Google Dokümanlar Microsoft Word Olarak Nasıl Kayıtedilir? | Sonsuz Teknoloji

Google Dokümanlar Microsoft Word Olarak Nasıl Kayıtedilir?

doküman to word

Google dokümanlar, bulut depolama teknolojisini kullanarak dosyalara ve belgelere her yerden erişmeyi sağlayan harika bir Google hizmetidir.  Google dokümanlar, dünyanın herhangi bir yerinden ekleme yapmanıza, düzenlemenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Google Dokümanlar, dosya ve belgelere kolaylıkla erişmek ve paylaşmak isteyenler için her zaman popüler bir seçim olmuştur.

Bazen Google dokümanıı DOCX gibi Microsoft Word dosyasına dönüştürme ihtiyacı duyulur.Belgeleri Google Dokümanlar’dan Word’e dönüştürebilirsiniz, ancak dönüştürme sırasında belgenizdeki biçimlendirmelerde sorunlara olabileceğini unutmayın.

Google Dokümanlar Microsoft Word’e Nasıl Dönüştürülür?

Google Dokümanlar’ı Microsoft Word’de kullanmak için, Google Dokümanları, Word’ün DOCX biçimine dönüştürmeniz ve indirmemiz gerekecek. Bu dönüşümü hem Google Dokümanlar hem de Google Drive’da kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Google Dokümanlar’da Belgeyi Microsoft Word’e Dönüştürme

 • Öncelikle Word formatına dönüştürmek istediğiniz dosyayı Google dokümanlarda açın.
 • Dokümanın üst kısmındaki “Dosya” yı, ardından “İndir” i tıklayın.

Microsoft word

 • Bu menüde bir seçenek listesi göreceksiniz. Gördüğünüz gibi, Google Dokümanlar’ın yapabileceği tek şey Word dokümanlarına dönüştürmek değil!  Google Dokümanı PDF olarak indirebilir veya EPUB e-kitap formatına dönüştürebilirsiniz. Bu yazımızda “Microsoft Word” seçeneğini seçeceğiz.
 • Kayıt ettiğiniz dosyayı Microsoft Word ile açabilirsiniz.

Google Drive ile Belgeyi Microsoft Word’e Dönüştürme

Microsoft word drive

Google Drive’da, bir belgeyi Microsoft Word’e dönüştürmek daha da kolay. Drive’da PDF ve EPUB gibi seçenekler yok, ancak “İndir” butonuna bastığınızda belge Word belgesi olarak kayıt edilecektir. “İndir” butonunu kullanmak için Google Drive’da dönüştürmek istediğiniz belgeyi bulun ve sağ tıklayın ve “İndir” i tıklayın.

Google Drive’da Toplu Belge Dönüştürme

Google Drive’da toplu belge indirme yöntemi, tek bir belgenin indirilmesi yöntemi ile hemen hemen aynı şekilde çalışır. İndirmek istediğniz dosyaları CTRL tuşunu basarak aynı anda birden çok dosyayı seçebilirsiniz. Dosyları seçtikten sonra sağ tıklayın ve yine”İndir” e tıklayın.

Bu sefer indirilen dosya “ZİP” sıkıştırılmış dosya olarak indirecektir. İndirilen dosyları ZİP dosyasından çıkararak Microsoft Word belgesinde açabilirsiniz.

 1. Avatar
  Murat Can
  18:51 17 Eylül 2020 18:51

  Görsellerle desteklenmesi ayrıca muhteşem bir anlatım olmuş. Merak ettigim her şeyi öğrendim emeğiniz için çok teşekkür ederim.

Bir yorum bırakınız...

*