Android Telefon Şarj Almıyorsa | Sonsuz Teknoloji Android Telefon Şarj Almıyorsa | Sonsuz Teknoloji

Android Telefon Şarj Almıyorsa

Android Telefon Şarj

Pek çok Android kullanıcısının karşılaştığı ortak bir sorundur. Telefonunu şarj etmek için taktığınızda hiçbir şey olmuyor. Her şeyi kontrol ettiğinizden eminsiniz ancak şarj almıyor. Şarj olmama sorunun ne olduğundan emin olmak için  Android telefonlar için aşağıda belirtilen  aşamaları kontrollü bir şekilde yapabilirsiniz.

1. Telefonu Yeniden Başlatın

Bu tür cihazlar ve sorunlar için en klasik yöntem telefonu yeniden başlatmaktır.  Telefonda başka şeyleri zorlamadan önce yapmanız gereken ilk şey telefonu yeniden başlatarak Android yazılımın tekrar başlamasını sağlamak sorunun çözümü olabilir.  Arka planda çalışan bazı uygulamalar bataryayı etkileyebilir. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda, telefonunuz bu uygulamaları açmadan çalışmasını sağlar.

2. Başka Şarj Cihazı Deneyin

Şarj kablosu kullandıkça yıpranır ve çok fazla bükülür bu nedenle yıpranır. Şarj etmek istediğinizde şarj kablosu yıpranmalardan dolayı, görevini iyi bir şekilde yerine getiremez.  Telefonun şarj olmasının nedenlerinden biri olabileceği sorunun kablo olup olmadığını görmek için farklı bir şarj aleti ile deneyin.

Sorun bazen kabloda bazende şarj aletinin adaptöründe olabilir. Denemelerinizi buna göre yapabilirsiniz. Son çıkan şarj cihazları artık adaptör ve kablo bağlantısı USB ile sağlanmaktadır. Bu nedenle kablo arızalı ise kablo, adaptör arızalı ise adaptör kolaylıkla değiştirilebilir.

3. Orijinal Şarj Cihazı kullanın

Çoğumuz ilk telefonu aldığımızda orijinal şarj cihazlarını kullanırız sonrasında şarj cihazına ihtiyacımız olduğunda genellikle fiyatlarından dolayı orijinal olmayan şarj cihazlarını tercih ederiz.  Şarj cihazları, her bir telefon için belirli voltaj ve amper özelliklerini karşılamak üzere yapılır. Orijinal şarj cihazını kullanmazsanız, yavaş şarj olabilir veya telefonu şarj etmiyor olabilir.

4. Batarya Bağlantı Noktasının Düzeltilmesi

Bataryayı sürekli takma ve çıkarma, Batarya bağlantı noktası içindeki metalik yüzeylerin hareket etmesinden dolayı, batarya ve telefon arasında iyi bir iletişim kurulmaz ve telefonunuz açıkça şarj olmaz veya yavaş şarj olur.

android telefon batarya

Cihazınızı kapatın ve bataryayı de çıkarın. Kürdanla veya küçük bir şeyle bataryanın telefon ile bağlantısını oluşturan şarj noktasında bulunan küçük metalik sekmeleri hafifçe dışa çıkartın burada çok dikkatli olun tırnakları kırmayın. Bazen bu tırnaklar içe gömülür bu da batarya ile ilgili  soruna sebep olur.  Herhangi bir kalıcı hasara neden olmaktan kaçınmak için bunu yaparken çok dikkatli olun.

5. Şarj Girişini Temizle

Telefonunuzun şarj girişi toz ve gıda kırıntıları ile dolabilir. Bu yuvayı temizlemenin en iyi yolu, bir kutu basınçlı hava spreyi kullanarak temizlemektir. Üfleyerek de temizlemeyi deneyebilirsiniz, ancak üflemek basınçlı hava spreyi kadar işe yaramayacaktır.

6. Batarya

Zamanla, bataryalarında ömrü tükenmektedir. Er ya da geç, batarya değiştirmeniz gerekir Sorunun bataryada olup olmadığını anlamak için telefonunuza uyumlu bataryayı telefonunuzda deneyin. Android telefonların en büyük avantajı telefon parçaları genel itibari ile bir birine uyumludur. Bu nedenle batarya bulmanız ve denemeniz kolay olur. Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa farklı bir batarya telefonunuzda çalışırsa, bataryanın sorunlu olduğu anlamına gelir bu nedenle yeni bir batarya almanız gerekecek.

Şarj problem İphone telefonunuzda varsa müdahale biraz daha zordur. Yapabileceğiniz İphone’da yeniden başlatmak başta olmak üzere İphone’daki olası sebepler için  bu makaleye göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...