İş Stresini Atmanın 8 Farklı Yolu! | Sonsuz Teknoloji

İş Stresini Atmanın 8 Farklı Yolu!

stres

İş hayatı, çalışan herkes için çoğu zaman yorucu ve stresli bir süreç olmaktadır. Çalışma saatlerimiz içerisinde zaten yeterince yorgun, kızgın ve stresli oluyoruz bu yüzden çalışma saatlerimiz dışındaki vakitlerimizde hem beden olarak hem de mental olarak kendimizi dinlendirmemiz gerekmektedir. Bu konuda yapabileceğimiz birçok aktivite vardır ve bu yazımızda sizinle onlardan bir kısmını paylaşmak istedik.

Müzik yapın

Eğer bir müzik aleti çalabiliyorsanız ara ara prova yapabilirsiniz. Hatta başka aletleri çalabilen veya şarkı söyleyebilen arkadaşlarınız varsa bir grup halinde çalıp söyleyerek çok keyifli zaman geçirmeniz mümkün. Bir müzik aleti çalmayı bilmiyorsanız bile öğrenmek için henüz geç değil.

Balık tutun

Eğer balık tutmak için hevesli veya bu aktiviteyi yapan arkadaşlarınız varsa birlikte balık tutmaya çıkın, denizin bütün sıkıntı ve stresinizi alıp götürecektir. Bu aktivite için arkadaşınız olmasa bile tek başınıza da gidip uygun bir yerde balık tutabilirsiniz, deniz ile bir süre yalnız kalmak size iyi gelecektir.

Spor yapın

Takım sporları ya da bireysel spor yapabilirsiniz. Güzel bir havada yapacağınız takım sporu veya bireysel hafif tempoda koşu sizin için iyi bir detoks olacaktır. Bu konuda bir önerimizde yüzmek olacaktır. Kapalı havuza üye olarak yaz ya da kış fark etmeden yüzme aktivitesini gerçekleştirip rahatlayabilir ve eğlenebilirsiniz.

Yemek yapın

Cinsiyetinizin veya kabiliyetiniz olup olmamasının bir önemi yok, yemek yapın. Yemek yaparken yüksek ihtimalle eğleneceksiniz ve stresini atacaksınız. Kendi yaptığınız, damak tadınıza uyan bir yemeği yemenin hazzı çok farklı olacaktır.

Pikniğe gidin

İsterseniz mangal yakın, isterseniz mangal yakmayın. Birkaç iyi dostunuzla veya sevdiklerinizle pikniğe gidin. Güzel ve eğlenceli bir gün geçirip tüm stres ve sıkıntılarınızı unutun. Temiz havada yenecek bir yemeğin tadı çok farklı olacaktır.

Oyun oynayın

İsterseniz bilgisayarda, isterseniz oyun konsolunda zevkinize uygun oyun oynayın. Hem eğleneceksiniz hem vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Film veya dizi izleyin

Eğer sinema sektörünü takip ediyorsanız birçok yeni ve eski filmi izleyerek eğlenmeniz mümkün. Ayrıca yeni bir diziye başlayıp o diziyi takip etmenizde hayatınızda pozitif bir değişiklik olacaktır. Özellikle yağmurlu bir günde evde sıcacık battaniyenize sarılıp izleyeceğiniz filmin tadı çok başkadır ya da akşamları eşinize (veya kız arkadaşınıza) sarılıp patlamış mısır eşliğinde izleyeceğiniz filmin tadı çok farklıdır.

Fasıla gidin

Eğer alkol kullanıyorsanız fasıla gitmenizi önerebiliriz. Kesinlikle çok eğleneceksiniz ve kurtlarınızı döküp geleceksiniz. Sizi inanılmaz rahatlatacak bir aktivite olacaktır.

 

Bir yorum bırakınız...

*