Corona Virüsü Sebebiyle Microsoft Bilgilendirici İnternet Sitesi Açtı | Sonsuz Teknoloji

Corona Virüsü Sebebiyle Microsoft Bilgilendirici İnternet Sitesi Açtı

microsoft corono

2019 Yılının son günlerinde Çin de ortaya çıkan Corona virüsü bir diğer resmi adı ile Covid-19 salgını, dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. 170 binden fazla kişinin hastalığa yakalandığı ve 6 binden kişinin ise hayatını kaybettiği salgın yüzünden dünya diken üzerinde. Hükümetlerce alınan tüm önlemlere rağmen, yayılmaya devam eden salgın yüzünden birçok ülke de karantina uygulamaları başladı. Karantina uygulamalarının yanı sıra okulların da kapatıldığı birçok ülke de önlemler üst seviyeye doğru çıkmaya başladı.

Dünya çapında yaşanan panik ortamından dolayı birçok farklı internet sitesi,doğru olmayan verileri yayınlamaya başladı. Microsoftfirması ise yaşanan bu durumdan ötürü, insanların Corona virüsü kapsamında detaylı bir takip yapabilmesi için internet sitesi kurdu. Kurulan bu internet sitesi kapsamında, insanlar dünya sağlık örgütünün yayınladığı tüm verileri ekranda görebiliyor. Ayrıca ilgili ülkelerde bulunan son dakika haberlerini de site içerisinde görmek mümkün.

corona virüsü microsoft harita

 Bing ekibi tarafından geçtiğimiz günlerde hazırlanan ve oldukça basit bir arayüze sahip internet sitesi ile dakika dakika yeni virüs haberlerini öğrenmek mümkün. Ayrıca ülkelerin üzerine tıklayınca vaka sayısı, ölüm sayısı ve iyileşen sayısı hakkında detaylı bilgi bulmak mümkün.

Microsoft Covid-19 Bilgileri Sitesi İçin Lütfen Tıklayınız.

Benzeri bir başka projede Türkiye’de bir Türk geliştirici tarafından Türkçe Corona Virüs haritası geliştirildi. Tüm dünyadaki vakaları her ülke için istatistik verebilen kullanımı kolay ve hızlı bir platform. Türkiye haritasında her il için vaka ve ölüm istatistikleri gösteren Türk yapımı corona virüs haritasına ulaşmak için tıklayınız.

Corona Virüsünün Görülen En Belirgin Belirtileri

corona virüsü belirtiler

Kısa süre içerisinde dünyanın büyük bir çoğunluğuna yayılan Corona virüsü, milyonlarca insanı tedirgin etmeye ediyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre hastalığın en büyük belirtisi, 38 dereceden yüksek ateş. Hastalığın ilerlemesiyle birlikte kişilerde nefes darlığı, halsizlik, öksürük ve şiddetli boğaz ağrısı görülebiliyor. Hastalığın son evrelerine doğru kişilerin bilincinde kapanmalar ve ani bayılmalar rastlanan belirtilerin arasında yerini alıyor.

Corona Virüsünden Korunmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

corona virüsü dikkat

Hızla dünyaya yayılan ve milyonlarca kişiyi tehdit eden salgın yüzünden önlemler üst düzeye çıkarılmış durumda. Devletimizin yaptığı açıklamalara göre, yurt dışından gelen bireylerin 14 gün kuralına uyması gerekmektedir. Ayrıca insanların toplu alanlardan mümkün olduğunca uzak durması, dışarı çıkılması durumunda maske takması büyük önem arz etmektedir. Yaşı ilerlemiş kişileri oldukça etkileyen bu hastalık için ilgili kişilerin mutlaka bağışıklık güçlendirici besin takviyesi yapması gerekmektedir. Her temastan sonra ellerimizi bol su ve sabun ile en az 45 saniye boyunca yıkamak alınabilecek önlemlerin başında gelmektedir.

Corona virüsü için sosyal medyada gerçek olmayan belgeler dolaşmakta insanları paniğe düşürücü eylemler yapılmaktadır. Bu süre boyunca başta Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütünün yapacağı açıklamaların dikkate alınması son derece önemlidir.

 

Bir yorum bırakınız...

*