Google Asistan Güncelleme ile Daha İşlevsel Hale Gelmek İçin Çalışıyor! | Sonsuz Teknoloji

Google Asistan Güncelleme ile Daha İşlevsel Hale Gelmek İçin Çalışıyor!

google asistan

Hayatımızın her alanında girmeyi başaran sanal asistanlar kendini geliştirmeye devam ediyor. Sesli komut ile telefonlarımızı yönetebilmemize olanak sağlayan asistanlar yapay zekâ yönünden kendini sürekli geliştirmeyi başarıyor.

Google Asistan Güncelleme ile daha işlevsel olacak! Google, sanal asistanı olan Google Asistanı her alanda geliştirmek için kolları sıvamış durumda. Her ne kadar basit komutları algılayabiliyor olsa da gelecek olan gelişimeler sonrasında karmaşık komutları da anlaması hedefleniyor.Gelişen teknoloji sayesinde telefonları neredeyse sadece sesler ile kontrol etmek mümkün hale gelmiş durumda. Google bu durumu daha da ileriye taşıyarak hiçbir işlem yapmadan sadece konuşarak tüm işlemlerin yerine getirilmesini sağlamak istiyor.

Google Asistan Karmaşık Komutları Anlayabilecek

Yapay zekâ öğrenmesi ile desteklenen Google Asistan, aldığı güncellemeler ile birlikte söylenenleri daha iyi şekilde anlayabilmek için geliştirilmeye devam ediyor.

Google geliştiricileri bu konuda yapay zekâ öğrenmesini en aktif şekilde kullanıyor. Öyle ki Google Asistan bazı komutları kendisi anlayabiliyor. Tek yapılması gereken anlaşılan komutun ne için kullanılacağını ayarlamak. Hedeflenene göre önümüzdeki birkaç ay içerisinde söz konusu gelişim sağlanacak ve Google Asistan kendi kendini geliştirmeye başlayacak.

Şu an için sesli şekilde alarm kurma, mesajlara cevap verme aram yapma ve benzeri işlemleri yerine getirebilen Sanal Asistan Google, ilerleyen zamanlarda elinizi telefona dokundurmadan da kontrol edebilmenize olanak sağlayacak.

Google Asistanı Kullanamıyorum Google Asistan Kurulumu

Her ne kadar hayatımıza yavaş yavaş girmeye başlasa da bazı cihazlarda maalesef Google Asistan yüklü olarak gelmiyor. Bu gibi sorunlar için çözüm oldukça basit. Google asistanı kullanamıyorum, Google asistan nasıl kurulur?

Google Asistan Nasıl Kullanılır?

Güncel bir cihazınız var ancak sorularınız arasında “Google asistanı kullanamıyorum” yer alıyorsa göstereceğimiz yöntem ile Google Asistanı kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Play Sote’dan Google Asistanı İndirin: Google Asistanı Buraya Tıklayarak indirmeye hemen başlayın. Kısa bir indirme ve kurulum sonrasında Google Asistan’a erişmek için az bir adımınız kalıyor.
  • Ayarlamalarının Yapılması: İndirdiğiniz “Google” uygulamasına ana menüden giriş yaparak mikrofon, depolama ve benzeri izinleri vermeniz gerekiyor.
  • Hey Google: Google uygulamasını yükledikten sonra sanal asistanınız Google Asistan’a erişebilmek için “Ok Google” veya “Hey Google” komutunu kullanabilirsiniz.

Google asistan uygulamasının ana sayfada çalışmama gibi bir sorunu ile karşılaşıyorsanız çözüm olarak pek bir seçenek henüz bulunmuyor. Google arka planda dinle özelliğini şu an için sadece Android One cihazlar için kullanılabilir durumda bırakıyor.

İlerleyen zamanlarda tüm uygulamalar için arka planda dinle özelliği aktif hale getirilecek. Aktif hale getirilen özellik sayesinde Google asistan daha işlevsel kullanılabilecek!

Bir yorum bırakınız...

*