Hyper Casual Oyun Nedir? En Popüler Hyper Casual Oyunları Hangileridir? ∞ Sonsuz Teknoloji

Hyper Casual Oyun Nedir? En Popüler Hyper Casual Oyunları Hangileridir?

hyper casual oyun

Mobil oyunlar, kuşkusuz günlük yaşantımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Birçok insan günün boş vakitlerinde mobil oyunlar oynayarak oldukça eğlenceli zamanlar geçirebiliyor. Günümüzde birçok mobil oyuncu genellikle eğlenceye dayanan ve oldukça basit olan Hyper Casual oyunları tercih ediyor. Peki, son dönemlerde oldukça sık duyduğumuz Hyper Casual oyun nedir, en popüler Hyper Casual oyunları hangileridir? İşte, merak edilen bu soruların en net cevapları…

Hyper Casual Oyun Nedir?

hyper casual nedir

Hyper Casual oyun nedir sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve oyun severler tarafından merak edilir. Hyper Casual, bir başka deyişle Hiperbasit oyunlar, oynaması son derece basit olan ve tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulan mobil oyunlardır.

Son dönemlerde oldukça gündeme gelen Hiperbasit oyunlar, özellikle 2017 yılından sonra oldukça popüler olmuştur. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulan bu oyunlar, gelirlerini genellikle reklam vasıtasıyla elde etmektedir. Gelirlerinin büyük bir çoğunluğunu reklamlar üzerinden elde eden Hiperbasit oyunlar, ayrıca basit arayüz yapısına da sahiptir.

Hyper Casual Oyunlar Nasıl Yapılır?

hyper casual oyun nasıl yapılır

Hyper Casual, bir başka deyişle Hiperbasit oyunlar C# ile son derece kolay bir şekilde geliştirebilir. C# Programlama dilinin yanı sıra oyun severler, bu oyun türünü geliştirebilmek için ayrıca Unity 2D veya Unity 3D bilgisine de sahip olması gerekmektedir. Geliştirilen bu oyunlar mobil oyun mağazalarında oyun severlere sunulabilir.

İlgili: Unity Nedir ve Oyun Geliştirmek İçin Hangi Programlama Dilini Bilmek Gerekir?

En Popüler Hyper Casual Oyunları

hyper casual oyunları

Hyper Casual oyunları, son dönemlerde oldukça popülerdir. Özellikle 2017 yılından sonra popüler olan bu oyunlar, oyun severler tarafından sıklıkla tercih edilir. İşte, dikkat çeken ve son derece eğlenceli olan Hiperbasit oyunlar;

  • Super Kong Jump
  • Bubble Shooter 4
  • Memory Game Hallowen
  • Classic Tetra
  • Road Race 3D
  • Flappy Bird
  • Subway Surfers
  • Piano Tiles
  • Helix Jump

Hyper Casual Oyun Geliştirerek Para Kazanmak Mümkün mü?

oyun geliştirme

Hyper Casual oyun geliştirerek para kazanmak son derece kolaydır. Oyun severlere ücretsiz bir şekilde sunulan bu oyunlar, gelirlerinin büyük bir çoğunluğu reklamlar üzerinden elde eder. Reklamların yanı sıra oyun içi satın alımlar vasıtasıyla da gelir elde edilebilir.

Bir yorum bırakınız...

*