Google, Android 11'de Üçüncü Taraf Kamera Uygulamalarını Sınırlayacağını Duyurdu | Sonsuz Teknoloji

Google, Android 11’de Üçüncü Taraf Kamera Uygulamalarını Sınırlayacağını Duyurdu

android 11 öne çıkan

Google, üçüncü taraf kamera uygulamaların konum casusluğu risklerinden dolayı Android 11‘de fotoğraf veya video çekmek için üçüncü taraf uygulama kullanmak isteyen kullanıcıları, telefonun yerleşik kamera uygulamasını kullanmaya zorlayacak.

Google playstore’da ve diğer mağazalarda bir çok popüler kamera uygulaması mevcuttur. Bu değişikliğin gelmesi durumunda bir çok popüler kamera uygulaması da bu süreçten etkilenecektir.

Snapchat, TikTok ve Instagram gibi popüler uygulamalarda yerleşik olarak bulunan kameralarla fotoğraf çekmeye devam edilebilecek. Android üçüncü taraf kamera uygulamalar ile fotoğraf veya video çekmek isteseniz de, telefon sizi kendi yerleşik kamera uygulamasına yönlendirecek.

Google, bunu kullanıcıların güvenliği için yaptığını belirtiyor. Google, kamera uygulamalarının konum bilgisi elde etme risklerine karşı böyle bir güncelleme yoluna gittiklerini belirtti. Google bu değişikliği, Android 11 sürümü için getirecek. Daha eski android versiyonlar üçüncü taraf kamera uygulamalarını kullanmaya devam edecek. Google’ın Android 11 telefonlara üçücü taraf kamera uygulama yasağını getirip getirmeyeceğini ilerleyen  günlerde göreceğiz.

Bir yorum bırakınız...

*