Google Play Pass Nedir ve Nasıl Abone Olunur? | Sonsuz Teknoloji

Google Play Pass Nedir ve Nasıl Abone Olunur?

google pass

Google Play Pass, tıpkı Netflix, Youtube Premium ve Apple Arcade gibi abone sistemi ile işleyen bir oyun portalıdır. Abonelik alan kişiler aylık belli bir meblağ ödeyerek sistemde yer alan oyunları ücretsiz olarak oynayabilir. Apple tarafından duyulan Arcade uygulamasına rakip olarak görülen Google Play Pass’i daha yakından inceleyelim.

GOOGLE PLAY PASS NEDİR VE ABONELİK ÜCRETİ NE KADAR?

İnternet üzerinden oyun oynama platformlarına bir yenisini daha ekleyen Google, Play Pass uygulaması ile bazı oyunları abonelerine sunmayı planlıyor. Apple Arcade ile karşılaştırılan bu yeni uygulamanın farkı ise Premium versiyonunun tamamen reklamsız ve uygulama içi ücretlendirmelere tabi tutulmaması. Üstelik Apple Arcade bünyesinde daha az oyun barındırırken Play Pass oyunları da bir hayli fazla.

Google Play Pass ilk olarak 5 dolar gibi bir ücretle abonelik sağlamaya başladı. Bu ücretin şu an için sabit olduğu da gelen bilgiler arasında. Ülkemizde de kullanıma açılması beklenen bu uygulamanın yaklaşık olarak 25 – 30 Türk Lirası olması bekleniyor. Uygulamanın ilk 10 günü ise ücretsiz olarak hizmet veriyor.

PLAY PASS’E NASIL ABONE OLUNUR?

Play Pass için abonelik adımları şu yönde işliyor; Google Play uygulamasına giren aboneler bu uygulama üzerinde bilet logosu bulunan yeni bir sekmenin açıldığını görecekler. Bilet logosuna tıklandığındaysa platform içerisinde yer alan uygulamaları ve abonelik işlemleri görüntülenmiş olacak.

Google Play Pass, içerisinde MonumentValley, Limbo, Risk ve Star Wars: Knights of the Old Republic’in de bulunduğu toplamda 350’ye yakın oyunla hizmet vermeye hazırlanıyor.

Bir yorum bırakınız...

*