Elephone Px Telefonun Özellikleri ve Fiyatı | Sonsuz Teknoloji

Elephone Px Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

Elephone Px

Elephone Px, Elephone firmasının ürettiği son model telefonlardan birisi. Dolar kuru sebebiyle Türkiye’de teknolojik alet fiyatları oldukça pahalanıyor. İnsanlar telefon alırken bile zorlanmakta. Bazı firmalar bu kur artışına anında cevap verip telefon modellerine zam yapıyorlar. Bu sebeple de telefon alırken insanlar, daha uygun fiyatlı modellere yönelmekte.

Elephone, Türkiye piyasasında yeni bir marka. 2006 yılında kurulan bu telefon firması, ülkemizde yeni olduğu ve tanınmadığı için fiyatları gayet uygun olan modelleriyle piyasaya girdi. Firma, fiyat performans sözüne uygun telefon modellerini hızlı bir şekilde tanıttı. Belirtilen modellerden birisi de Elephone Px. Peki son günlerde piyasaya sürülen Elephone Px’in özellikleri neler? Bu modelin fiyatı ne kadar?

Elephone Px Özellikleri

Elephone Px, kendi fiyat aralığındaki çoğu telefonda olmayan özelliklere sahip. Bu da onun diğer modellere göre bir adım önde olmasını sağlıyor. Dengi telefonlarının 1000-1500 lira daha pahalı olması insanların Elephone Px’e yönelmesine neden olan etkenlerden birisi. Peki Elephone Px’in genel özellikleri neler?

Elephone Px özellikleri

Elephone Px Ekran Özellikleri

Elephone Px, teknolojiye son derece ayak uydurularak üretilmiş. Yeni model telefonlarda bulunan bütün özellikleri içerisinde barındırıyor. Telefonun 6,53 İnç’lik olan ekranı IPS LCD teknolojisiyle desteklenmiş. 395 PPI ve 60 Hz özellikleri ile ekran konusunda son derece üstün bir performans sunuyor. Ayrıca 1080×2340(FHD+) Piksel ekran çözünürlüğü özelliğine sahip. Çerçevesiz ve çentik ekranlı olan Elephone Px, %84.39’luk ekran gövde oranıyla rakiplerine meydan okuyor. Telefon, sayılan özellikler dışında 16 milyon renk seçeneğine ve kapasitif ekrana sahip. Bu da kullanıcılarına ne kadar ciddi bir performans gösterdiğini kanıtlıyor.

Batarya

Telefonun batarya özellikleri ise şu şekilde: 3300 mAh batarya kapasitesi, Type-C tipi şarj, hızlı şarj özelliği, 10W şarj gücü.

Kamera

Telefon kamera konusunda da fiyatına göre oldukça iyi bir performans veriyor. Elephone Px, arkada 2, öndeyse 1 kameraya sahip. Arkadaki ana kamera 16 MP çözünürlükle fotoğraf çekebiliyor.

İkinci kameraysa 2 MP çözünürlükte fotoğraf çekiyor. F2.0 diyafram açıklığına ve otomatik netlemeye sahip olan bu arka kameralar kullanıcılarına oldukça iyi fotoğraflar sunmakta. Ön kameraya gelecek olursak: 16MP çözünürlüğe sahip olan bu kameranın farklı bir özelliği bulunmakta. O da Pop-up açılma özelliği. Bu sayede ekrandan tasarruf edilmiş.

Sistem Özellikleri

Telefonun sistem özellikleri arasında göze çarpan birkaç özellikler bulunuyor. Bunlar: 8 çekirdek CPU, 4 GB Ram ve 2.0 GHz CPU frekansı. Telefonun ana işlemcisinde Quad-Core 2.0GHz ARM Cortex-A53, yardımcı işlemcisindeyse Quad-core 1.5 GHz ARM Cortex-A53 kullanılmış. Telefon ayrıca 64 GB’lik depola alanıyla büyük boyuttaki dosyaları depolayabiliyor. Bunlar Elphone Px özellikler arasında yer alan çeşitli sistem özellikleri.

Tasarım

Tasarımına gelecek olursak telefon sade ve zarif bir tasarıma sahip. 9.88 mm kalınlığında olan Elephone Px, 189 Gram ağırlığında. Bu ürün Android’i desteklemesinin yanında Android 9.0 sürümüne sahip. 2G, 3G, 4G ve 4.5G’ye kadar şebekeleri desteklemekte.

Telefonun genel özellikleri bu şekilde ancak bunların yanında birçok ek özelliği mevcut. Son olaraksa açık mavi ve mor renk seçeneklerine sahip.

Elephone Px fiyatı

Elephone Px Fiyatı Ne Kadar?

Son günlerde Türkiye’ye giriş yapan bu model bir fiyat performans ürünü. Fiyatı dengi olan çoğu telefondan daha ucuz. Bu sebeple insanlar bu telefonun fiyatını merak ediyor. Peki Elephone Px fiyatı ne kadar? Elephone Px 2020 fiyatı, 1899 TL. Bu kadar ucuz olan telefon alıcılarını oldukça memnun ediyor. Elephone’nin, Xiaomi ve Oppo’nun Türkiye pazarına girdikten sonra yukarı doğru ivme yakalamasına benzer bir değer kazanması bekleniyor.

  1. Avatar

    Daha önce iş yerindeki arkadaşlarımdan da duydum bu telefonu bütçemi ayarladığımda çok yakın zamanda alıcam

Bir yorum bırakınız...

*