Android için En İyi Klavye Uygulamaları | Sonsuz Teknoloji

Android için En İyi Klavye Uygulamaları

android klavyeler

Klavyeler, telefonlarda çok önemli bir yere sahiptir. Telefonda yazı yazmak zor iştir. Klavyeler bu işi kolaylaştırır veya zorlaştırır. Kullanım kolaylığının yanı sıra klavye uygulamalarında güvenlik de çok önemlidir. Şifre girme işlemlerini, özel yazışmaları klavyeler aracılığı ile yaparız. Güvensiz bir klavye uygulaması bilgilerinizin ve kişisel yazışmalarınızın başkaları tarafından ele geçirilme ihtimalini doğurur. O nedenle basit bilinmeyen ve sahte klavye uygulamalarından uzak durun. Google Play Store’da sahte uygulamaları nasıl anlayacağınıza ilişkin bu makaleye göz atabilirsiniz.  Android için güvenilir üç adet klavye uygulamasına göz atalım.

Gboard

gboard-main

Google’a ait olan Gboard Android klavyesi dağının zirvesindedir. Gifler ve Disney Çıkartma koleksiyonları gibi çıkartma paketlerine kolay erişim ve Google hesabınıza bağlı bir sözlük gibi harika tahminleri var.

Android kullanıcılarının diğer klavyelerde sahip oldukları tüm akıllı özellikleri eklemeye devam ediyorlar. Gboard’daki temalar diğer klavyeler kadar farklı ya da çarpıcı değil, ama yine yetecek derecede iyi. Hepsinden önemlisi, Android’deki en iyi ve Google güvencesi ile en güvenilir klavye diyebiliriz ve tamamen ücretsizdir.

İndir: Gboard (Ücretsiz)

SwiftKey

shiftkey

Swiftkey, Gboard ile başa baş giden başka bir klavye uygulamasıdır. SwiftKey, yıllardır Android klavyelerinde önemli bir yere sahiptir. Bir dönem zirvedeydi son zamanlarda Gboard’un biraz gerisinde kaldı. SwiftKey’e halen Android tarafından kullanılan başarılı bir klavye uygulamasıdır. SwiftKey bir numara olmayabilir, ama yine de iyi bir klavye ve üretkenlik için harika. SwiftKey ücretli bir klavye iken, yıllardır tamamen ücretsizdir.

İndir: SwiftKey (Ücretsiz)

Chrooma

Chrooma-Keyboard

Her klavyede klavyede renk seçme imkanı vardır. Chrooma, bu renklendirmeye ek olarak uygulamaya göre renk belirlemesi yapar.  Twitter için mavi, Spotify için yeşil, Google Keep için sarı, vb. Geceleri klavyenin renk seçimlerini karartmak için  gece modu var.

Chrooma’daki hızlı kaydırma, birinci sınıftır ve tüm kelimeleri veya cümleleri silmek için daha ileri ve hızlıca kaydırma yeteneği, kısa metin parçalarını kaldırmak için harikadır. Klavye stili, boyutu, yazı tipi ve ayarlarınızın cihazlar arasında senkronize edilmesini sağlamak istiyorsanız, bu aşamada ücretlendirme devreye giriyor ve Premium’u satın almanız gerekir. Kısmı olarak ücretsiz daha fazla özellik kullanmak için satın alma mevcuttur.

İndir: Chrooma (Ücretsiz, Uygulama içi satın alma)

Bir yorum bırakınız...

*