Oppo A12 Özellikleri ve Fiyatı | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Oppo A12 Özellikleri ve Fiyatı

Portekiz’de satışa çıkan OPPO Find X2 Lite ardından A12 modeli de Endonezya’da satışa sunuldu. Bu durumla birlikte A12’nin özellikleri ve fiyatı da belli olmuş oldu.

oppo a2

OPPO, telefonlarıyla haberlere konu olmaya devam ediyor. Çinli şirketin bu sefer gündemde ki cihazı A12. A serisine katılacak yeni telefon uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor. A12, Find X2 Lite gibi aniden satışa sunuldu ve bu durumun ardından özellikleriyle birlikte fiyatı da ortaya çıktı. Endonezya’da satışa çıkan cihazın özelliklerinin giriş seviye olduğunu söyleyebiliriz. Giriş seviye özelliklere sahip cihaz firmanın yeni fiyat/performans telefonu olacak gibi görünüyor. Lafı daha fazla uzatmadan Endonezya’da ortaya çıkan A12 tasarımını ve özelliklerini birlikte inceleyelim.

OPPO A12 çift kameraya sahip

OPPO A12 tasarımının ilk bakışta göze sıradan geldiğini söyleyebiliriz. Arka kısımdan başlayacak olursak, aşırıya kaçılmış çoklu kamera kullanımı yerine 2 adet yan yana kamera kullanılmış.  Bu kameraların hemen sağında ise bir flaş ışığı bulunuyor. Arka kısmın tam ortasına baktığımızda ise bir açma/kapama tuşu ve hemen biraz altında firmanın logosunu görüyoruz. Ön yani ekran kısmında gördüğümüz çentik ise bizleri şaşırtmıyor. Cihazın alt çerçevesi gördüğünüz üzere biraz kalın ancak yanlar alt tarafa nazaran biraz daha ince. Yani çentik ve alt kısmı saymazsak ön kısmın çoğunun ekrandan oluştuğunu söyleyebiliriz. Tasarım konusunu daha fazla uzatmadan cihazın özelliklerine geçelim.

OPPO A12 özellikleri ortaya çıktı

OPPO A12 özellikleri giriş seviye bir telefon için oldukça ideal. Telefonun ön kısmının büyük bir kısmını ekranın oluşturduğunu söylemiştik. Bu ekran 6,22 inç boyutunda ve HD+ çözünürlüğe sahip. İşlemciye baktığımızda ise bizleri doğal olarak Snapdragon yerine MediaTek Helio karşılıyor. Firma daha yüksek seviye cihazlarda Snapdragon işlemcisini tercih etse de bu telefon giriş seviye sayılabileceği için MediTekHelio P35 kullanılmış.

MediaTek Helio P35 sekiz çekirdekle, 2,35 GHz hızında çalışıyor. Telefon 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi bulunduruyor.  Arka kameraya baktığımızda ana kameranın 13 MP, diğer kameranın ise 2 MP olduğunu görüyoruz. 1080P video kaydı alabilen kamera da 6x dijital yakınlaştırma da mevcut. Ön kamera yani selfie kamerası ise 5 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca OPPO A12, 4.230 mAh batarya kapasitesine sahip ve 4G LTE desteği bulunduruyor.

OPPO A12 fiyatı Endonezya’da belli oldu

OPPO A12 fiyatı Endonezya’da hemen hemen 160 dolar olarak gözüküyor. Yani cihaz yaklaşık 160 dolar civarında Endonezya’da satışa çıkacak. Ancak yeni telefonun başka ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil.

Bir yorum bırakınız...

*

Sosyal medya para kazanma

Sosyal Medya Platformlarından Nasıl Kazanç Elde Edilebilir?

Günümüzde sosyal medya platformları, iletişim aracından ziyade kazanç kapısı haline gelmiştir. Özellikle ...
cool cleaner

Cool Cleaner Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren mobil cihazlar zamanla yavaşlayabilmekte ve eski ...
Atmaca füzesi

Milli Teknoloji Hamlesi: Atmaca Gemisavar Füzesi

Türkiye son yıllarda savunma sanayisine oldukça başarılı hamleler yapmaktadır. Gerek sınır içerisinde ...
windows 10 ağ

Windows 10’da Varsayılan İndirme Konumu Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 bilgisayarda internet’ten indirilen dosyalar, bilgisayarda varsayılan olarak “İndirilenler”  klasörüne indirilir ...
microsoft-excel

Excel’de Başka Bir Sayfadan Veri Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de başka bir sayfadan veri çekme işlemi oldukça hızlı ve basit bir ...
yazıcı

Hangi Yazıcı Tercih Edilmeli Tanklı Yazıcı mı Lazer Yazıcı mı?

Günümüz de yazıcılar çeşitli alanlarda farklı şekillerde kullanılmaktadır. Bu kullanımlar doğrultusunda ihtiyaçlara ...
kamapp messenger

Kamapp Messenger Nedir Nasıl Kullanılır?

Kamapp Messenger uygulaması, tamamen yerli imkanlar kullanılarak geliştirilmiş mesajlaşma ve iletişim uygulamasıdır ...
2020 uygulamalar

En Çok İndirilen Uygulamalar ile 2020 Yılı

Dünyanın en sevilen uygulamaları hangileridir, sorusunun cevabı hemen herkes için değişiklik gösterir ...