Mailchimp Nedir? Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Mailchimp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mailchimp Nedir

Mailchimp Nedir? Nasıl Kullanılır? Mailchimp sistemini daha önceden duymuş olma ihtimaliniz oldukça fazla. E-Posta aboneliklerinde daha etkili bir sunum sergilenmesi için kullanılan bu sistem aslında herkes tarafından kullanılabilir yapıda.

Yapısal olarak oldukça basit olan Mailchimp Kullanımı için herhangi bir kodlama dilini bilmenize gerek yok. E-posta bülten aboneliği için kullanılan Mailchimp, içerisinde bulundurduğu APİ sistemi sayesinde bloglardan ya da haber alanlarından otomatik olarak mail gönderimi yapmanıza olanak tanır.

Mailchimp piyasadaki diğer mail oluşturma araçlarından farklı olarak kontrolün tamamını sizin elinize vermektedir. Söz konusu kontrolü elinize aldıktan sonra kitlenize hitap eden özel E-Posta bültenleri tasarlayabilir. Kampanyaları duyurabilir ya da tanıtım reklamlarınızı göze en iyi şekilde hitap edecek düzeyde tasarlayabilirsiniz.

İlgili: E-Mail Marketing Nedir, Nasıl Yapılır?

Mailchimp En Belirgin Özellikleri

Mailchimp En Belirgin Özellikleri

Mailchimp en belirgin özellikleri, Mailchimp sistemi kendini diğer sistemlerden ayırarak daha sade bir kullanım alanını kullanıcılara sunmaktadır. İçerisinde bulundurduğu şablonlardan Mail oluşturabileceğiniz gibi kendiniz de bir blank document açarak tasarım yapabilirsiniz.

Otomatikleştirilebilen E-Posta kampanya bildirimleri sayesinde belirlediğiniz listedeki kişilere otomatik olarak kampanya bilgisi iletilmekte. Bunun yanı sıra içerisinde bulundurduğu tamamen ücretsiz olan APİ desteği sayesinde bildirimleri otomatik olarak kullanıcılara gönderebilme şansınız bulunmaktadır.

İçerisinde bulundurduğu en önemli özelliklerden birisi de kampanyanızın konumunu belirleyebiliyor oluşunuz. Kampanyanız belirli bir coğrafi alana hitap edecekse ona göre seçeneklerde bulunabilir ve sadece o bölgede bulunan kişilere kampanya detayının ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Mailchimp Nasıl Kullanılır?

Mailchimp Nasıl Kullanılır

Mailchimp nasıl kullanılır? Kullanım konusunda basit bir arayüze sahip olan Mailchimp’e ilk olarak kayıt olmanız gerekmekte. Buraya tıklayarak söz konusu siteye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mailchimp web sitesine ulaştıktan sonra “Sign Up Free”

butonuna tıklayarak kayıt paneline erişmeniz gerekiyor. Sizden istenen temel bilgileri eksiksiz şekilde tamamlamanız oldukça önemli. Doğru ve eksiksiz olarak bilgilerinizi girdikten sonra mail hesabınıza gelecek olan onay linkinden hesabınızı onaylamanız gerekmektedir.

mailchip giriş

Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra karşınıza gelecek olan paneli takip ederek siteyi tanımaya başlayabilirsiniz. Kullanıcı panelinde anasayfaya geldikten sonra “Create mail list” seçeneğine tıklayarak yeni bir mail listesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Mail listesinde sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz oldukça önemlidir.

Mail listesini oluşturduktan sonra mail aboneliği bültenine abone olmalarını sağlamak için yeni mail abonelik bülteni oluşturmanız gerekiyor. Anasayfa’da bulunan “Signup forms” seçeneğinden isteğine göre düzenlenmiş olan mail abonelik sistemini seçmeniz gerekiyor. Her adımda özel olarak çıkan öğretici sayesinde kısa sürede nasıl kullanılacağını kavramanız mümkün durumda.

Mailchimp

Mailchimp Ücretli Mi?

Mailchimp Ücretli Mi

Mailchimp ücretli mi? Mailchimp ilk başlarda tamamen ücretsiz bir mail abonelik yönetim ve bülten sistemidir. Ancak 2.000 Mail gönderim abonelik sınırına ulaştıktan sonra paket sistemine geçmeniz için önerilerde bulunulmaktadır.

Kendi bütçenize göre seçeceğiniz paketler sayesinde Mailchimp sistemini daha etkili şekilde kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*