Android Telefonda SMS Mesajları Nasıl Yedeklenir ve Geri Yüklenir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda SMS Mesajları Nasıl Yedeklenir ve Geri Yüklenir?

sms yedek
Akıllı telefon kullanımı yaygınlaştıkca SMS mesajlaşma uygulaması eskisi kadar sık kullanılmamaktadır. Herkes artık internet üzerinden üçüncü taraf uygulamalar aracılığı ile mesajlaşmaktadır. Ama yine de normal mesajlar halen kullanılmaktadır. Banka gibi özel ve resmi kuruluşlardan metin mesajları ile bilgilendirmeler gelmektedir. Bu nedenle SMS mesajları halen kullanılmakta ve önemlidir. Metin mesajlarını Android telefonda yedeklemek ve geri almak mümkündür.

SMS mesajları Google Drive’da nasıl yedeklenir?

Google, SMS mesajları için uygun bir yedekleme servisi ve tüm kişisel verilerinizin yedeklenmesini depolamak için Google Drive’ı kullanıyor ve yeni bir telefona geçilirken geri yükleme imkanı veriyor. Dezavantajı, verilerin Google Drive ile sınırlı olması, eski yedeklemelerin zaman içinde silinmesi ve telefonunuzda eski bir yedeği istediğiniz gibi geri yükleyememenizdir. Ancak depolama alanını sık kullanmayı düşünüyorsanız ücret karşılığında depolama alanlarınızın kapassitesini arttırabilirsiniz.

  • Android telefonda bildirim gölgesini göstermek için üstten aşağı doğru kaydırın .
  • Ayarlar simgesine dokunun
  • “Google”a dokunun
  • “Yedekleme”ye dokunun
  • “Google Drive Yedekle”ye dokunduğunuzda Kişiler, cihaz ayarları,fotoğraflar, videolar ve SMS’ler Google drive bulut depolamaya yüklenecektir. Bu seçenek açık olduğu sürece bu veriler otomatik olarak yedeklenecektir.

Google ile yaptığınız her türlü yedekleme, yeni bir cihaz kullanmaya başladığınızda yedekleme yaptığınız google hesabı ile giriş yaparak otomatik olarak geri yükleyebilirsiniz.

Üçüncü Taraf Uygulama ile yedekleme

Google Yedekleme oldukça iyi bir iş çıkarsa da, SMS mesajlarınızı uygulama aracılığı ilede yedekleyebilirsiniz. Android telefon’da yedekleme ve geri yüklemeyi Google Play Store’da ücretsiz olarak yayımlanan SMS Backup & Restore  uygulaması ile yapabilirsiniz.

Uygulama, kişilerinize erişmek, telefon görüşmeleri yapmak ve yönetmek, telefon görüşmesi kayıtlarınıza erişmek, fotoğraflara, medyaya ve dosyalara erişmek ve cihazınızda SMS mesajları göndermek ve görüntülemek için izin isteyecektir. Bunların hepsinde İzin Ver’e dokunun .

Uygulamayı açtıktan sonra “Yedekleme ayarla” öğesine dokunun . Neyi yedeklemek istediğinizi seçin,  “Gelişmiş Seçenekler”, de sadece seçilen mesajları yedekleyebilirsiniz. Her şey ayarlandıktan sonra İleri’ye dokunun.

Daha sonra verilerinizi saklamak için bir bulut depolama servisi seçersiniz. Google Drive , Dropbox ve OneDrive arasında seçim yapabilirsiniz. Telefonunuza da yedekleme yapabilrsiniz. Ancak bu tavsiye edilmez. Onun yerine bir Micro SD karta yedekleme yapabilirsniz.

SMS mesajları  geri yükleme

SMS mesajlarınızı yedekledikten sonra, yeni bir cihaza veya cihazınıza geri yükleyebilirsiniz. SMS Backup & Restore ‘u başlatın. Sol üstteki menüye dokunun ve “Geri yükle”ye tıklayın. Yedekleme yapacağınız depolamayı ve sırasıyla yedeklemek istedikleriniz veriyi seçin ve “Geri yükle” ve “Tamam”a dokunun .

  1. Avatar

    Mesajlarimi geri yukle

Bir yorum bırakınız...

*

instagram içerik ihlali

Instagram Hikayelerinin Sıralanış Prensibi

İlk açıldığı zamanlarda Facebook gibi sosyal ağ olarak görülen İnstagram, artık başlı ...
MagSafe iphone 12

İPhone 12  MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

iPhone 12 serisinin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında hiç şüphe yok ki ...
paint arka plan silme

Paint Arka Planı Şeffaf Yapma

Bilgisayar kullanıp paint’i bilmeyen az insan vardır. Paint arka planı şeffaf yapma ...
facebok profil gizleme

Facebook Profili Nasıl Gizlenir?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, iletişimlerini sosyal medya platformları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir ...
dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...