Kik Uygulaması Nedir ve Gençler Neden Seviyor? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Kik Uygulaması Nedir ve Gençler Neden Seviyor?

kik

Kik, gençler arasında her geçen gün daha popüler olan bir anlık mesajlaşma hizmetidir. “Kik” ne demektir? Uygulama nasıl çalışır?  İşte Kik hakkında bilmeniz gereken her şey.

Kik Neden Kullanılır?

Başlangıçta, Kik diğer anlık mesajlaşma servislerine benziyor. Telefon numarasına ihtiyaç duyulmadan E-mail  adresi ve şifre kullanarak,  kaydolursunuz. Uygulama ile deneyim yaşamak istiyorsanız, iPhone ve Android için ücretsizdir. Daha sonra, kullanıcı adlarını arayarak, Kik kodu (dairesel bir QR kodu gibi görünen) tarayarak veya adres defterinize erişerek aile ve arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

Kik, mobil verileri veya Wi-Fi bağlantısı kullanarak mesajlar gönderir ve alır. Bu, iMessages ve WhatsApp gibi SMS servislerine benzer, ancak Kik daha fazla fayda sağlar. Kullanıcılar uygulama aracılığıyla bir multimedya dizisi kolayca gönderebilir; yani, resimler, emojiler, eskizler ve GIF’ler. Skype’a benzer, canlı görüntülü sohbetler de yapabilirsiniz.

Kik’in faydalarından biri de tanımadığınız yabancılarla da sohbet etmenizi sağlar.

Sadece arama işlevini kullanarak, sahip olduğunuz ilgi alanlarınız hakkında konuşmak için herkese açık sohbete erişebilirsiniz. İlk kez oturum açtığınızda, Kik Takımı’ndan bir mesaj alırsınız, ardından “Ortak Grupları Keşfetme” şansı elde edersiniz. Bunlar, hashtag kullanarak insanlarla irtibata geçmenizi sağlar.

Kaydolmak çok kolay ve fazla bilgiye gerek yok. Google Play’den veya Apple’ın App Store’undan indirdikten sonra, Kik size bir hesap oluşturduysanız kaydolmanızı veya giriş yapmanızı ister. Adınızı, doğum gününüzü ve kullanıcı adınızı girmeniz yeterlidir. Tabii ki, bir parola gerektirir.

“Kik” ne demek?

“Kik?” Veya “Kik me” gibi bir şeyi okuyan Tinder, Instagram veya Snapchat hakkında bir mesajınız olabilir. Bu sadece mesajlaşma uygulamasına eklemenin bir isteğidir. Uygulamanın gerçek adıyla ilgili olarak, Kik bir kısaltma değildir. Özellikle bir şey ifade etmiyor.

Kik üzerindeki harfler ne anlama geliyor?

WhatsApp gibi Kik, mesajlarınızın durumunu size bildirir. WhatsApp’tan farklı olarak, Kik harfleri kullanıyor.

“S”, metninizin Kik sunucularına gönderildiğini gösterir. “R”, mesajı gönderdiğiniz kişinin mesajı açtığı anlamına gelir.

İPhone ve Windows Phone’larda, Kik’in arkadaşınızın telefonuna gönderildiğini gönderildiği yani bir bildirim gönderdiğini göstermek için  “D” görünecektir. Bu “D” koyulaştığı zaman, Kik’i açtılar, ancak mesajınızı değil.  Mesajın açılması yine “R”yi beklemeniz gerekecek.

“S” “gönderildi”; “D” “Teslim Edildi”; ve “R” “Okundu” anlamına gelir.

Kırmızı bir ünlem işareti, size bir hata olduğunu ve mesajınızı tekrar göndermeniz gerektiğini bildirir. Elips, Kik’in hala bağlanmaya çalıştığını gösterir.

Kik’in parçası için Apple, 17 yaşından büyük kullanıcı onayı veriyor. Google “Ebeveyn rehberi” olarak tavsiye ediyor. 13 yaşın altındaki çocukların uygulamayı kullanması yasak. Bu yüzden kaydolurken doğum tarihinizi soruyor. Doğal olarak, bazıları yaşları hakkında yalan söyler ve bu nedenle çocuğunuzun Kik kullanımını denetlemelisiniz.

Kik Neden Popülerdir?

En yeni rakamlar Kik’in 300 milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Bu kullanıcı tabanı öncelikle Amerikan ve Avrupa’da gençler çok kullanıyor.

Popüler olmasının en büyük sebeplerinden biri de farklı uyruktan insanlarla iletişim kurma ve yeni insanlar tanıma olanağı tanır. Nasıl çalıştığını ve neden başarılı olduğunu anlamak istiyorsanız uygulamayı kendiniz indirin. Beğenmezseniz, Kik hesabınızı her zaman devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

excel metin sütun

Excel’de Metinleri Sütunlara Bölme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de metinleri sütunlara bölme işlemi oldukça pratik bir şekilde yapılır. Program içerisinde ...
netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...