Android Telefonda Önceden Kurulu Tüm Uygulamaları Görme | Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda Önceden Kurulu Tüm Uygulamaları Görme

android

Android telefonda önceden kurulan uygulamaları görmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Cihazınızı kullanırken bir arıza yüzünden birden sıfırlamanız gerektiğini varsayalım. Doğal olarak cihazınız arızalandığı için yedekleme yapamayacak ve tüm bilgileri kaybedeceksiniz. Çünkü bildiğiniz üzere herhangi bir telefonu veya bilgisayarı formatladığınızda tüm bilgiler silinir.

Silinen yani tamamen kaybettiğiniz bilgiler arasına birçok dosya dahildir. Yani önemli uygulamalar dahil birçok bilgilerinizi bir anda kaybedebilirsiniz. Ancak kaybettiğiniz bilgiler arasına uygulamalar dahil değil. Çünkü size bahsedeceğimiz yöntem sayesinde cihazınıza daha önceden yüklü olan uygulamaları görebileceksiniz. Böylece uygulamanın ismini unutsanız bile tekrar kolayca cihazınıza kurabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer bu işlemin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız yazımızı okuyarak cevabını öğrenebilirsiniz.

Android Telefonda Önceden Kurulu Tüm Uygulamaları Görme

Android telefonda için anlatacağımız bu yöntem tüm telefon markaları için geçerlidir. Yani bu yöntemi kullanabilmek için cihazın Android işletim sistemine sahip olması yeterlidir. Ancak tabi ki çok eski bir Android sürümünde bu yöntemin çalışıp çalışmayacağını bilemiyoruz.

Ayrıca bu yöntem Google Play Store’dan yapılmaktadır ve oldukça hızlı ve pratiktir. Eğer cihazınız yeni sürüm Google Play Store’a girebiliyorsa muhtemelen bu yöntemi de destekliyor demektir. Anlatıma geçmeden önce aynı adımları Google Play Store web sitesinde de benzer şekilde gerçekleştirebileceğinizi belirtelim. Konuyu daha fazla uzatmayalım ve tüm bu işlemleri nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatalım.

Google Play Store hesabınıza giriş yapın

playstore hesabına giriş

İlk olarak Google Play Store uygulamasını açarak Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bu kısım çok önemli çünkü cihazınızda önceden kullandığınız Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Bildiğiniz gibi Android telefonlar içerisinde bulunan uygulamalar Google hesabıyla senkronize olarak çalışmaktadırlar. Bu yüzden, cihazınızda önceden uygulamalar yüklüyken hangi hesabı kullandıysanız aynı hesaba giriş yapmalısınız. Eğer yeni bir hesaba veya daha önce kullanmadığınız bir hesaba giriş yaparsanız uygulamaları göremezsiniz.

Sol üst tarafta bulunan üç çizgiye tıklayın

play store ayarlar

Google Play Store hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulamanın ana sayfasına yani giriş sayfasına gelin. Bu sayfada sol üst kısımda bulunan üç çizgiye tıklayın. Üç çizgiye tıkladıktan sonra önünüze yan taraftan küçük bir pencere açılacaktır.

Uygulamalarım ve oyunlarım kısmına tıklayın

uygulama ve oyunlarım

Önünüze gelen ekranda gördüğünüz gibi ‘Uygulamalarım ve oyunlarım’ diye bir kısım yer alıyor. Bu kısma tıklayın ve uygulamaları görüntüleyin. Bu kısma tıkladığınızda cihazınızda yüklü olan uygulamaları göreceksiniz.

Üst tarafta bulunan ‘Kitaplık’ kısmına tıklayın

kitaplık

Artık cihazlarınıza önceden yüklü tüm uygulamaları görmenize çok az kaldı. Uygulamalarım ve oyunlarım kısmına tıkladıktan sonra hemen üst kısımda ‘Kitaplık’ kısmını göreceksiniz. Bu kısım sizin kullandığınız Android telefonlar içerisine yüklediğiniz tüm uygulamaları görebilmenize olanak tanıyan kısım. Yani eğer doğru Google hesabınıza giriş yaptıysanız cihazlarınıza önceden yüklü uygulamaları burada rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Uygulamaların sağ tarafında bulunan ‘Yükle’ butonuna basarak cihazınıza kolayca yükleyebilirsiniz. Son olarak uygulamaların hemen yanında bulunan çarpıya basarak listeden kaldırabileceğinizi de belirtelim.

Bir yorum bırakınız...

*