Gmail, İOS'da Bildirimleri Azaltacak | Sonsuz Teknoloji

Gmail, İOS’da Bildirimleri Azaltacak

gmail bildirim ios

Sık gelen bildirimler rahatsız edicidir. Özellikle e-postalardan çok fazla bildirim gelmektedir. Kimi e- postalar önemliyken  kimi postalar reklam ve tanıtım e-postaları gibi gereksiz e-posta gelmektedir ve bu nedenle bildirim sayısı da çok fazla olmaktadır. Google, bu gereksiz e-postaları süzgeçten geçirecek ve sizin için önemli olan bildirimlerin gelmesini sağlayacak. Gmail yeniden tasarımının bir parçası olarak, Google, mobil uygulamaları için bildirimleri daha yararlı hale getirmeyi amaçlıyor. Gmail, şuan için iOS uygulamasından başlayarak (muhtemelen yakında Android için de olacaktır), yüksek öncelikli iletilere ilişkin bildirimleri kullanıma sunmaya başladı. Öncelikli e-postaları belirlemek için AI (Yapay Zeka) ve makine öğrenme tarafından desteklenmektedir.

Google, yüksek öncelikli özelliği ile bildirimler öncelikli alınacaktır. İlk olarak İOS kullanıcılarına sunulacak olan uygulama özelliğinin bir kaç gün alacağı söyleniyor. Siz bu makaleyi okuduğunuzda muhtemelen belki de yeni özellikli gmail uygulamanız güncellenmiş olacaktır. Gerekli ayarları yaptıktan sonra sadece öncelikli bildirim almaya başlayabilirsiniz.

Şuan için İOS’ta olan uygulama için ilk olarak Gmail uygulamasının güncel olduğundan emin olun ve sonra Gmail’in Ayarlar bölümünden “Yalnızca yüksek öncelikli”yi seçerek etkinleştirebilirsiniz. Uygulama ayrıca bir açılır pencere ile özelliklerini gösterecektir.

Tabii, bu e-posta bildirimleri yeni bir özellik olacağı için ilk etapta sorunlar olabilecek belki de çok sağlıklı çalışmayacaktır. Bu özelliğin sağlıklı çalışması zaman içeresinde güncelleme düzenlemelerle muhtemelen gelecekte tam anlamıyla çalışan harika bir özellik olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*