Half - Life Alyx Nedir? Half - Life Alyx Ne Zaman Çıkacak? | Sonsuz Teknoloji

Half – Life Alyx Nedir? Half – Life Alyx Ne Zaman Çıkacak?

half life

Half-Life Alyx, geliştiricisi ve yayınlayıcısı Valve olan bu oyun VR (Sanal Gerçeklik) oyunudur. Bu oyun sadece VR platformunu için tasarlandığından dolayı diğer oyun platformlarında oynanmamaktadır. Half-Life 2: Episode Two (2007) oyunundan uzun süre sonra gelen Half-Life Alyx, Half Life serisinin VR için tasarlanan ilk oyunudur.

Oyun konusunu aksiyon ve macera olarak söyleyebiliriz.Half-Life Alyx, Half Life 2’de gerçekleşen hikâyenin öncesini anlatan ve bol aksiyonlu ve gerçeklikle iç içe olacağınız bir oyundur. Oyun Alyx ve babası Eli’nin, Combine olarak adlandırılan yaratık türünün dünyayı istila etmesi sonucunda ortaya çıkan duruma karşı bir direniş başlatmasıyla başlıyor.

Oyunda Alyx ve babası Eli savaş devam ederken laboratuar gibi bir ortamda savaşlarda kullanacakları silahları üretiyorlar.Oyuncular oyunda Alyx karakterini yöneteceklerdir. İnsanlığın geleceğini kurtarmak için Alyx ile çeşitli maceralara çıkacak ve savaşacaksınız. Combine olarak adlandırılan yaratıkların istila ettiği dünyada bir yolculuğa çıkaksınız ve bulmacalar çözerek ve bu yaratıklarla savaşarak mücadele edeceksiniz.

Half – Life Alyx Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Bu oyun SteamVR ile uyumlu tüm sanal gerçeklik aletleriyle oynanabilecektir. Half-Life Alyx oyunu Half Life ile Half Life 2 arasında geçtiği için Valve bu oyun çıkana kadar önceki sürümlerinin bedava olmasına karar verdi. Oyuncuların bu oyunundan alacakları zevkin maksimum olabilmesi için önceki sürümlerdeki hikâyelerin nasıl geliştiği görmesi açısından önceki sürümleri bedava yapacaklarını duyurdular. İnsanların Steam üzerinden bedava bir şekilde ulaşabileceği Half Life serisi oyunları şu şekildedir;

  • Half-Life
  • Half-Life 2
  • Half-Life 2: Episode One
  • Half-Life 2: Episode Two
  • Half-Life: Opposing Force
  • Half-Life: Blue Shift

Half - Life Alyx

Valve bu hafta içi Half-Life Alyx oyununun oynanışına dair 3 adet oynanış videosu yayınladı. Merakla beklenen Half-Life serisinin bir oyunu olması nedeniyle bu videolar oyuncuların bir hayli ilgisini çekti. Bu sayede Valve’nin VR setlerinde gözle görülür bir artış meydana geldi.

Yayınlanan videoların birincisinde Alyx karakterinin bir yürüyüş içerisinde olduğunu ve bu yürüyüş sırasında yaratıklarla savaştığını gösterilmektedir. Etrafta bulduğu malzemeler ile kullandığı silahları bir şekilde geliştirdiği gösteriliyor. İkinci videoda, mücadele devam ederken geçmek için kullandıkları kapıları çeşitli bulmacaları çözerek açtığı gösteriliyor. Üçüncü videoda ise Combine yaratıkları ile yapılan savaşları ve bu savaşlar esnasında bulunan eşyaların nasıl kullanılacağını dair ön gösterim yapılmıştır.

Valve Half-Life Alyx oyunun 23 Mart 2020 tarihinde Steam oyun platformunda satışa sunulacağını duyurdu. Bu oyunun Steam oyun platformunda ön siparişinin %10 bir indirimle 82,80TL’den satılacağı açıklandı.

Half-Life Alyx Minimum Sistem Gereksinimleri

Steam oyun platformunda yayınlanan minimum sitem gereksinimlerine göre işletim sisteminizin Windows 10 olması gerekmektedir. En az Intel Core i5 / Ryzen 5’ e ya da eşdeğer ve üst modellerinde bir işlemciye sahip olmanı gerekmektedir.  VR’nızın ekran kartı en az GTX 1060 ya da RX 580 6 GB VRAM’e sahip olması gerekmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*