminin güncelleme ile birlikte ortadan kaldırıldığını belirtmiştik. Bu problemin ortadan kaldırılmasının yanı sıra cihazlara karanlık ve gece teması içeren arka plan türü seçenekler ekleniyor. Ekranda ki bir başka sorun olan siyah renk problemi hakkında ise henüz bir düzeltme mevcut değil ve firmanın bir sonraki güncellemeye kadar bu problemin üstünde durmayacağı düşünülüyor.Siyah renk problemi farklı parlaklık seviyelerinde ortaya çıkabiliyor.

OnePlus 8 Pro ve 8 ekranında giderilen yeşil renk sorunu ve eklenen arka plan türü seçenekleri haricinde dokunma hassasiyetinde bazı iyileştirmelere gidilmiş. Telefonun kenarlarında kavisler olması sebebiyle 8 Pro modelinde hassasiyet sorunu yaşadığını ileten kullanıcılar şirket tarafından dikkate alınmış gibi gözüküyor. Ayrıca cihazlarda ki odaklanma sorunu için ve düşük ışıkta ki beyaz dengesi içinde iyileştirmeler yapılmış.

Bir yorum bırakınız...

*