Foursquare Hesabı Nasıl Silinir? ∞ Sonsuz Teknoloji

Foursquare Hesabı Nasıl Silinir?

foursquare

Foursquare 2009 yılında iki bireyin bir araya gelmesiyle oluşturulan o zamanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisiydi. Geçen zaman ile birlikte ilginin azalması neticesinde ‘Foursquare hesabimi nasıl kapatabilirim?’ sorularını da beraberinde getirdi. Hesabını artık aktif olarak kullanmak istemeyen bireylerin belirli adımları izleyerek kolaylıkla hesap silme işlemini tamamlaması mümkün olmaktadır.

Foursquare Hesabı Nedir?

Uygulama, kurulduğu andan itibaren bireylerin tavsiyeler ve mekanlar konusunda yararlandığı ilk mecra olmaktaydı. Kişilere gittiği mekân ve şehirler konusunda paylaşım yapmasına imkân veriyordu. Bireyler diğer insanların yorumlarına da bakarak bilmedikleri yeni yerleri keşfedebilirdi. Bu sayede yeni kurulan arkadaşlıklar da farklı bir boyut oluşturuyordu.

Foursquare hesap silme

Sosyal medyanın değişiklik göstermesi ve bireylerin çabuk sıkılma gibi davranışları sonrası Foursquare hesabı silme durumu sıklıkla meydana getirildi. Kişiler artık kullanmadıkları uygulamayı telefon üzerinden kaldırmakla kalmayıp hesaplarını tamamen silmeyi de tercih etti. Silme adımları ise oldukça basit şekilde gerçekleştiriliyor. Kısa sürede mevcut tüm bilgilerden kurtulmak mümkündür.

Foursquare Hesap Silme Adımları

Hesabınızı tamamen silmeden önce iyi düşünmeniz de fayda var. Bu hesabı sildiğiniz takdirde geçmişte yaptığınız konum bilgileri, mekanlar, fotoğraflar aynı zamanda bağlantılı Swarm hesabı da tamamen silinmektedir. Bir kere gerekli adımları izledikten sonra geri dönüşü olmamaktadır. Bundan dolayı doğru kararı verdiğinizden emin olmanız da fayda bulunur.

Foursquare hesap silme linki

Foursquare ve Swarm hesap silme linki yazısına tıklayarak gerekli alana yönlendirilebilirsiniz. Uygulamalar üzerinden hesap silme işlemi yapılmadığından web üzerinden bu adımları ilerletmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan sayfa da öncelikle kullanıcı adı ve girişi yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra karşınıza farklı bir sekme çıkacaktır.

foursquare hesap sil

Giriş işlemini tamamladıktan sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Silme kısmında hesabı neden sildiğinize dair soru sorulmaktadır. Bu soruya verilebilecek cevaplar arasında ise ‘’Kullanışlı değil, çok fazla mail alıyorum, gizlilik şüphelerim var, diğer’’ gibi seçenekler mevcuttur.
  • Hesabı silme sebebinizi mevcut durumlardan birisini seçerek ya da diğer seçeneğine tıklayarak farklı bir neden belirtebilirsiniz.
  • Sebebi belirttikten sonra ‘Delete Account’ butonuna tıklayın.
  • Tıklama sonrası sizden tekrar hesap şifrenizi girmenizi isteyecektir, şifreyi girip ‘Confirm’ butonuna tıklayın.

İzleyeceğiniz bu adımlar sonrası Foursquare hesap silme işlemi tamamen gerçekleştirilecektir.

Bir yorum bırakınız...

*