En Kötü Şöhretli Gangsterler | Sonsuz Teknoloji

En Kötü Şöhretli Gangsterler

gangesterGangsterler, yasa dışı eylemleri, özellikle uyuşturucu kaçakçılığı, kumar ve suikastlar ile tanınan suç örgütlerinin en baş kişileridir. Yıllar boyunca, bu gruplar, özellikle Avrupa, Asya, Amerika Birleşik Devletleri ve Latin Amerika’da olmak üzere birçok ülkede faaliyet göstermektedir. Bu gangsterlerin çoğu, işledikleri suçlarının ağırlığından dolayı kötü şöhrete kavuşmuştur.

James Coonan

James Coonan

James, İrlandalı Amerikalı bir gangster ve rüşvetçi “Jimmy C” kaçırılan, dövülen ve öldürülen babasının intikamını almak için kendine güçlü suç örgütü kurdu. 1960’larda bilinen Mickey Spillane. Harold Whitehead’i öldürmekten suçlu olduğu kanıtlandıktan sonra 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Dawood Ibrahim

Dawood brahim

D-Company olarak adlandırılan meşhur Hint organize suç örgütünün ardındaki adam, Dawood İbrahim şu anda Hindistan’da büyük, yasa dışı bir imparatorluğa başkanlık ediyor. Bombay ‘da meydana gelen ve her saldırıda yaklaşık 250 zayiat bırakan 13 bomba patlamasından oluşan ve 1993 Bombay bombalamalarını yönetmiş, finanse etmiş ve organize etmiş olduğuna inanılmaktadır. El Kaide’nin Usame Bin Ladin’iyle yakın bağlantıları vardı ve şu anda Hindistan’da en çok aranan kişi.

Kray Kardeşler

Kray Kardeşler

Reginald “Reggie” Kray ve Ronald “Ronnie” Kray, Doğu Londra’da bir dizi organize suçu yöneten ikiz kardeşler ve İngiliz gangsterlerdi. Onlar büyük çaplı soygun, saldırı, kundaklama ile kötü şöhrete kavuştular. Zamanlarının en korkulan gangsterleri arasında yer almasına rağmen, ikizler 1960’lı yıllardaki hikayelerini röportajlarda, kitaplarda ve filmlerde paylaşma konusundaki istekleriyle ABD’li ünlüler haline geldi.

Demetrius Flenory

Demetrius Flenory

Atlanta’da birkaç çevrede “Siyah Meech” olarak bilinen Demetrius Flenory, Atlanta ve Los Angeles’a genişlemeden önce Detroit’te faaliyet gösteren büyük bir uyuşturucu kaçakçılığı örgütü olan Black Mafia Ailesi’nin iki kurucusu arasında yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık yirmi yıldır kokain ticareti yapmaktan suçlu bulunmuş ve ülke tarihindeki en yüksek kazanç sağlayan uyuşturucu kaçakçıları arasında yer almıştır. Halen devam etmekte olan cezai girişimi yürütmek için 30 yıl hapis cezasına çarptırılıyor.

Joaquin Guzman

Joaquin Guzman

Meksikalı uyuşturucu efendisi Joaquin Archivaldo Guzman Loera, 20’nci yüzyılın sonlarında Meksika’da faaliyet gösteren organize suç örgütü ve uyuşturucu kaçakçılığı grubu Sinaloa Kartel’in başına geçti. Kartel aynı zamanda liderinin adını taşıyan Guzman-Loera Organizasyonu olarak da biliniyordu. ABD’nin yakalandığı ve iade edildiği 2009’dan 2016’ya kadar dünyanın en güçlü adamlarından biriydi. 2016’daki yaklaşık net değeri yaklaşık 4 milyar dolardı ve bir noktada Forbes Dergisi onu “dünyanın en güçlü uyuşturucu kaçakçısı” olarak etiketledi.

James Burke

James Burke

“İrlandalı” olarak bilinen İrlandalı Amerikalı gangster James Burke, 1970’lerde Luchesse suç ailesinin başıydı ve o zamanlar birçok insanın acımasız cinayetine karışmakla suçlanıyordu. 1978 yılında John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleşen ve yaklaşık 2 milyon dolar kazanan Lufthansa soygununun ardında yatan ustalık soygunu yapan kişi olduğuna inanılıyor.

Jacques Mesrine

Jacques Mesrine

Modern Fransız tarihinin modern gangsteri olarak bilinen Jacques Mesrine, 20. yüzyılda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Fransa’da birçok banka soygunu, cinayet, adam kaçırma ve hırsızlık olayına karışmıştı. Ayrıca, her operasyonu için kendini gizleme yeteneğinden dolayı Bin Yüzü Olan Adam olarak biliniyordu. Birkaç kez hapsedildi, ama her zaman kaçabildi, hatta onu cezalandıran yargıçları öldürdü.

Bugsy Siegel

Bugsy Siegel

Murder Incorporated’ın kurucusu Bugsy Siegel, Ceneviz suç ailesine başkanlık eden Amerikalı bir gangsterdi. İş arkadaşlarına karşı acımasızlığı nedeniyle zamanının en korkulan gangsterlerinden biri olarak biliniyordu. 1940’larda, Las Vegas’taki bazı orijinal casinoları kontrol etti ve finanse etti.

John Dillinger

John Dillinger

John Dillinger, ABD tarihindeki en kötü şöhretli banka soyguncularından biri olarak kabul edilir. Yaklaşık 25 banka ve polis karakolunu soyduğu ve Doğu Şikago ve Indiana’da birkaç kişinin katledildiği söyleniyor. ABD’nin Depresyon dönemi boyunca popülariteye kadar yükseldi, hapis molalarını yerine getirdi ve FBI’dan kurtuldu, 1934’te, bir sinema çıkışı arka sokaklarda pusuya düşürülüp öldürüldü.

Billy the Kid

Billy the Kid

Henry Antrim olarak da bilinen Billy the Kid, 18 yaşında ilk cinayeti işleyen bir gangsterdi. Antrim, Lincoln County Savaşı’na dahil olan ve onun ateşli silahları kullanma konusundaki eşsiz yeteneği ile tanınan 19. yüzyıldan kalma bir silahlı adamdı. Hayatı boyunca yaklaşık 30 kişiyi öldürdü ve birkaç at ve sığır çaldı. İlk elden kaynaklar, Billy the Kid’in sadece hak ettiğini düşündüklerini öldürdüğünü söylüyor.

Al Capone

Al Capone

Daha çok Scarface-yaralı yüz olarak bilinen, sol yanağından geçen bıçak izinden dolayı, Al Capone, suç hayatını New York ve Şikago’da kumar kaçakçılığı ve fuhuş halkaları çalmak için suç işleyen Amerikalı bir gangsterdi. 14 yaşında ilk çetesine giren Capone, imparatorluğunu yavaş yavaş yasadışı yollarla kurdu. 1931’deki yasayı ihlal etmek için vergi kaçakçılığı ve komployla suçlandı ve 11 yaşındaki hapis cezasına çarptırıldı, bu da çoğu Alcatraz’da emekliye ayrılıncaya kadar geçirdi.

Jesse James

Jesse James

Jesse Woodson James, James-Younger Çetesi olarak bilinen 19. yüzyıl çetesinin en ünlü üyesiydi. James, ailesinin çiftliğinin Birlik askerleri tarafından saldırıya uğramasından sonra İç Savaş sırasında bir Konfederasyon gerillasıydı. O ve onun koğuşları 20’den fazla Tren, işbaşı ve banka soymak suçlarını işledi. Soygunlara bir son vermek isteyen Missouri Valisi tarafından sunulan ödül parası için iki adam tarafından öldürüldü.

Griselda Blanco

Griselda Blanco

“Kokain Vaftiz annesi” olarak bilinen Griselda Blanco, Miami’deki en büyük kokain uyuşturucu ticaretinden birisinin öncüsüdür. Çocukluğunu ve ergenliğini yankesici ve fahişe olarak geçirdi. Bir yetişkin olarak, federal uyuşturucu komplo suçlarından yargılanmış ve 19 yıl hapishanede geçirmiştir. Ayda sadece 300 kilo kokain taşıdığı ve yüzlerce kişinin ölümüne emrettiği söylenmişti, ancak bu cinayetlerin sadece üçünde suçlandı. Serbest bırakıldıktan sonra, hayatının geri kalanında yaşadığı Kolombiya’ya sürüldü. 2012 yılında 69 yaşında et için alışveriş yaparken vuruldu.

Pablo Escobar

Pablo Escobar

Kolombiyalı bir uyuşturucu efendisi olan Pablo Escobar, çeşitli uyuşturucu imparatorluklarını kontrol etti ve 1980’lerde ve 90’larda yaklaşık 4 bin kişiyi öldürdü. Tarihteki en güçlü ve korkulan suç örgütlerinden birine liderlik etti, milyarlarca dolar biriktirdi ve ya kendi yollarına çıkanları öldürmek için çetelerini ve askerlerini ve suçlularını kullandı. Parasının ve gücünün bir kısmı hayırseverlere bağışlar yaparken, Kolombiya’daki suç oranı dramatik bir şekilde arttı. Kolombiya hükümeti, 1993 yılında 44. doğum gününden bir gün sonra Escobar’ın saklandığı yeri keşfettiğinde, kötü şöhretli uyuşturucu efendisi  pusuda vurularak öldürüldü.

Bir yorum bırakınız...

*

Reklam engelleme eklentileri

Google Chrome Reklam Engelleme Eklentileri

Reklam engelleme eklentileri internette sık gezinen kişiler için oldukça önemli. Çünkü internette girdiğimiz sitelerin neredeyse hepsinde reklamlar mevcut. Bu reklamlar sitelerin herhangi bir yerinde ...
android netflix

Netflix’te Tüm Cihazlarınızdan Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix, her yerde kullanılabilen yaygın bir dizi ve film platformudur. Konsollar, bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve TV'lerin hepsinin, Netflix hesabına giriş yapmanıza olanak tanıyan kendi ...
dns

DNS Değiştirme Neden Yapılır, Popüler DNS Adresleri 2021

DNS değiştirme işlemi, çeşitli nedenlerden ötürü yapılabilmektedir. Bazı kullanıcılar, yavaşlayan internet hızlarını arttırabilmek için DNS ayarlarını değiştirirken bazı kullanıcılar ise erişim engelinin bulunduğu internet ...
Ubisoft Plus Nedir

Ubisoft Plus Platformu Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde hizmete sunulan Ubisoft Plus hizmeti günümüzde hala aktif olarak kullanılabiliyor. Oyuncuların tercih edebileceği bu platform sayesinde aylık belli bir ücretle bir çok ...
PHP

PHP Programlama Dili Nedir? Nerelerde Kullanılır?

PHP programlama dili özellikle web siteleri için oldukça önemli bir dildir. Senelerdir kullanılmaya devam edilen bu dil günümüzde de birçok kişi tarafından tercih ediliyor ...
League of Legend lol

League of Legends’a Yeni Başlayanlar için Rehber

League of Legend (LOL), yeni başlayanlar, oyun kazanmak ve oyun konusunda uzman olmak için efsaneler liginin temellerini öğrenmelidir. Bu yazımızda, LOL ile ilgili bazı ...
whatsapp

WhatsApp’ta Sizi Kimin Engellediğini Nasıl Öğrenirsiniz?

Facebook'a ait mesajlaşma platformu, WhatsApp'ta birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek son zamanlarda insanlar en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. WhatsApp'ta birinin sizi ...
windows 11

Bilgisayarı Windows 11 için Kontrol Etme

Windows 11 işletim sisteminin bilgisayarınıza kurulup kurulamayacağını PC Health Check uygulaması ile kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınızın  Windows 11'i yükleyip yükleyemediğini kontrol etmek için Windows 11 ...
Dijital portföy

Dijital Portföy Nedir Nasıl Oluşturulur?

Dijital portföy terimini duyulduğunda çoğu kişi fotoğrafçılık, grafik tasarımcılığı veya diğer görsel sanatlarla ilgili bir dijital depolama akla gelebilir. Ancak durum tam olarak öyle ...
gmail

Gmail Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Gmail, muhtemelelen diğer e-posta hizmetleri arasında en sık kullanılan hizmetlerden biridir. Çok fazla e-posta sağlayıcısı olunca bu e-posta sağlayıcıları arasında hangisi daha avantajlıdır diye ...