Emoji Kitchen Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Emoji Kitchen Nedir? Nasıl Kullanılır?

Emoji Kitchen Nedir

Emoji Kitchen Nedir? Emojiler internetin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza girmiş olan ve sıkça duygu durumlarını belirtmek amacı ile kullandığımız imgelerden biridir.

Söz konusu imgeler her ne kadar her konu için tasarlanmış olsa da bazı durumlarda yetmeyebiliyor. Kullanıcılar bazı durumlarda kendi emojilerini tasarlama ihtiyaçları duyuyor. Bu konuda yardıma Emoji Kitchen sistemi koşuyor.

Söz konusu sistem adından da anlaşılacağı üzere Emoji Mutfağı oluşturulmasını sağlıyor. Emoji mutfağında isteğinize göre özel emojiler oluşturmak mümkün. Bazı durumlarda otomatik öneri olarak karşınıza çıkan bu özellik birden fazla emojiyi birbiri ile entegre ederek daha iyi bir anlatım dili elde etmenizi sağlıyor.

Emoji Kitchen Nasıl Kullanılır?

Emoji Kitchen Nasıl Kullanılır

Emoji Kitchen Nasıl Kullanılır? Öncelikle bu özelliği kullanabilmek için GBoard klavye uygulaması yüklü Android bir cihaza sahip olmanız gerekiyor.

İlgili: Emoji ve Emoticon Arasındaki Fark Nedir?

Bu aşamadan sonra dikkat etmeniz gereken nokta, Emoji Mutfağındaki emojileri hangi platformlarda kullanacağınız. Söz konusu platformlar maalesef şu an için Telegram ve Whatsapp ile sınırlı. Çıkartma yöntemi ile çalışan bu yöntem Instagram direkt mesajlarda değil ancak hikayeler özelliğinde de kullanılabilir durumda. Hikayelere bu emojilerden ekleme şansınız bulunuyor.

İlgiliAndroid Klavye’ye Emoji Ekleme

  • Güncel bir GBoard klavye uygulamasına sahipseniz Whatsapp’da herhangi bir sohbet alanında gidin
  • GBoard klavye üzerindeki Emoji ikonuna tıklayın.
  • Tıklama işleminden sonra herhangi bir emojiye tıklayın. Yukarı kısımda hemen söz konusu özellik yardımı ile oluşturulmuş önerilen emojileri görebileceksiniz.

Bu emojiler sadece bazı emojilerin birletişimi ile sınırlı durumda. İlerleyen zamanlarda sayılarının arttırılmasının yanı sıra kendi emojilerinizi oluşturabilmeniz adına da güncellemeler yayınlanacak durumda.

emojiler

Her ne kadar karşınıza tatlı sonuçlar çıkıyor olsa da bazı emojilerin birleşimi ile birlikte ürpertici emojiler ile karşılaşmakta mümkün durumda.

Duygu Düşünceler Daha Farklı Aktarılabilecek

Emoji Kitchen sistemi ile birlikte artık duygu ve düşünceler daha farklı şekilde karşı tarafa aktarılabilecek.

Karşınızdaki kişiye onu ne kadar sevdiğinizi daha gelişmiş emojiler ile anlatma imkânınız bulunuyor. Bunun yanı sıra farklı ve özgün emojiler ile hoş zamanlar geçirmeniz de hedefleniyor. İnternetin ilk zamanlarında 🙂 gibi ifadeler ile yer alan emojiler şimdilerde kendini geliştirerek her an ve her durum için kullanılabilir anlamlar taşımaya başlamış durumda.

  1. Mehmet şahin
    16:05 12 Aralık 2020 16:05

    Bu konu hakkında bilgi arıyordum bir kaç farklı yere baktım fakat burası gibi acıklayıcı bir yer bulamadım çok güzel olmuş teşekkurler

Bir yorum bırakınız...

*