Epic Games, Ücretsiz Oyunlar için İki Faktörlü Kimlik Doğrulama | Sonsuz Teknoloji

Epic Games, Ücretsiz Oyunlar için İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)

Epic Games, belirli aralıklarla verdiği ücretsiz oyunlarla oyuncuların beğenisini kazanmayı başarıyor. Ancak platform yeni aldığı bir kararla kısa süreliğine bu ücretsiz oyunları almak isteyenler için İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sistemi Getiriyor.

epic games

Epic Games Store üzerinden birçok ücretsiz oyunu belli tarihler arasında alabiliyorsunuz. Aldığınız oyunlar tamamen sizin oluyor ve istediğiniz zaman oynayabiliyorsunuz. Bu oyunları almak aslında çok basit ancak platformda bu konu hakkında bir değişiklik yapılıyor. Oyuncular, kütüphanelerine yani oyunları arasında eklemek istedikleri ücretsiz oyunlar için İki Aşamalı Kimlik Doğrulama sisteminden geçecekler. İki Aşamalı Kimlik Doğrulama sistemi 21 Mayıs tarihine kadar ücretsiz oyunlarda sürmeye devam edecek.

Epic Games Store Ücretsiz Oyunlara İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Neden Geliyor?

Epic Games Fortnite gibi oyunlarla birlikte geçtiğimiz dönemlerde adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştı. Şirket, Fortnite gibi ücretsiz oyunları mağazasında bulundurmasının yanı sıra bazı ücretli oyunları da zaman zaman ücretsiz yapıyordu. Belirli aralıklarla ve belirli bir tarihe kadar ücretsiz oyunlar bir kere alındığında tamamen kullanıcıların oluyor. Bu ücretsiz oyunlar için getirilen İki Aşamalı Kimlik Doğrulama sistemiyle birlikteyse oyuncuların hesaplarında ki güvenliklerini arttırmaları amaçlanmış.

Bildiğiniz gibi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) hesapların çok daha güvenli hale gelmesini sağlıyor.  Yeni sistemle birlikte ücretsiz oyunları alırken tek seferliğine karşınıza bir uyarı çıkacak. Uyarı da sizden istenenleri gerçekleştirip, İki Aşamalı Kimlik Doğrulama’yı aktifleştirdiğinizde diğer ücretsiz oyunları da alabileceksiniz. Ancak hesabınıza her giriş yapmaya çalıştığınızda hangi yöntemi seçtiyseniz oraya bir güvenlik kodu gönderilecek ve o kodu girmeniz gerekecek. Ücretsiz oyun alırken ilk seferinizde Epic Games Store

da karşınıza çıkan uyarıysa şöyle olacak: “Bu ücretsiz oyunu alabilmek için, İki Aşamalı Kimlik Doğrulama’nın (2FA) hesabınızda kurulmuş olması gerekmektedir.” Tabi ki uyarı mesajı bu kadar kısa olmayacak ancak biz sadece mesajın bir kısmını yazdık.

epic games kimlik doğrulama

Bu mesajla birlikte görebileceğiniz “İki Aşamalı Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirin” kısmına basarak hesap ayarlarınıza gidebilirsiniz. Hesap ayarları kısmında doğrulama uygulaması veya SMS, e-posta yöntemlerinden birisini seçerek kimlik doğrulaması gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu kısımdan sizden bir güvenlik kodu istenecek.

Eğer güvenlik uygulamaları hakkında bir fikriniz yoksa yani güvenlik uygulamalarından haberdar değilseniz, şirket bunu da düşünmüş. Ünlü oyun platformu kullanıcılarına, LastPassAuthenticator, Authy, Microsoft Authenticator ve Google Authenticator kimlik doğrulama uygulamalarından birisini kullanmalarını öneriyor. Bu uygulamalardan güvenlik kodunuzu alabilir ve kimliğinizi doğrulayarak giriş yaptıktan sonra ücretsiz oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Son olarak Epic Store platformunda 30 Nisan tarihine kadar For TheKing adlı oyunun ücretsiz olduğunu ve sıradaki ücretsiz oyunların ise Crashlands ile Amnesia: The Dark Descent olacağını belirtelim.

Son olarak ücretsiz oyunlar sunan Epic Games oyun mağazasını indirmek istiyorsanız, Epic Games indir kısmına tıklayabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*