USB ile Bilgisayarınızı Kitleyin | Sonsuz Teknoloji

USB ile Bilgisayarınızı Kitleyin

pc lock1

 

İş yerinde olsun evde olsun bilgisayarınız açık olsa bile USB kilidi ile başkasının asla erişemeyeceği bir hale getirebilirsiniz. Predator, isimli program USB’ye oluşturduğu bir anahtar ile Windows işletim sistemi bilgisayarı kitler ve kilidi açar. Bilgisayarı, USB takılı olduğu zaman kullanmaya olanak sağlar. USB çıktığı zaman bilgisayar kitlenir. Yönetimini tamamen USB’nin bilgisayarda takılı olmasıyla hareket eden bir sistemdir.

Predator uygulaması, şifrelenen USB sürücüyü çıkarıp takarak bilgisayarınızı kilitlemenizi veya kilidini açmanızı sağlar.

Uygulama, bir güvenlik kodu oluşturup USB’ye yerleştirilerek çalışır. Sistem, her birkaç saniyede bir USB’nin bilgisayar takılı olup olmadığını kontrol eder. USB çok özel bir USB değildir. Elinizde bulunan herhangi bir USB’ye Predator programı aracılığı ile kodları yükleyerek USB’yi kendiniz için kişiselleştirmiş oluyorsunuz.

Eğer USB takılı değilse, uygulama bir şifre ister. Yanlış bir parola girmek veya 20 saniye boyunca hiçbir şifre girmemek, Predator’a makineye erişimi reddederek bir alarm sesi verecektir.

USB çıkarıldığında hem klavye hem de mouse devre dışı kalır ve ekran kararır. Tekrar USB’yi taktığınızda ekran geri gelir.

Predator ayrıca farklı kişilerin bilgisayarınızı kullanabileceği belirli günleri belirtmenize izin verir. Bilgisayarınızı başkalarının hangi zamanlarda kullanacağınıza dair planlama yapmanıza izin verir. Bu kişilerin, giriş yapmalarını sağlamak için  kendi USB’lerine  farklı kodlar oluşturacaktır. Bu kişiler kodlanan kendi USB’lerini kullanarak girebilecekler.  Bu özellik çocukların bilgisayar kullanmaları kontrolünde de kullanılabilir.

Her şeyden önemlisi, Predator’u çeşitli bilgisayarlara (örneğin evde ve ofiste) yüklediyseniz, yalnızca bir USB’nizin olması yeterlidir. Hesabınıza bağlanan tüm bilgisayarlar USB’yi tanıyacaktır.

Bu özelliği tamamen devre dışı da bırakabilirsiniz. Ana bir parola ile bilgisayarı USB olmadan normal kullanma haline getirebilirsiniz.

Satın alma

Predator’dan satın alabileceğiniz ürünün fiyatları:, Home Edition 10$, Professional Edition 15$ ve  Professional Edition + 1 year support 30$ (Bir yıl teknik destek)

 

Bir yorum bırakınız...

*