Huawei'den En Akıllı Hoparlör Sound X | Sonsuz Teknoloji

Huawei’den En Akıllı Hoparlör Sound X

HOPARLÖR SOUND X

Asya teknoloji pazarından tüm dünyaya açılarak en büyük rakip haline gelen Huawei, Çin’de düzenlediği etkinlikler kapsamında teker teker yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Çin’in teknoloji devi olan firma, yepyeni akıllı hoparlörü Sound X hakkında fiyat ve özelliklerini belirten açıklamalar da yaptı. Akıllı hoparlör serisine bir yenisini daha ekleyen firmanın bu yeni modeline daha da yakından bakmak için yazımızı okumaya devam edin.

TASARIMI VE ÖZELLİKLERİ İLE DİKKAT ÇEKEN BİR HOPARLÖR

Huawei Sound X, silindir şeklinde bir tasarıma sahip olacak. Bu şeklin amacının hoparlörün 360 derece ses yayabilme özelliğine sahip olması olarak tanımlanmıştır. Hoparlörün çift renk tonuna sahip olacağı da tasarımı konusunda açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Akıllı hoparlör, teknik özellikleriyle de kullanıcıları cezbedeceğe benziyor. SAM bas geliştirici özelliğine sahip olan hoparlörün düşük frekanslarda dahi bas efektini verimli bir şekilde kullanacağı dile getirildi.

93 desibele kadar ses verebilen bu yeni modelin aşırı yüksek seslerde herhangi bir ses bozukluğuna sebebiyet vermeden çalışması da mümkün kılınıyor. Modelde 3.5inçlik iki adet subwoofer hoparlör de yer alıyor.

İki subwoofer hoparlörün alt kısmında ise tam 6 adet 1.5 inçlik 8W hoparlör yer alacak. Bu altı hoparlör sayesinde Huawei Sound X, ortamında farklılığına göre sesleri yansıtma özelliğine de sahip olmuş olacak.

HUAWEI SOUND X’İN DİĞER GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Huawei Sound X, bazı akıllı ev aletlerinin kontrol edilmesinde de kullanılabilir bir özelliğe sahip olacak. Firmanın anlaşmış olduğu ev aletleri firmaları sayesinde kontrol sistemi devreye girecek.

Hoparlörde yer alan NFC sistemi de akıllı telefonunuzda yer alan NFC sistemi ile ortak çalışabiliyor.

Yeni model hoparlörün tekli satılması durumunda fiyatının 284 dolar olacağı açıklandı. Hoparlörden iki adet almak isteyenler ise toplamda 553 dolar gibi bir meblağ ödemek durumunda. Hoparlörün satışı ise 5 Aralık 2019 tarihinde başlandı.

Bir yorum bırakınız...

*