Gmail E-posta Gelmiyor Gmail Neden Çalışmıyor? ∞ Sonsuz Teknoloji

Gmail E-posta Gelmiyor Gmail Neden Çalışmıyor? 

gmail

Gmail, her android kullanıcısının kullanmak zorunda olduğu ve güvenilir bir e-posta hizmetidir. Gmail’in masaüstü uygulaması yoktur, ancak birçok tarayıcıda gerçekten iyi çalışır. Bir Gmail hesabından gönderilen bir e-posta saniyeler içinde teslim edilir ve Gmail harika bir spam filtresine sahip olduğu için spam olarak işaretlenme olasılığı çok düşüktür. Beklediğiniz bir e-posta Gmailde gelmiyor ve Gmail neden çalışmıyor? O zaman yazımızı okumaya devam edin.

Gmail E-posta Gelmiyor mu?

Gmail hesabınızda e-posta gelmiyorsa, ilk olarak aşağıdaki temel basit kontrolleri yapın.

 • Başka bir cihazlarda Gmail’i kontrol edin. Özellikle, telefonunuzdaki Gmail uygulamasında mesaj alıp alamadığınızı kontrol etmelisiniz.
 • Farklı bir e-posta uygulaması ile Gmail hesabını kontrol ediyorsanız, bunun yerine tarayıcınızdan Gmail hesabına giriş yapın ve e-posta gelip gelmediğini kontrol edin.
 • Spam klasörünü kontrol edin. E-postalar spam klasörüne gidiyor olabilir.
 • Gmail uygulamasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Genel bir sorun olup olmadığını anlamak için  YouTube ve Google Drive gibi diğer Google hizmetlerini kontrol edin.
 • İnternet sorunları olup olmadığından emin olun.
 • Geçici olarak Ülkede bir kısıtlama olup olmadığından emin olun. Eğer öyleyse VPN kullanarak Gmail e-postalarını almayı deneyin.

Gmail Neden Çalışmıyor, E-posta Gelmiyor?

Yukarıdaki temel kontrolleri yaptıktan sonra Gmail’de hala e-posta alamıyorsanız, aşağıdaki düzeltmeleri deneyin.

Virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakın

Gmail’i bir masaüstü e-posta uygulaması ile kullanıyorsanız ve e-posta gelmiyorsa virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakın ve bir deneme yapın. Windows 10’da, Gmail’i ve güvenilir hizmetleri engellemediği için Windows Defender’ı kullanabilirsiniz .

Diğer antivirüs uygulamaları daha katı politikalara sahiptir. Windows Defender yerine virüsten koruma yazılımınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız, Virüsten koruma yazılımızda Gmail’i  beyaz sayfa listesine ekleyin.

Gmail depolama sınırını kontrol edin

E-postaların boyutu küçüktür ancak ekler nispeten daha büyüktür. Gmail, ekleri 25 MB ile sınırlar, ancak yine de Gmail depolama alanınız dolmuş olabilir. Gmail depolama alanınız doluysa, mesajların size teslim edilmesini engeller.

 • Tarayıcınızda bu bağlantıyı ziyaret edin ve Gmail hesabınızla oturum açın.
  Ücretsiz kullanıyorsanız ücretsiz kullandığınız kadar depolama alanını kullanabilirsiniz ve e-postaları alamazsınız. Ücretsiz depolama alanı 15 GB’dır. E-postaların alt sol tarafında gri yazı ile depolama alanı kapasitesini görebilirsiniz.

gmail depolama alanı

 • Depolama alanı Gmail, Google Drive ve Google Fotoğraflar arasında paylaşılır. Eski e-postaları silerek, Google Drive’dan dosya kaldırarak veya Google Fotoğraflar’dan fotoğraf kaldırarak yer açabilirsiniz.

Mesajlar için filtreleri kaldırın

Gmail’deki filtreler, iletileri etiketlere veya klasörlere ayırmak için kullanılan bir otomasyon aracıdır . Filtreleri yanlış ayarladıysanız, mesajlarınızı bir etikete / klasöre gönderiyor, bunları otomatik olarak arşivliyor veya siliyor olabilirsiniz.

 • Gmail’i açın .
 • Sağ üstteki dişli çark düğmesini tıklayın .
 • Tüm ayarları gör’ü seçin.
 • “Filtreler ve engellenen adresler” sekmesine gidin
 • Aktif filtreleri kaldırın ve yeni mesajları kontrol edin.

E-posta yönlendirmeyi kontrol edin ve devre dışı bırakın

Gmail hesabınızı başka bir mail adresine yönlendirme yaptıysanız bu ayarı bir kontrol etmeniz gerekir. Normalde e-posta yönlendirme bir mesajın gelen kutusuna ulaşmasını engellemez. Yeni mesajı önceden tanımlanmış bir e-posta adresine iletir. Bazen beklenmedik sorunlara neden olabilir. Bu nedenle bu ayrı devre dışı bırakon deneyin sonra tekrar aktif ederek ayarı yenilemeyi deneyin.

 • Tarayıcınızda Gmail’i ziyaret edin.
 • Sağ üstteki dişli çark düğmesini tıklayın.
 • Tüm ayarları gör’ü seçin.
 • “Yönlendirme ve POP / IMAP” sekmesine gidin.
 • Yönlendirmeyi kapatın.

Neden E-postalarımı Alamıyorum?

E-postalarınızı Gmail’in web arayüzünde görebiliyorsanız, ancak e-postaları kullandığınız uygulamada görmüyorsanız, büyük olasılıkla kullandığınız e-posta uygulamasında sorun var demektir.  Mesajların teslim edilip edilmediğini görmek için hesabı kaldırabilir ve tekrar bağlayabilirsiniz.. Gelen e-postaları engellemediklerinden emin olmak için e-posta uygulama ayarlarını yeniden gözden geçirmelisiniz .

Bir yorum bırakınız...

*