15 Milyon Kredi Kartı Kaydını Çalan Ukraynalı Hackerlar Tutuklandı | Sonsuz Teknoloji

15 Milyon Kredi Kartı Kaydını Çalan Ukraynalı Hackerlar Tutuklandı

hack

100’den fazla Amerikan işletmesini hedef alan uzun bir korsanlık salsırısıyla ilgili olarak üç Ukraynalı uyruklu kişi tutuklandı. İddianameye göre, grup saldırı boyunca 6,500’den fazla nokta terminalden 15 milyondan fazla kredi kartı kaydını çaldı.

Carbanak grubu olarak güvenlik araştırmacıları tarafından bilinen grup, şirketlere sızmak ve finansal verileri çalmak için sosyal mühendislik ve kimlik avı saldırılarını kullandı. İlk virüs tipik olarak bazen bir kayıp otel rezervasyonu veya SEC şikayeti olarak sunulan bir e-posta eki olarak dahil edilen kötü amaçlı yazılımlardan geldi.

Bu olayda, FDA’nın Gıda Güvenliği ve Uygulamalı Beslenme Merkezi olarak bir grup gıda zehirlenmesi olayı hakkında bilgi verdi. E-posta okunduğunda, denetlenecekler listesi ve restoranınızda yapılacak kontrollerin listesini görünüyordu. Aslında, e-posta eki kötü amaçlı yazılım içeriyordu.

İddianameler, bugün Dmytro Fedorov, Fedir Hladyr ve Andrii Kolpakov’un saldırıları yapmak için komplo kurması, her bir insanı 26 suçtan komplo, tel dolandırıcılığı, bilgisayar korsanlığı, erişim aygıtı sahtekarlığı ve ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığıyla suçlamalarına neden oldu. İddianameye göre, erkekler hacking salsırısının ön cephesi olarak sahte bir güvenlik şirketi kurmuşlar ve kurumsal müşterilere penetrasyon testi hizmeti vermiş gibi davranmışlar. Tutuklamalar, yerel makamlarla işbirliği içinde Almanya, Polonya ve İspanya’da yapıldı ve üç şüpheliden ikisi hâlâ serbest kalmayı bekliyor.

Bir yorum bırakınız...

*