Google, Google Meet'i Herkes İçin Ücretsiz Yapıyor | Sonsuz Teknoloji

Google, Google Meet’i Herkes İçin Ücretsiz Yapıyor

google meet video

Google Meet video konferans hizmeti, yalnızca ücretli olan G Suite hesabı aracılığıyla hizmet veriyordu. Google, Google Meet video konferansı herkese açıyor. Google hesabı olan herkes 100 kişiye kadar ücretsiz toplantı oluşturulabilecek.

Google Meet Hizmetini Google Hesanı Olan Herkes Ücretsiz Kullanabilir

Video konferans konusunda son zamanlarda Zoom uygulamasına ilgisi çok arttı. Ancak güvenlik tehditlerine ilişkin haberlerin arkası hiç kesilmedi. Google tam da bu devrede kendini gösterdi. Ücretsiz video konferans arayan kullanıcılar için Google Meet platformunu ücretsiz olarak sunmaya başlayacak.

Ücretsiz Google Meet kullanmaya hemen başlayamazsınız Google, önümüzdeki hafta başlayarak Meet’e ücretsiz kullanıcılara aşamalı olarak erişmeye başlıyor. Herkesin erişmesi birkaç hafta sürebilir. Yapmanız gereken sadece Google hesabınız ile Google Meet

‘e giriş yapmak olacaktır.  Sanrım günümüzde Google hesabı olmayan yok gibidir.

Google Meet Ne Kadar Süre Ücretsiz Olacak?

Eylül ayından sonra, ücretsiz hesaplar 60 dakikadan uzun sürmeyen toplantılarla sınırlandırılacaktır, ancak o zamana kadar istediğiniz kadar sohbet edebilirsiniz. Tek sınırlama, bir toplantı için kullanıcı sayısının 100 katılımcıya kadar  olmasıdır. Ekran paylaşımı, gerçek zamanlı altyazılar ve şirketin yalnızca birkaç gün önce tanıttığı yeni döşenmiş düzen özellikleri mevcuttur.

Bir yorum bırakınız...

*