Corona Virüsü Sebebiyle Microsoft Bilgilendirici İnternet Sitesi Açtı | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Corona Virüsü Sebebiyle Microsoft Bilgilendirici İnternet Sitesi Açtı

microsoft corono

2019 Yılının son günlerinde Çin de ortaya çıkan Corona virüsü bir diğer resmi adı ile Covid-19 salgını, dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. 170 binden fazla kişinin hastalığa yakalandığı ve 6 binden kişinin ise hayatını kaybettiği salgın yüzünden dünya diken üzerinde. Hükümetlerce alınan tüm önlemlere rağmen, yayılmaya devam eden salgın yüzünden birçok ülke de karantina uygulamaları başladı. Karantina uygulamalarının yanı sıra okulların da kapatıldığı birçok ülke de önlemler üst seviyeye doğru çıkmaya başladı.

Dünya çapında yaşanan panik ortamından dolayı birçok farklı internet sitesi,doğru olmayan verileri yayınlamaya başladı. Microsoftfirması ise yaşanan bu durumdan ötürü, insanların Corona virüsü kapsamında detaylı bir takip yapabilmesi için internet sitesi kurdu. Kurulan bu internet sitesi kapsamında, insanlar dünya sağlık örgütünün yayınladığı tüm verileri ekranda görebiliyor. Ayrıca ilgili ülkelerde bulunan son dakika haberlerini de site içerisinde görmek mümkün.

corona virüsü microsoft harita

 Bing ekibi tarafından geçtiğimiz günlerde hazırlanan ve oldukça basit bir arayüze sahip internet sitesi ile dakika dakika yeni virüs haberlerini öğrenmek mümkün. Ayrıca ülkelerin üzerine tıklayınca vaka sayısı, ölüm sayısı ve iyileşen sayısı hakkında detaylı bilgi bulmak mümkün.

Microsoft Covid-19 Bilgileri Sitesi İçin Lütfen Tıklayınız.

Benzeri bir başka projede Türkiye’de bir Türk geliştirici tarafından Türkçe Corona Virüs haritası geliştirildi. Tüm dünyadaki vakaları her ülke için istatistik verebilen kullanımı kolay ve hızlı bir platform. Türkiye haritasında her il için vaka ve ölüm istatistikleri gösteren Türk yapımı corona virüs haritasına ulaşmak için tıklayınız

.

Corona Virüsünün Görülen En Belirgin Belirtileri

corona virüsü belirtiler

Kısa süre içerisinde dünyanın büyük bir çoğunluğuna yayılan Corona virüsü, milyonlarca insanı tedirgin etmeye ediyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre hastalığın en büyük belirtisi, 38 dereceden yüksek ateş. Hastalığın ilerlemesiyle birlikte kişilerde nefes darlığı, halsizlik, öksürük ve şiddetli boğaz ağrısı görülebiliyor. Hastalığın son evrelerine doğru kişilerin bilincinde kapanmalar ve ani bayılmalar rastlanan belirtilerin arasında yerini alıyor.

Corona Virüsünden Korunmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

corona virüsü dikkat

Hızla dünyaya yayılan ve milyonlarca kişiyi tehdit eden salgın yüzünden önlemler üst düzeye çıkarılmış durumda. Devletimizin yaptığı açıklamalara göre, yurt dışından gelen bireylerin 14 gün kuralına uyması gerekmektedir. Ayrıca insanların toplu alanlardan mümkün olduğunca uzak durması, dışarı çıkılması durumunda maske takması büyük önem arz etmektedir. Yaşı ilerlemiş kişileri oldukça etkileyen bu hastalık için ilgili kişilerin mutlaka bağışıklık güçlendirici besin takviyesi yapması gerekmektedir. Her temastan sonra ellerimizi bol su ve sabun ile en az 45 saniye boyunca yıkamak alınabilecek önlemlerin başında gelmektedir.

Corona virüsü için sosyal medyada gerçek olmayan belgeler dolaşmakta insanları paniğe düşürücü eylemler yapılmaktadır. Bu süre boyunca başta Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütünün yapacağı açıklamaların dikkate alınması son derece önemlidir.

 

Bir yorum bırakınız...

*

dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...