Android için En İyi Klavye Uygulamaları | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android için En İyi Klavye Uygulamaları

android klavyeler

Klavyeler, telefonlarda çok önemli bir yere sahiptir. Telefonda yazı yazmak zor iştir. Klavyeler bu işi kolaylaştırır veya zorlaştırır. Kullanım kolaylığının yanı sıra klavye uygulamalarında güvenlik de çok önemlidir. Şifre girme işlemlerini, özel yazışmaları klavyeler aracılığı ile yaparız. Güvensiz bir klavye uygulaması bilgilerinizin ve kişisel yazışmalarınızın başkaları tarafından ele geçirilme ihtimalini doğurur. O nedenle basit bilinmeyen ve sahte klavye uygulamalarından uzak durun. Google Play Store’da sahte uygulamaları nasıl anlayacağınıza ilişkin bu makaleye göz atabilirsiniz.  Android için güvenilir üç adet klavye uygulamasına göz atalım.

Gboard

gboard-main

Google’a ait olan Gboard Android klavyesi dağının zirvesindedir. Gifler ve Disney Çıkartma koleksiyonları gibi çıkartma paketlerine kolay erişim ve Google hesabınıza bağlı bir sözlük gibi harika tahminleri var.

Android kullanıcılarının diğer klavyelerde sahip oldukları tüm akıllı özellikleri eklemeye devam ediyorlar. Gboard’daki temalar diğer klavyeler kadar farklı ya da çarpıcı değil, ama yine yetecek derecede iyi. Hepsinden önemlisi, Android’deki en iyi ve Google güvencesi ile en güvenilir klavye diyebiliriz ve tamamen ücretsizdir.

İndir: Gboard (Ücretsiz)

SwiftKey

shiftkey

Swiftkey, Gboard ile başa baş giden başka bir klavye uygulamasıdır. SwiftKey, yıllardır Android klavyelerinde önemli bir yere sahiptir. Bir dönem zirvedeydi son zamanlarda Gboard’un biraz gerisinde kaldı. SwiftKey’e halen Android tarafından kullanılan başarılı bir klavye uygulamasıdır. SwiftKey bir numara olmayabilir, ama yine de iyi bir klavye ve üretkenlik için harika. SwiftKey ücretli bir klavye iken, yıllardır tamamen ücretsizdir.

İndir: SwiftKey (Ücretsiz)

Chrooma

Chrooma-Keyboard

Her klavyede klavyede renk seçme imkanı vardır. Chrooma, bu renklendirmeye ek olarak uygulamaya göre renk belirlemesi yapar.  Twitter için mavi, Spotify için yeşil, Google Keep için sarı, vb. Geceleri klavyenin renk seçimlerini karartmak için  gece modu var.

Chrooma’daki hızlı kaydırma, birinci sınıftır ve tüm kelimeleri veya cümleleri silmek için daha ileri ve hızlıca kaydırma yeteneği, kısa metin parçalarını kaldırmak için harikadır. Klavye stili, boyutu, yazı tipi ve ayarlarınızın cihazlar arasında senkronize edilmesini sağlamak istiyorsanız, bu aşamada ücretlendirme devreye giriyor ve Premium’u satın almanız gerekir. Kısmı olarak ücretsiz daha fazla özellik kullanmak için satın alma mevcuttur.

İndir: Chrooma (Ücretsiz, Uygulama içi satın alma)

Bir yorum bırakınız...

*

google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...